REKLAMA

Korporacja KGL wybuduje centrum badawczo-rozwojowe o wartości ok. 17 mln zł

2016-03-21 16:45
publikacja
2016-03-21 16:45

Korporacja KGL chce w latach 2016-2017 wybudować centrum badawczo-rozwojowe. Wartość inwestycji to ok. 17 mln zł - podała spółka w strategii na lata 2016-2020.

Korporacja KGL zakłada, że budowa centrum pozwoli na: zredukowanie ponoszonych kosztów, pozyskanie narzędzi, optymalizację technologii produkcji oraz dodatkowe przychody z usług badawczych i przygotowania narzędzi dla podmiotów zewnętrznych, a także umożliwi poprawę pozycji rynkowej poprzez "bardziej elastyczną i bliższą współpracę z klientami, zwiększenie ilości innowacyjnych produktów i polepszenie jakości produktów".

Ponadto, w ramach strategii spółka będzie dążyć do uzyskania "znaczącej pozycji" na rynku dystrybutorów granulatów oraz "dominującej pozycji" w segmentach produkcji opakowań do żywności w Polsce.

Korporacja KGL zamierza rozbudowywać i modernizować swoją infrastrukturą produkcyjną. W połowie 2016 roku zainstaluje czwartą linię technologiczną do wytwarzania folii, która umożliwi produkcję nowych folii i pozwoli spółce usamodzielnić się w standardowych foliach PET przynajmniej na 1-2 lata. Ponadto, spółka zakupi w 2016 r. dwie nowe linie do termoformowania, które pozwolą na wzrost mocy do produkcji opakowań o ok. 20 proc.

"Ze względu na dynamiczną rozbudowę parku maszynowego, w planach zarządu grupy KGL jest ponadto zwiększenie powierzchni hal produkcyjnych (...) Grupa prowadzi intensywne działania mające na celu pozyskanie dodatkowego miejsca produkcyjno-magazynowego w bezpośrednim sąsiedztwie bieżących instalacji" - czytamy w strategii.

Grupa KGL prowadzi działalność w segmencie dystrybucji granulatów tworzyw sztucznych oraz produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. (PAP)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki