REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Lidl, Biedronka i Aldi z przerwami technicznymi

2020-03-31 10:15, akt.2020-04-03 15:05
publikacja
2020-03-31 10:15
aktualizacja
2020-04-03 15:05

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Sklepy reagują na dynamicznie zmieniającą się sytuację. W Biedronce, Lidlu i Aldim będą przerwy techniczne. Sprawdzamy, w jakich godzinach klienci nie zrobią zakupów.

Lidl, Biedronka i Aldi z przerwami technicznymi
Lidl, Biedronka i Aldi z przerwami technicznymi
/ Bankier.pl
fot. / / Bankier.pl

Biedronka i Aldi zamkną drzwi

- Pracownicy sklepów naszej sieci standardowo pracują w systemie zmianowym. W związku z aktualną sytuacją wprowadziliśmy dodatkową przerwę techniczną, która pozwala na sprawne i bezpieczne dokonanie takiej zmiany. W jej czasie sklep jest niedostępny dla klientów - przeczytamy w komentarzu otrzymanym przez redakcje Bankier.pl od biura prasowego Biedronka.

W związku z epidemią koronawirusa sklepy spożywcze wprowadzają zmiany w funkcjonowaniu placówek. Jedną z nich są przerwy techniczne, podczas których klienci nie będą mogli wejść do marketów. Ograniczenia obowiązują do odwołania. Na zamknięcie placówek w ciągu dnia zdecydowały się dwie sieci:

  • Biedronka od 13:30 do 14:30,
  • Aldi między 14:00 a 14:30.

- Klientów wchodzących do sklepu bezpośrednio przed godz. 14:00 prosimy o sprawne dokonywanie zakupów i kierowanie się do kas – przeczytamy w oświadczeniu wydanym przez Aldi.

Lidl nie zamyka

Lidl wprowadza przerwę pomiędzy zmianami pracowniczymi - sklepy pozostaną jednak otwarte. Klienci będą mogli robić zakupy przez cały czas podczas godzin otwarcia marketów. W Lidlu obowiązują nowe zasady robienia zakupów, wprowadzone zostały strefy „X” oraz pleksi zabezpieczenia. 

- Zespoły pracowników są dzielone na mniejsze grupy tak, aby kontakt między nimi był jak najmniejszy. Rozwijany jest także system krótkich przerw pomiędzy zmianą poranną i popołudniową tak, aby sklepy były nieprzerwanie otwarte, a punkty styku były maksymalnie ograniczone – przeczytamy na stronie lidl.pl.

DF

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
anja36
Jest to nieprawdą, od czwartku nie będzie żadnych przerw technicznych , nie ma żadnego podziału na grupy sklep biedronka będzie czynny do 21, mimo zagrożenia niestety wyżej sytuowani kierownicy znieśli całe bezpieczeństwo.
katzpodola
prima Aprilis to nie jest dobry dzień na szerzenie głupot. Lemingi łykają wszystko więc mogą popełniac samobójstwa
czerwony_wiewior
Nie będą, ale już są, i to co najmniej od zeszłego tygodnia

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki