Lidl wprowadza nowe zasady robienia zakupów

Ekrany ochronne, strefa „X” przy kasach, pierwszeństwo dla seniorów, lekarzy i pielęgniarzy w kolejce – Lidl wprowadza zmiany na czas epidemii koronawirusa. Sprawdzamy, jakie nowe zasady obowiązują klientów.

Lidl wprowadza nowe zasady
Lidl wprowadza nowe zasady (Lidl)

– Firma zamontowała specjalne ekrany ochronne wykonane z plexi przy stanowiskach kasowych, a na podłogach zostały wyznaczone bezpieczne odległości między osobami stojącymi w kolejce. W sytuacjach, gdy jest to konieczne, ograniczana jest również liczba klientów przebywających w sklepie w jednym momencie – przeczytamy w komunikacie zamieszczonym przez Lidl.

Strefa „X”, ekrany ochronne, odległość 1-1,5 m

Przy kasach stanęły ekrany ochronne, na podłodze w marketach wyznaczone zostały bezpieczne odległości dla osób czekających w kolejce, a na taśmę zakupy może wypakowywać tylko jedna osoba.

Bezpieczna odległość w jakiej powinny czekać klienci to około 1-1,5 metra. Dodatkowo w sklepach nadawane są komunikaty głosowe przypominające o zalecanych środkach ochronnych w czasie epidemii. Klienci Lidla mogą również skorzystać z płatności bezgotówkowych do kwoty 100 oraz płatności za pośrednictwem Lidl Pay, więcej na ten temat w tekście Wojciecha Boczonia.

Seniorzy, lekarze, strażacy, policjanci, pielęgniarki

Lidl wprowadził zmiany w obsłudze seniorów, wolontariuszy, osób pracujących w służbie zdrowia oraz innych służbach. Lekarze, pielęgniarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, żołnierze, osoby starsze oraz wolontariusze pomagający seniorom lub osobą przebywającym na kwarantannie zrobią zakupy bez kolejki.

Dodatkowo seniorzy zostali objęci priorytetowym traktowaniem podczas zakupów. Lidl nie tłumaczy, na czym dokładnie będzie polegać troska o tę grupę klientów poza tym, że będą mogli zrobić zakupy bez czekania w kolejce. Podobne rozwiązanie dla seniorów wprowadziła m.in. Biedronka

DF

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ciastex

- pomagający seniorom lub osobą przebywającym na kwarantannie zrobią zakupy bez kolejki.
Tu jest błąd, powinno być : osobom.

! Odpowiedz
0 1 ciastex

pomagający seniorom lub osobą przebywającym na kwarantannie zrobią zakupy bez kolejki.
tu jets błąd, powinno być : osobom.

! Odpowiedz
5 38 leoto

W sklepach potrzebne są dodatkowe lady do pakowania aby odsunąć klienta od kasjerki. Ta plexi jest bez sensu bo i tak wszyscy stoją obok i pakują zakupy w odleglosci zaledwie 0,5 metra

! Odpowiedz
8 37 trooper

Te ekrany ochronne co pomontowali to śmiechu warte, wogóle nie tam gdzie klienci stoją i pakują towary czy płacą terminalem

! Odpowiedz
3 32 sammler

No i z tego właśnie powodu kasjerka mnie ofuknęła, że stoję za blisko. A gdzie mam niby stać, żeby wziąć swoje zakupy? To ja im montowałem to pleksi?

Wirus to jedno, paranoja drugie, a głupota ludzka trzecie. Ona zawsze była nieskończona. Ciekawe, kiedy na Ziemi pojawi się gatunek, który nas zastąpi. Ja już na ludzką głupotę tracę tolerancję, o ile kiedykolwiek ją miałem...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 8 mario_80

Dokładnie. A wystarczyło zrobić szerszy ekran z wycieciem na pakowanie zakupów,

! Odpowiedz
8 36 r4k

"Lekarze, pielęgniarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, żołnierze, osoby starsze oraz wolontariusze pomagający seniorom lub osobą przebywającym na kwarantannie zrobią zakupy bez kolejki."


Dlaczego w sutuacji którą mamy dopuszcza się do tworzenia się kolejek.
Powinno być otwarte wystarczająco dużo kas aby kolejek nie było.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 20 kryzysio

Im więcej kas otwartych tym większy koszt dla przedsiębiorcy.

! Odpowiedz
17 12 samsza

Kolejek nie tworzą sklepy, a klienci i to do ich obowiązku należy brak tworzenia kolejek.
Tylko na upartych klientów sklep wprowadza zasady jw.

! Odpowiedz
2 17 sammler odpowiada samsza

Kolejki tworzą klienci? To może niech w ogóle nie przychodzą, skoro uważasz, że tak trudno jest przewidzieć: a) że przyjdą, b) po co przyjdą, c) że ustawią się w kolejce do kasy?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne