REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

Kontrakty terminowe zapowiadają nowe rekordy w Ameryce

2016-11-22 09:43
publikacja
2016-11-22 09:43
Kontrakty terminowe zapowiadają nowe rekordy w Ameryce
Kontrakty terminowe zapowiadają nowe rekordy w Ameryce
fot. Brendan McDermid / / Reuters

Notowania kontraktów terminowych na indeks S&P500 po raz pierwszy w historii przekroczyły 2200 punktów. Jeśli w ślad za nimi podąży rynek kasowy, to najważniejszy amerykański indeks giełdowy drugi dzień z rzędu poprawi rekord wszech czasów.

O 9:35 kontrakty terminowe na indeks S&P500 były notowane po kursie 2.201,50 pkt., a więc o 0,35% powyżej poziomu z poniedziałkowego zamknięcia. Tym samym po raz pierwszy przekroczyły barierę 2200 pkt., w nocy sięgając nawet 2202,75 pkt.

Co prawda do rozpoczęcia sesji na nowojorskim rynku kasowym zostało jeszcze niemal sześć godzin, ale jeśli takie nastroje się utrzymają do końca dnia, to S&P500 ustanowi nowy rekord wszech czasów, przełamując psychologiczny poziom 2200 pkt.

W poniedziałek S&P500 po zwyżce o 0,75% wyznaczył nowe historyczne maksimum na wysokości 2198,69 pkt. To efekt dość nieoczekiwanego entuzjazmu, jaki na Wall Street wywołał wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA. Jest to o tyle zaskakujące, że przed wyborami niemal wszyscy analitycy zakładali, że wybór Trumpa wywoła drastyczną przecenę akcji.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (19)

dodaj komentarz
~cccc
Hahaha. Różnica pomięzdy GAAP i non-GAAP wynosi teraz 25%. Oznacza to, że spółki nie wliczają aż 20 % kosztów, udając że to koszty jednorazowe. Nawet jeśli są jakieś koszty specyficzne, to w kolejnym okresie sprawozdawczym są inne "specyficzne" i tego typu koszty stale zmniejszają zyski spółek. Stosowanie non-GAAP to szwindel,Hahaha. Różnica pomięzdy GAAP i non-GAAP wynosi teraz 25%. Oznacza to, że spółki nie wliczają aż 20 % kosztów, udając że to koszty jednorazowe. Nawet jeśli są jakieś koszty specyficzne, to w kolejnym okresie sprawozdawczym są inne "specyficzne" i tego typu koszty stale zmniejszają zyski spółek. Stosowanie non-GAAP to szwindel, o czym mówił sam Buffett.
~cccc
p.s.... sprawdziłem jak mają się zyski GAAP dla DJ. Otóż ...spadły one w porównaniu do 3Q 2015 o 3.7% !!!. Dodatkowo zyski zawyżyły o 1.6% buy-backi (których nie powinno się uwzględniać, ponieważ w końcu wyrzucono na nie kasę z zysków, tym samym zyski pomniejszając -zatem nie powinno się na buy-backi wydanej kasy zaliczać do zysków).p.s.... sprawdziłem jak mają się zyski GAAP dla DJ. Otóż ...spadły one w porównaniu do 3Q 2015 o 3.7% !!!. Dodatkowo zyski zawyżyły o 1.6% buy-backi (których nie powinno się uwzględniać, ponieważ w końcu wyrzucono na nie kasę z zysków, tym samym zyski pomniejszając -zatem nie powinno się na buy-backi wydanej kasy zaliczać do zysków). Czyli realnie rok do roku zyski spadły o -5.3% ! ...ale jak pogmerali w księgowości to im wychodzi +3.0% (non-GAAP)
~gracz
Czytać i udostępniać !!!!!! Niech cały świat się dowie co te bydlaki robią dzieciom !!!!! Ludzie biznesu, polityki, hierarchowie kościelni, prawnicy i ludzie mediów... !!!!!!!!!!!!!! Powinni was na pale ponabijać bydlaki !!!!!

http://pokazywarka.pl/pizzagate/
~ame6352
jeśli masz problem z wyceną kontraktów terminowych to polecam kalkulator wyceny instrumentów finansowych na: http://24ivalue.pl/module/IRR-skorygowana-cena-nabycia-wycena-obligacji/
~bolo
Do zarzadu GPW w USA rekordy wszechczasow pytanie czy chcecie cos powiedziec
~bolo
No nareszcie zielono,co ze ceny spolek stoja w miejscu eetam pieniadze szczescia itd wazne ze kraj idzie do przodu zyje sie coraz lepiej i dluzej tylko szkoda ze to gornolotne banaly tak chyba sie to fachowo nazywa samym pijarem sie nie najemy
~dół_od_9lat
Kiedy banksterki będą ostro pompować nasz grajdoł odpowiedż banalnie prosta jak im się spodoba i ludzie będą juz bez akcji jak nie dalej będą to dołować tyle w temacie.
~KIMDZONGTUSK
druk $ + lewar * 500 albo * 1000 i macie hossę :-) coprawda wirtualną , ale jednak . Gorzej, jak wirtualni miliarderzy zechcą zmaterializować swoje bogactwo, nawet PPT nie pomoże
~slaw
Chyba wszyscy którzy rozumieją sytuację chcą na koniec szybko zarobić i uciekać.
~glon
Wazne ze gosiewska ma za co kupowac akcje, wlasnie dostala kolejna swiezutkoa gotoweczke 750 tysi a po ekshumacji na pewno dostanie kolejne odszkodowanie. Dzieci, wnuki i prawnuki musza godnie zyc ku uciesze suwerena

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki