REKLAMA
WAŻNE

Kolejne banki zmieniają cenniki lokat po obniżce stóp NBP

Monika Dekrewicz2020-03-25 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-03-25 06:00
fot. Lallanan / Shutterstock

Mija tydzień, od kiedy obowiązują nowe stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego. Do listy banków, które już dostosowały się do nowych warunków, dołączają kolejne instytucje.

Alior Bank i Bank Pekao z cięciami

Alior Bank oraz Bank Pekao to instytucje, które nie należą do banków często pochylających się nad swoimi cennikami, jednak jeśli dochodzi do zmian, to zwykle obejmują one większość produktów. Nie inaczej jest tym razem. Oba banki zdecydowały się obniżyć stawki procentowe na prawie wszystkich swoich lokatach terminowych.

Zmiany na lokatach terminowych po ogłoszeniu obniżki stóp procentowych banku centralnego 17 marca 2020 r. – banki aktualizujące cennik po raz pierwszy  

Bank

Lokata

Oprocentowanie [p.a.]

Data zmiany tabeli

Przed zmianą tabeli

Po zmianie tabeli

Alior Bank

Lokata na nowe środki 92 dni

1,50 proc.

1,00 proc.

23 marca 2020 r.

Lokata na nowe środki 9M

1,60 proc.

1,10 proc.

Lokata na nowe środki 1R

1,70 proc.

1,20 proc.

Lokata na nowe środki 19M

1,80 proc.

1,30 proc.

Lokata online 10 dni

0,20 proc.

0,10 proc.

Lokata online 65 dni

0,70 proc.

0,40 proc.

Lokata online 150 dni

1,00 proc.

0,60 proc.

Lokata standardowa 3M

0,70 proc.

0,50 proc.

Lokata standardowa 6M

0,90 proc.

0,60 proc.

Lokata standardowa 2 lata

1,70 proc.

1,30 proc.

Lokata bez utraty odsetek 12M

1,00 proc.

0,50 proc.

Lokata bez utraty odsetek 24M

1,10 proc.

0,60 proc.

Bank Pekao

Lokata standardowa 1M, 2M, 3M

0,30 proc.

0,10 proc.

23 marca 2020 r.

Lokata standardowa 6M, 7M, 9M

0,40 proc.

0,20 proc.

Lokata standardowa 12M, 24M, 36M

0,70 proc.

0,30 proc.

e-lok@ta i Lokata Mobilna 10 dni

0,30 proc.

0,10 proc.

e-lok@ta i Lokata Mobilna 30, 60, 90 dni

0,40 proc.

0,20 proc.

e-lok@ta i Lokata Mobilna 120, 180 dni

0,60 proc.

0,30 proc.

e-lok@ta i Lokata Mobilna 360 dni

0,80 proc.

0,40 proc.

Lokata Progresywna 9M

0,52 proc.*

0,30 proc.*

Lokata Progresywna 13M

0,84 proc.*

0,48 proc.*

Lokata Rentierska

0,60 proc.

0,40 proc.

*Oprocentowanie średnie pod warunkiem utrzymania lokaty do końca okresu zapadalności.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabel oprocentowania banków.

W przypadku Alior Banku ze zmian został wyłączony tylko jeden wariant Lokaty standardowej - na 1 miesiąc. Depozyt utrzymał oprocentowanie w wysokości 0,25 proc. rocznie.

Zarówno Alior Bank, jak i Bank Pekao podjęły również decyzję o obniżce oprocentowania na niektórych kontach oszczędnościowych. Alior Bank obniżył stawkę na każdym nowo otwartym Koncie oszczędnościowym oferowanym beneficjentom świadczenia 500+, natomiast Bank Pekao zmienił stawki dla zakładanych od 1 kwietnia br. wszystkich kont oszczędnościowych (Konto oszczędnościowe, Konto oszczędnościowe Premium oraz Konto oszczędnościowe Mój Skarb). Obecnych klientów zmiany zaczną obowiązywać od 1 czerwca br.

Kolejne zmiany w Getin Banku, Idea Banku oraz neoBanku

O pierwszych reakcjach Getin Banku, Idea Banku oraz neoBanku na nowe poziomy stóp procentowych NBP pisaliśmy w poprzednim tygodniu. Wtedy to dwa z nich - Getin Bank oraz neoBank - poprawiły warunki na niektórych lokatach krótkoterminowych.

Zmiany na lokatach terminowych po ogłoszeniu obniżki stóp procentowych banku centralnego 17 marca 2020 r. – banki aktualizujące cennik po raz kolejny 

Bank

Lokata

Oprocentowanie [p.a.]

Data zmiany tabeli

Przed zmianą tabeli

Po zmianie tabeli

Getin Bank

Lokata Tradycyjna 2M (tylko w bankowości internetowej, mobilnej, telefonicznej)

nd.

2,50 proc.

24 marca 2020 r.

Idea Bank

Lokata na nowe środki PLUS 2M

2,90 proc.

3,20 proc,

24 marca 2020 r.

Lokata na nowe środki PLUS 3M

2,70 proc.

3,00 proc.

neoBank

neoLOKATA Zysk 3M

2,50 proc.

2,20 proc.

24 marca 2020 r.

energoLOKATA 3M Gwarantowana

2,70 proc.

2,40 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabel oprocentowania banków. 

Getin Bank zaproponował swoim klientom nowy wariant Lokaty Tradycyjnej na 2 miesiące. Skorzystają z niego wyłącznie osoby, które mają dostęp do bankowości internetowej, mobilnej lub telefonicznej. Stawka na tej lokacie jest ponad dwukrotnie wyższa niż na dwumiesięcznej Lokacie Tradycyjnej dostępnej w oddziale (1,20 proc. rocznie). Dla innych okresów bank nie zaproponował nowych wariantów.

W przypadku neoBanku (Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego) można powiedzieć, że zrobił tył w zwrot. Lokaty, które przed kilkoma dniami miały stawki podnoszone w górę, tym razem spotkały obniżki. Idea Bank wrócił natomiast do oprocentowania Lokaty na nowe środki PLUS na 2 oraz 3 miesiące obowiązującego krótko przed decyzją RPP.

Monika Dekrewicz

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (29)

dodaj komentarz
sztos1
Lokaty na 1% czy nawet na 2% to żart . Przy kwotach np. 10000 pln to po belce 162 :12 =13,50 . Lepiej coś kupić w super promocji za ca 500 czy 1000 pln spokojnie wyjdzie na to samo . Oszczędzałem prawie 50 lat . Po rozje...iu systemu uja z tego mam .
siwy_broda
No to się będzie działo, będzie będzie zabawa
open_mind
Co wy na to?
O 4:30 dziś rano nasz premier został oskarżony przez USA o przestępstwa korporacyjne i finansowe. Właściciele mediów zostali zobowiązani do prania mózgu historycznie wszystkich tych, którzy PM mają wirusa Corona z żoną i którzy nie wyjdą z domu na jakiś czas.

Tom Hanks został aresztowany 48
Co wy na to?
O 4:30 dziś rano nasz premier został oskarżony przez USA o przestępstwa korporacyjne i finansowe. Właściciele mediów zostali zobowiązani do prania mózgu historycznie wszystkich tych, którzy PM mają wirusa Corona z żoną i którzy nie wyjdą z domu na jakiś czas.

Tom Hanks został aresztowany 48 godzin temu za pedofilię i jest obecnie przetrzymywany w pokoju hotelowym w Australii, który odmawia powrotu do USA. Następnymi aresztowaniami celebrytów będą Celion Dion, Madonna, Charley Barkley, Kevin Spacey - wszyscy zarażają się wirusem Corona.

Włoskie lotniska zostały całkowicie zamknięte, ponieważ ponad 80 Watykanu i urzędników finansowych zostało poddanych takim samym zarzutom karnym za przestępstwa finansowe, pedofilię, handel dziećmi i wykorzystywanie seksualne.

Emirates United dokonali masowych aresztowań swojej rodziny królewskiej i jej oddziałów.

Harvey Weinstein, skazany na hollywoodzkiego gwałciciela, zaakceptował umowę w zamian za swoje zeznania przeciwko setkom najlepszych hollywoodzkich celebrytów i ich zaangażowaniu w sektor narkotykowy, pedofilski i handel dziećmi. Zamiast 55 lat więzienia otrzymał zaledwie 23 lata więzienia. W zamian przedstawił opinie na temat niektórych z największych i najpotężniejszych nazwisk, w tym księcia Andrzeja Wielkiej Brytanii, byłego prezydenta Billa Clintona, byłego wiceprezydenta Joe Bidena, Toma Hanksa, Oprah, Ellen DeGenerous, Quentin Tarantino, Charlie Sheen , Bob Saget, Kevin Spacey, John Travolta, Steven Spielberg, Podesta, NXIVM i PIZZAGATE oraz setki innych osób bezpośrednio związanych z Jeffreyem Epsteinem. W zamian za zeznania Jeffreya Epsteina pozwolono mu na zawarcie umowy i udawanie, że popełniono samobójstwo w więzieniu.

Dyrektorzy niektórych dużych globalnych firm zostali oskarżeni / aresztowani, a niektórzy zmuszeni do ustąpienia w ciągu ostatnich 30–60 dni, takich jak prezes NBA, Harley Davidson, Gates Foundation, Intel, McDonald's, Cesar Awards, Disney Chief of Police. itd. w ciągu najbliższych 3 miesięcy pojawi się około 700–800 kolejnych rezygnacji.

Stworzony przez laboratorium wirus Corona stanowi przykrywkę dla planu obowiązkowych masowych szczepień, a także tajnej operacji wywiadu USA, jaką świat kiedykolwiek widział, a ta 158 000 masowych aresztowań usunie i schwyta największych polityków , celebrytów i prezesów, w tym globalnych elit i bankierów, takich jak George Soros, oficerowie ONZ, założyciele GRETA INC.

Trump wygra wybory w 2020 r., A aresztowania byłych amerykańskich prezydentów nastąpią na początku 2021 r. Wszystkie poważne aresztowania zostaną omówione w mediach jako teoria wypadku lub spisku. Wszystkie aresztowane osoby otrzymają „Death Rommel”, co oznacza wybór między przypadkowym samobójstwem / śmiercią w zamian za zapewnienie, że jego reputacja pozostanie nienaruszona, lub staną w obliczu procesu karnego, który doprowadziłby do publicznego nieszczęścia.

Niektórzy lepsi przywódcy religijni zostaną aresztowani lub zmuszeni do rezygnacji, inni będą nagle „chorzy”. Watykan będzie pierwszym, a Papież zostanie usunięty w 2020 roku. Produkcja ludzkiego wydobytego adrenochromu zostanie ujawniona, a Hollywood i Watykan będą bezpośrednio za to odpowiedzialne.

Całkowite 2-miesięczne zamknięcie najczęstszych operacji na świecie, takich jak szkoły, giełdy papierów wartościowych, niektóre banki, lotniska, żegluga, podróże, imprezy, gala, wystawy, gry sportowe, mistrzostwa sportowe, ceremonie wręczenia nagród, gry NBA / NHL / Baseball, rejsy statkami, w tym braki żywności i stopniowa utrata prądu. Ceny gazu spadną, koszty żywności wzrosną, ubezpieczenie wzrośnie, zapasy złota / srebra spadną, wiele firm zbankrutuje lub poniesie znaczną stratę finansową, jak to stanie się z Air Canada, Disney i Coca Cola. Ptasia grypa H5N1 zostanie celowo wydana poza Chinami w tym tygodniu.

Witamy w największym przebudzeniu. To, co wydarzy się tego lata / jesieni, zmieni historię świata.

- Barrie McCulloch
open_mind
Ci prezesi odeszli w 2019 roku dobrowolnie.Przypadek?


Dennis Muilenburg — Boeing

United Airlines — Oscar Munoz

Alphabet — Larry Page

Gap — Art Peck

McDonald’s — Steve Easterbrook

Wells Fargo — Tim Sloan

Under Armour — Kevin Plank

Ci prezesi odeszli w 2019 roku dobrowolnie.Przypadek?


Dennis Muilenburg — Boeing

United Airlines — Oscar Munoz

Alphabet — Larry Page

Gap — Art Peck

McDonald’s — Steve Easterbrook

Wells Fargo — Tim Sloan

Under Armour — Kevin Plank

PG&E — Geisha Williams

Kraft Heinz — Bernardo Hees

HP — Dion Weisler

Bed, Bath & Beyond — Steven Temares

Warner Bros. — Kevin Tsujihara

Best Buy — Hubert Joly

New York Post — Jesse Angelo

Colgate-Palmolive — Ian Cook

MetLife — Steven Kandarian

eBay — Devin Wenig

Nike — Mark Parker

i w 2020 jak narazie

Bob Iger, CEO of Disney

Ginni Rometty, CEO of IBM

Harley-Davidson CEO Matt Levatich

T-Mobile’s CEO John Legere

LinkedIn CEO Jeff Weiner

Mastercard CEO Ajay Banga

Keith Block, co-CEO of Salesforce

Tidjane Thiam, CEO of Credit Suisse

Hulu CEO Randy Freer
leotdi
@uorenbufet,

na ile? Zapewne na 3 m-ce max. i zapewne do max. 10.000. ... wolne żarty. Idea to trup.
momotaro
Za parę dni tygodni banki ogłoszą że przejmują wszystkie oszczędności drobnicy. Zakład?
degrengolada
przyjmuję zakład. Poczekamy kilka tygodni nie ma problemu.
masekrut555
Okradną 1% oszczedzających czyli tych co mają w ich bankach ulokowane więcej niż 100 czy 200 tyś. Drobnicy nie ruszą. Zakład przyjęty.
xxpp
Jak będzie cienko, to zamrożą konta, jak tragicznie zetną 50% powyżej 100K, jak armagedon, to banki i lokaty wyparują.

Powiązane: RPP obniża stopy procentowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki