Kolejne zatrzymania CBA w sprawie SK Banku w Wołominie

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby z związku z działaniem na szkodę SK Banku w Wołominie - dowiedziała się PAP. Straty banku w tym wątku szacowane są na ponad 40 mln zł, a łącznie - na 2,7 mld zł.

(CBA)

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdził, że funkcjonariusze katowickiej delegatury Biura zatrzymali śląskiego przedsiębiorcę i dwóch byłych dyrektorów warszawskiego oddziału SK Banku. "Do zatrzymań kolejnych trzech osób w sprawie SK Banku - Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie doszło w Warszawie i Myszkowie" (Śląskie) - podał.

Według śledczych zatrzymany przedsiębiorca miał uzyskać kredyty na 40 mln zł, mimo że nie miał takiej zdolności kredytowej. "Trwają czynności z zatrzymanymi, przeszukania ich miejsc zamieszkania i firmy, po ich zakończeniu przekażemy ich Prokuraturze Regionalnej w Warszawie" - powiedział PAP Brodowski.

Przypomniał, że śledztwo w sprawie SK Banku CBA prowadzi od kwietnia 2016 r. i dotyczy nadużycia zaufania przez władze wołomińskiego banku, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom ustawy o rachunkowości i podawania w nich nierzetelnych danych. Ówczesne władze banku miały też zatajać prawdziwe dane i podawać nieprawdziwe informacje do Narodowego Banku Polskiego.

Do tej pory w sprawie zarzuty usłyszało 110 osób, m.in. osoby sprawujące funkcje kierownicze w banku w czasie objętym śledztwem oraz szefowie i pracownicy kilkudziesięciu podmiotów gospodarczych z grupy kapitałowej działającej w branży deweloperskiej.

Łączne straty banku oceniane są na ok 2,7 mld zł.

autor: Aleksander Główczewski

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 5 zenonn

Z pompa i paradą złapali jednego na 0,04mld? Reszta gdzie? Nie można ich zaprosić do płacenia?
Podobnie jak u sąsiada? "Swoich" nie ruszamy? Kroimy plebs?
Każdy polny wolak zrzuci sie po tysiaku na celebrytów i burżujów i zagłosuje na naszych.
http://swsfsm.pl/zlodziej-na- zlodzieju/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne