REKLAMA

Kobiecy pomysł na biznes: odlewy gipsowe

Barbara Sielicka2011-09-16 06:01
publikacja
2011-09-16 06:01
Kobiecy pomysł na biznes: odlewy gipsowe
Kobiecy pomysł na biznes: odlewy gipsowe
fot. zatrzymać czas / / Bankier.pl

Najpopularniejszą pamiątką z czasów dzieciństwa wciąż są zdjęcia. Czarno–białe, kolorowe, w albumach, trzymane na dysku w komputerze, czy też zdobiące ściany w domu. Jednak wraz z rozwojem techniki zdjęcia zastępowane są coraz częściej przez inne, innowacyjne formy, takie jak np. odlewy gipsowe.


Odlewy gipsowe 3D pozwalają na zachowanie całkowitego realizmu. Zostają w nich odwzorowane nawet tak małe detale, jak linie papilarne, paznokietki, czy też faktura skóry.

Wystarczy znaleźć świetny pomysł na biznes

Kiedy Samanta Kurkowiak urodziła syna, wiedziała, że musi zrobić wszystko, aby pogodzić życie zawodowe z możliwością obserwowania rozwoju własnego dziecka. Zdecydowała się na pracę na część etatu – niestety takich ofert pracy było jak na lekarstwo. Zaczęła więc zastanawiać się nad własną firmą.

Po drodze było kilka pomysłów, których nie udało się jej zrealizować – wszystkie krążyły wokół tematyki dziecięcej, gdyż ta była dla niej najbliższa. Przełom nastąpił podczas chrzcin syna. – Przyjechała do nas chrzestna z zagranicy. W prezencie dostaliśmy zestaw do odlewów gipsowych 3D. Byliśmy bardzo zaskoczeni, jak realistyczne są odlewy i jak prosta jest metoda ich wykonania. Pomyślałam – kto z rodziców nie marzy o tym, aby choć na chwilkę zatrzymać czas, to musi się udać – wspomina Samanta.

Praca na kilka godzin…

Tak zrodziła się firma „Zatrzymaj czas”. Na początku Samanta zakładała, że będzie to praca na godzinę, góra dwie dziennie, która pozwoli trochę podreperować domowy budżet. Bardzo szybko okazało się jednak, że zainteresowanie jest duże, a zleceń przybywa z miesiąca na miesiąc.

 - Oczywiście przychodziły chwile zwątpienia, ale cały czas wierzyłam, że mi się uda. Najbardziej żal mi było jednak czasu, bo rozpoczęcie działalności gospodarczej wymagało poświęcenia niewyobrażalnej liczby godzin na poszukiwanie informacji, dostawców i kontaktów – mówi moja bohaterka. Dodaje, że firma nie byłaby w tym miejscu, w którym jest teraz, bez wsparcia jej męża. Był on nie tylko powiernikiem jej wszystkich planów, ale także głównym doradcą.

Wystarczy skromna suma pieniędzy

Założenie sklepu internetowego jest nieporównywalnie tańsze niż założenie sklepu stacjonarnego. Poza tym Samanta zaczynała od sprzedaży niewielkiej liczby zestawów, dlatego nie potrzebowała dużych nakładów finansowych. Korzystała jedynie z własnych oszczędności. Nie ukrywa, że sporo udało jej się zaoszczędzić dzięki posiadanej wiedzy informatycznej: sama utworzyła stronę internetową, założyła sklep w oparciu o darmowe rozwiązania i sama zaprojektowała wszystkie materiały graficzne.

Oszczędza także na zdjęciach, które robi mąż. Z kolei syn i dzieci znajomych posłużyły jej za modele. Na początku wszystko w firmie robiła sama. Z czasem jednak zaczęła zlecać wiele zadań osobom, z którymi współpracuje, w zależności od zapotrzebowania.

Przyszedł czas na odlewy gipsowe

W sklepie Samanty można kupić głównie zestawy do odlewów gipsowych. Te najtańsze to wydatek rzędu 50 zł. Z kolei dla tych, którzy chcą odlew podarować z prezencie, proponuje się zestawy luksusowe o około 70 zł droższe. Należy jednak pamiętać, że zestawy te są dość ciężkie i duże. Przeciętna waga zestawu waha się od 1,5 do 3 kg – a co za tym idzie, zwiększa się również koszt przesyłki.

Warto jednak zwrócić uwagę, że odlewy gipsowe to nie to samo, co gipsowe odciski. - Niestety pokutuje popularność odcisków gipsowych, które klienci dobrze znają, a często nie mają świadomości, że są także odlewy gipsowe 3D lub myślą, że jest to ten sam produkt. Odlew a odcisk gipsowy to dwa zupełnie rożne pojęcia: odcisk gipsowy może być jedynie symboliczną pamiątką wielkości lub kształtu rączki, z kolei odlew gipsowy odwzorowuje tak maleńkie detale jak choćby linie papilarne, czy paznokietki – wyjaśnia Samanta.

Takie zestawy to dość oryginalny prezent. Spora część klientów kupuje je z myślą o chrzcinach lub narodzinach dziecka. Robią to także dlatego, że to właśnie noworodki są najbardziej wdzięcznymi modelami, chętnie przesypiają cały proces. Jak mówi Samanta, niemowlaki w zależności od etapu rozwoju mogą stanowić wyzwanie, ale na każde dziecko jest jakaś metoda. Ważne, aby oprócz osoby wykonującej odlew, była druga, która zabawi dziecko i odciągnie jego uwagę. W filmiku instruktażowym wykonujemy odlew naszemu niespełna 6-miesięcznemu synkowi i jak widać jest to do zrobienia.

Film instruktażowy do zestawów Zatrzymaj Czas


Takie zestawy służą jednak nie tylko do robienia odlewów części ciała maluchów. Jedna z klientek sklepu zakupiła formę do odlewów, aby wykonać odlew twarzy. Innym razem pewien narzeczony postanowił wykonać odlew splecionych dłoni ze swoją narzeczoną, aby podarować go rodzicom w ramach pamiątki z okazji ślubu.

Zobacz, jakie pomysły na biznes mają kobiety!

Przeczytaj inne wywiady z cyklu

Walcz z konkurencją, dogadzając klientom

  Na rynku funkcjonuje wiele firm, które w swojej ofercie posiadają zestawy do wykonania odcisków, ale niewiele oferuje zestawy do odlewów gipsowych 3D. – Mogę śmiało powiedzieć, że oferuję największy wybór zestawów – mówi Samanta. I dodaje: - Łza kręci się w oku, jak pomyślę, że zaczynałam od paru zestawów do odlewów, a teraz jest ich ponad 20, każdy w przynajmniej 2-3 wersjach. W najbliższym czasie planuję dodatkowo wprowadzenie nowych modeli oraz kolorów ramek.

Samanta zapytana o przepis na sukces odpowiada, że bez dobrego pomysłu nie ma szansy na udany i dochodowy biznes, to on jest kluczowy. Jeśli jeszcze do tego dodamy pasję, zaangażowanie, poświęcenie i trochę szczęścia, to mamy już receptę na sukces.

Jeżeli jesteś kobietą przedsiębiorczą i prowadzisz własną firmę - napisz do nas! Zaprezentuj się w naszym cyklu i podziel się z czytelnikami swoim doświadczeniem.

Barbara Sielicka
Bankier.pl
b.sielicka@bankier.pl

Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Celine
Mogę odnosić się do uprawnionego i wiarygodnego pożyczki Pożyczkodawcy


Witam Kredyt Poszukiwacz,

Jestem tu, by powiedzieć wam moje wrażenia na temat online kredytodawców, gdy potrzebowałem pożyczki bardzo pilnie uregulować rachunki, które było już dawno za należne, i skontaktować się z wielu kredytodawców
Mogę odnosić się do uprawnionego i wiarygodnego pożyczki Pożyczkodawcy


Witam Kredyt Poszukiwacz,

Jestem tu, by powiedzieć wam moje wrażenia na temat online kredytodawców, gdy potrzebowałem pożyczki bardzo pilnie uregulować rachunki, które było już dawno za należne, i skontaktować się z wielu kredytodawców online, które większość z nich przyszedł jako oszustwa, i was oszukali kilka razy, ale kiedy przyszedł czas dla mnie, aby formie pożyczki tego konkretnego kredytodawcy byłam pierwsza sceptyczna myśli tego pożyczkodawcy może być także oszustwa, po prostu postanowiliśmy dać spróbować jak ja z innymi kredytodawcami po kilku przekonujące od tego kredytodawcy, a moim największym niespodzianka wszystko działało w podobny magic.For więcej informacji o tym, jak dostałem pożyczkę don kontakt mailowy: celinetan001@gmail.com
~larryfox2016
Czy próbował pozyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub utworzenie własnej firmy? Uzyskać pożyczkę od jednego z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail: larryfox2016@gmail.com
~alicja64
to jest okropne jakis horror te malenkie roczki stopki jak odciete , ciekawe co powie mu matka po latach jak bedzie juz durzy , odcielam i urosly ci wieksze a te zostawilam na pamiatke synku ,zly pomysl na biznes co innego odcisk w masie solnej . powodzenia
~ciekawy
interesujący biznes prowadzony przez kobietę to również felgiterenowe pl

Powiązane: Kobiecy pomysł na biznes

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki