REKLAMA

Kilkunastu zatrzymanych ws. SKOK-u Wołomin

2019-02-26 11:10
publikacja
2019-02-26 11:10
fot. Marek Wiśniewski / FORUM

Szesnaście osób zostało zatrzymanych w śledztwie dotyczącym SKOK-u Wołomin. Mają usłyszeć zarzuty pomocy w wyłudzaniu kredytów - dowiedział się RMF.

Doniesienia te potwierdziła Prokuratura Krajowa. Do zatrzymań miało dość w poniedziałek i wtorek. Sprawa dotyczy pożyczki o wartości od 920 tys. do nawet 4 milionów złotych. 

Z informacji prokuratury wynika, że zatrzymanym zarzuca się pomocnictwo do wyłudzenia mienia znacznej wartości oraz przedłożenie nierzetelnej dokumentacji w celu uzyskania pożyczek i kredytów. Grozi im za to do 10 lat więzienia.

Szesnaście zatrzymanych osób działało jako tzw. słupy. Przedstawiało nierzetelne dokumenty, które miały potwierdzać ich zdolność kredytową, w wyniku czego wprowadzeni w błąd pracownicy SKOK-u Wołomin udzielali kredytów i pożyczek. Środki te były następnie przekazywane innym osobom.

Zarzuty w tej sprawie otrzymało dotąd prawie 500 osób. Śledztwo dotyczące nieprawidłowości w SKOK Wołomin prowadzi specjalny zespół prokuratorów. Badają nieprawidłowości z lat 2009-13. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zwrócił dotąd 45 tysiącom deponentów łącznie 2,2 mld zł depozytów. Prawie 800 osób miało jednak więcej niż gwarantowane 100 tys. euro i kasa była im winna jeszcze 120 mln zł.

 KWS

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
misafi
Ciekawe czy były prezes SKOK Wołomin może trzymać w więzieniu Nagrodę Feniksa, którą dostał od senatora Biereckiego za najlepsza kasę w Polsce?
zenonn
"Mariusz G. opuścił areszt w czwartek "
mith21
Kiedy zatrzymania kogoś z PO pod zmyślonymi zarzutami przez polityczną prokuraturę pana Z.? Tak, żeby elektorat PiS miał o tym mówić i przykryć sprawę.

Powiązane: SKOK-i na cenzurowanym

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki