Karolina Mrowiec Kobietą Biznesu 2010

Kreatywna, zdolna, pełna zapału i energii, a przede wszystkim zafascynowana tym, czym się zajmuje – tak w skrócie można scharakteryzować kobietę biznesu. W konkursie zorganizowanych przez Bankier.pl zaszczytne miano Kobiety Biznesu 2010 przypadło Karolinie Mrowiec, właścicielce firmy Bajart.

Bajart – Artystyczne Malowanie Wnętrz to firma, która powstała z pasji do malarstwa i chęci bycia niezależną. Jej usługi to tworzenie nowoczesnych, oryginalnych i ręcznie malowanych obrazów bezpośrednio na ścianach. Firma zajmuje się malowaniem zarówno domów prywatnych, głównie pokoi dziecięcych, jak również różnego rodzaju lokali, biur. Jest jedną z pierwszych tego typu firm w Polsce i – na dzień dzisiejszy – numerem jeden w kraju.

Firma powstała we wrześniu 2009 roku. Mając już doświadczenie w prowadzeniu biznesu, sprzedaży usług i marketingu, Karolina postanowiła rozwinąć działalność na cały kraj. Zaczęła więc budowę sieci franczyzowej. Sama stworzyła i opracowała cały system franczyzowy. Obecnie firma oprócz centrali w Szczecinie liczy sobie 9 oddziałów w całej Polsce i ciągle się rozwija. Najbliższe plany to podbój rynku międzynarodowego.

Karolina Mrowiec - Kobieta Biznesu 2010

Karolina to młoda, przedsiębiorcza kobieta, która prowadzi swój biznes z dużym powodzeniem. Przed rozpoczęciem działalności  nie powstrzymał jej brak funduszy. Farby oraz drabinę kupiła z zaliczki od klienta (pierwszego klienta, którego zdobyła, drukując w domu czarno białe ulotki). Nigdy nie uważała, że ma gorszą pozycję jako kobieta w biznesie oraz artystka, sama po prostu stworzyła pomysł na siebie i zaczęła działać.

- Moim celem było prowadzenie biznesu, bycie swoim własnym szefem połączone z robieniem tego, co lubię, i  udało się, przede wszystkim może dlatego, że nigdy nie zakładałam niepowodzenia. Dziś uczę innych, jak prowadzić biznes – mówi Karolina Mrowiec.

Oczywiście nie poprzestaje na tym, co już osiągnęła i ciągle stawia przed sobą nowe wyzwania.  Do końca tego roku zamierza otworzyć 20 nowych placówek, a później sprzedawać masterfranczyzę na inne kraje Europy.

II miejsce: Karolina Siudyła-Koc

Prezes Zarządu Agencji magnifiCo, która funkcjonuje na rynku od 2003 roku. W ciągu zaledwie siedmiu lat jednoosobowa działalność gospodarcza założona przez obecną prezes spółki przekształciła się w firmę PR, której klientami są największe globalne marki (m.in. Deutsche Bank, Western Union i Avon). Dziś firma ma na koncie ponad tysiąc projektów dla 150 firm, a we wrześniu 2010 roku zadebiutowała na giełdzie NewConnect.

Karolina, oprócz wykonywania obowiązków wynikających z pełnionego stanowiska, angażuje się również w projekty realizowane przez agencję – w 2010 roku stworzyła koncepcję projektu "Adam – mężczyźni kontra rak piersi", uznanego za najbardziej nowatorski projekt 2010 roku. Od niedawna pochłania ją jeszcze jeden projekt: praca nad portalem www.cudinvitro.pl.

III miejsce: Sylwia Konik

Właścicielka firma Recrutamos Doradztwo Personalne, która powstała w 2008 r. Celem powstania firmy było świadczenie wysokiej jakości usług rekrutacji i selekcji specjalistów i menadżerów na terenie Polski południowej. W 2010 roku firma stworzyła serwis społecznościowy połączony z aukcją zleceń, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Freelancity stanowi nowoczesne narzędzie realizacji usług biznesowych w sposób zdalny.

Z dnia na dzień ze specjalisty ds. rekrutacji Sylwia stała się kierownikiem projektu o wartości 1 mln zł! W ciągu ostatniego roku nauczyła się organizacji przetargów, skutecznego negocjowania umów i kierowania sporą grupą podwykonawców. Pozyskała olbrzymią wiedzę i doświadczenie.

Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy!

Polki każdego dnia udowadniają, że są przedsiębiorcze i potrafią z sukcesem prowadzić własne firmy. Konkurs na Kobietę Biznesu 2010 jest tego kolejnym dowodem. Wszystkim Paniom, nie tylko tym, które brały udział w konkursie, życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym.

Barbara Sielicka
Bankier.pl
b.sielicka@bankier.pl

 

Barbara Sielicka

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Ula

Serdecznie gratuluję Pani i życzę dalszych sukcesów.

Zabrzanka Ula Wechenberger

!

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

    Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

    Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.