REKLAMA
PIT 2023

Karolina Mrowiec Kobietą Biznesu 2010

Barbara Sielicka2011-04-12 06:02
publikacja
2011-04-12 06:02
Kreatywna, zdolna, pełna zapału i energii, a przede wszystkim zafascynowana tym, czym się zajmuje – tak w skrócie można scharakteryzować kobietę biznesu. W konkursie zorganizowanych przez Bankier.pl zaszczytne miano Kobiety Biznesu 2010 przypadło Karolinie Mrowiec, właścicielce firmy Bajart.

Bajart – Artystyczne Malowanie Wnętrz to firma, która powstała z pasji do malarstwa i chęci bycia niezależną. Jej usługi to tworzenie nowoczesnych, oryginalnych i ręcznie malowanych obrazów bezpośrednio na ścianach. Firma zajmuje się malowaniem zarówno domów prywatnych, głównie pokoi dziecięcych, jak również różnego rodzaju lokali, biur. Jest jedną z pierwszych tego typu firm w Polsce i – na dzień dzisiejszy – numerem jeden w kraju.

Firma powstała we wrześniu 2009 roku. Mając już doświadczenie w prowadzeniu biznesu, sprzedaży usług i marketingu, Karolina postanowiła rozwinąć działalność na cały kraj. Zaczęła więc budowę sieci franczyzowej. Sama stworzyła i opracowała cały system franczyzowy. Obecnie firma oprócz centrali w Szczecinie liczy sobie 9 oddziałów w całej Polsce i ciągle się rozwija. Najbliższe plany to podbój rynku międzynarodowego.

Karolina Mrowiec - Kobieta Biznesu 2010

Karolina to młoda, przedsiębiorcza kobieta, która prowadzi swój biznes z dużym powodzeniem. Przed rozpoczęciem działalności  nie powstrzymał jej brak funduszy. Farby oraz drabinę kupiła z zaliczki od klienta (pierwszego klienta, którego zdobyła, drukując w domu czarno białe ulotki). Nigdy nie uważała, że ma gorszą pozycję jako kobieta w biznesie oraz artystka, sama po prostu stworzyła pomysł na siebie i zaczęła działać.

- Moim celem było prowadzenie biznesu, bycie swoim własnym szefem połączone z robieniem tego, co lubię, i  udało się, przede wszystkim może dlatego, że nigdy nie zakładałam niepowodzenia. Dziś uczę innych, jak prowadzić biznes – mówi Karolina Mrowiec.

Oczywiście nie poprzestaje na tym, co już osiągnęła i ciągle stawia przed sobą nowe wyzwania.  Do końca tego roku zamierza otworzyć 20 nowych placówek, a później sprzedawać masterfranczyzę na inne kraje Europy.

II miejsce: Karolina Siudyła-Koc

Prezes Zarządu Agencji magnifiCo, która funkcjonuje na rynku od 2003 roku. W ciągu zaledwie siedmiu lat jednoosobowa działalność gospodarcza założona przez obecną prezes spółki przekształciła się w firmę PR, której klientami są największe globalne marki (m.in. Deutsche Bank, Western Union i Avon). Dziś firma ma na koncie ponad tysiąc projektów dla 150 firm, a we wrześniu 2010 roku zadebiutowała na giełdzie NewConnect.

Karolina, oprócz wykonywania obowiązków wynikających z pełnionego stanowiska, angażuje się również w projekty realizowane przez agencję – w 2010 roku stworzyła koncepcję projektu "Adam – mężczyźni kontra rak piersi", uznanego za najbardziej nowatorski projekt 2010 roku. Od niedawna pochłania ją jeszcze jeden projekt: praca nad portalem www.cudinvitro.pl.

III miejsce: Sylwia Konik

Właścicielka firma Recrutamos Doradztwo Personalne, która powstała w 2008 r. Celem powstania firmy było świadczenie wysokiej jakości usług rekrutacji i selekcji specjalistów i menadżerów na terenie Polski południowej. W 2010 roku firma stworzyła serwis społecznościowy połączony z aukcją zleceń, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Freelancity stanowi nowoczesne narzędzie realizacji usług biznesowych w sposób zdalny.

Z dnia na dzień ze specjalisty ds. rekrutacji Sylwia stała się kierownikiem projektu o wartości 1 mln zł! W ciągu ostatniego roku nauczyła się organizacji przetargów, skutecznego negocjowania umów i kierowania sporą grupą podwykonawców. Pozyskała olbrzymią wiedzę i doświadczenie.

Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy!

Polki każdego dnia udowadniają, że są przedsiębiorcze i potrafią z sukcesem prowadzić własne firmy. Konkurs na Kobietę Biznesu 2010 jest tego kolejnym dowodem. Wszystkim Paniom, nie tylko tym, które brały udział w konkursie, życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym.

Barbara Sielicka
Bankier.pl
b.sielicka@bankier.pl

 
Źródło:
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Ula
Serdecznie gratuluję Pani i życzę dalszych sukcesów.

Zabrzanka Ula Wechenberger

Powiązane: Święto Kobiet Biznesu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki