Kaczyński: Zniesmaczyła mnie sprawa zarobków w NBP

Mnie osobiście zniesmaczyła sprawa zarobków dwóch pań w Narodowym Banku Polskim - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński w poniedziałkowym wywiadzie dla tygodnika "Sieci".

(fot. Kacper Pempel / Reuters)

"Afera zaczyna się wtedy, gdy ktoś osiąga wielkie, nielegalne korzyści. Prawdziwa afera jest jednak wtedy, gdy władza na to nie reaguje. Mnie osobiście zniesmaczyła sprawa zarobków dwóch pań w Narodowym Banku Polskim. To sytuacja niestosowna, ale również w niej trudno się dopatrzeć złamania prawa. Zresztą my na sprawę owych pań zareagowaliśmy, przyjmując szybko ustawę o jawności zarobków" - zaznaczył prezes PiS.

Pytany o sprawę b. szefa KNF Marka Chrzanowskiego podkreślił, że nigdy nie był on członkiem PiS. "Objął stanowisko w wyniku wskazania przez prezesa Adama Glapińskiego, był osobą wcześniej nam nieznaną. Nie mieliśmy żadnych podstaw, by sądzić, że może się okazać człowiekiem, który będzie chciał coś komuś załatwiać za pieniądze" - dodał polityk.

"Dowody w sprawie +40 milionów+ i +kartki+ są bardzo słabe, ale ostatecznej weryfikacji dokonają prokuratura i sąd. Natomiast żądanie zatrudnienia Grzegorza Kowalczyka było w oczywisty sposób naganne i także w sensie prawnym nie do przyjęcia. Proszę pamiętać, że nasza reakcja w tego rodzaju sprawach jest bardzo odmienna od tej, do której przyzwyczaiły nas prawie wszystkie poprzednie rządy. I to jest zasadnicza różnica" - zwrócił uwagę Kaczyński.

"Nie ma środowisk ani formacji politycznych, które składają się z samych uczciwych ludzi, tego się po prostu nie da sprawdzić. Pytanie dotyczy tego, jak się reaguje na nadużycia. My na nie reagujemy wedle zasady, że najpierw kontroluje się swoich i wyciąga wszystkie konsekwencje, również te karne, i to jest zasadnicza różnica" - dodał. (PAP)

pś/ par/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 6 jes

A prezes Srebrnej donosił ale tak by nikogo nie skrzywdzić i w ogóle to tylko mówił jakich to ma wspaniałych i mądrych kolegów.
Gdzie nie popatrzeć w PiS'ie to TW lub jawni jak Piotrkowski tylko Nieinternowany czysty jak łza.

! Odpowiedz
3 7 forfun

zniesmaczony że tak mało ???

! Odpowiedz
2 5 pis_po_jedno_zlo

Grzegorz B. razem ze swoją wataszką ze SKOK-ów do tej pory zakosił już oficjalnie ponad 4 mld zł (tyle musiały złożyć się banki, a raczej ich klienci na upadłe SKOK-i), więc co to jest 60000zł miesięcznie? Po takie grosze to tej mafii by się na ulicy nie chciało schylić:P

! Odpowiedz
12 14 ajwaj

Jasne, ze PISy-Kaczynski jest zniesmaczony.

Dla tej ferajny, KASA zaczyna sie od milionów (np. willa na Zoliborzu od UB, drapacze chmur>SkyScrapers, mld. m3 gazu - ropy itd.itp.:))
Dla takich groszy jak dla nie 1. mlodosci blondynki za 60 000.- nikt nawet w PISiu sie nie interesuje i z biura nie ruszy

! Odpowiedz
31 23 lobotomek

Dlaczego Prezes nie pójdzie do wolnych mediów i nie opowie swoich głodnych kawałków prawdziwym dziennikarzom?

! Odpowiedz
19 19 lobotomek

Dziadzio nie ma pojęcia, o czym mówi. Istnieje ustawa ograniczająca zarobki prezesa NBP. Uwzględniając maksymalne możliwe stawki i przeliczniki zarobki Prezesa mogą sięgnąć 21 902,49 złotych. A wiemy, że przekraczają 63 tysiące zł. Laleczki z NBP to takie żeńskie misiewicze. Kaczyński ukradł Polakom kraj a teraz udaje niewiniątko. Skrajnie zdemoralizowany gnom.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 43 antek10

Kurski w TVP przeszedł na umowę menedżerską. Pewnie dlatego, aby ominąć ograniczenia zarobków. Tak cwaniaki konstruują prawo aby mogli je omijać.

! Odpowiedz
32 36 karbinadel

Wygląda na to, że harce Gowina i Jackowskiego wokół prezesa NBP to element zorganizowanej nagonki wewnątrz PiS. Zapewne przed wyborami zmuszą Glapińskiego do odejścia, żeby pokazać, jacy są prawi i sprawiedliwi

! Odpowiedz
22 30 pis_po_jedno_zlo

Możliwe, ale wtedy dostanie znacznie lepszą posadę prezesa, może w Pekao? Przypominam, że to dobry ziomek Glapiński napisał na kolanie ustawę, dzięki której Kaczyński wywłaszczył od Skarbu Państwa tereny Srebrnej!

! Odpowiedz
37 45 jerloz210935

Morale naszych polityków są gorsze niż w republikach bananowych

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil