REKLAMA

KNF złożyła zawiadomienie o podejrzeniu manipulacji w obrocie akcjami InventionMed

2022-11-08 20:10
publikacja
2022-11-08 20:10

Komisja Nadzoru Finansowego złożyła do organów ścigania zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa manipulacji w obrocie akcjami InventionMed - podała komisja w komunikacie.

KNF złożyła zawiadomienie o podejrzeniu manipulacji w obrocie akcjami InventionMed
KNF złożyła zawiadomienie o podejrzeniu manipulacji w obrocie akcjami InventionMed
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Spółka InventionMed jest notowana w Alternatywnym Systemie Obrotu, na rynku NewConnect. Zawiadomienie zostało złożone w związku z podejrzeniem manipulacji w obrocie akcjami InventionMed od 17 maja 2019 r. do 31 lipca 2020 r. przez grupę osób fizycznych i podmiotów działających w porozumieniu.

Działalność części osób oraz podmiotów, wchodzących w skład grupy objętych zawiadomieniem w sprawie podejrzenia manipulacji w obrocie akcjami InventionMed, była również objęta zawiadomieniami o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z obrotem akcjami innych spółek: Boruty-Zachem (obecnie HUB. Tech), Europejskiego Funduszu Energii, Devoranu (obecnie Devo Energy), Black Pearl i Softblue.

"Co istotne, HUB. Tech SA, której akcje potencjalnie mogą być dotknięte działalnością będącą nadużyciem rynkowym, złożyła wniosek o zatwierdzenie prospektu w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie akcji serii A, B, C, D, E, F do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW" - napisała KNF w komunikacie.

"Złamanie zakazu manipulacji stanowi naruszenie art. 15 rozporządzenia i jest zagrożone grzywną do 5 mln zł albo karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, albo oboma tymi karami łącznie. Wejście w porozumienie z inną osobą, mające na celu manipulację, o której mowa w art. 12 rozporządzenia MAR, stanowi przestępstwo zagrożone grzywną do 2 mln zł" - dodano. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
teken
Dla zdrowia giełdy przydałby się wycofanie opcji Daytraidingu ...wtedy byłby lament spekulantów
prezestak
Spółdzielnia rozbita hihi, naganiacze mają teraz pełne gacie
sbbililu
WRESZCIE SIĘ BIRĄ ZA TYCH CWANIAKÓW !!!
polityka_to_nie_ekonomia
Szkoda, że nie wzięli się za tych od tekstów o wprowadzeniu podatku od nadmiarowych zyskow, co uwaliło wyceny, a potem wycofanie się z tego

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki