REKLAMA

KNF zatwierdziła prospekt Polenergii

2022-01-27 18:58
publikacja
2022-01-27 18:58
KNF zatwierdziła prospekt Polenergii
KNF zatwierdziła prospekt Polenergii
fot. Krystian Maj / / FORUM

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Polenergii, związany z ofertą publiczną do 21,43 mln nowych akcji - podała spółka. Cena emisyjna wyniesie 47 zł za papier, a wpływy z oferty szacowane są w przedziale od 917 mln zł do 1 mld zł.

W ramach oferty Mansa Investments i BIF IV Europe Holdings (dwaj najwięksi akcjonariusze spółki) zadeklarowały objęcie odpowiednio 5,15 mln akcji spółki, oraz od 10,8 do 14,4 mln akcji, w zależności od liczby zapisów ze strony tzw. "uprawnionych inwestorów", czyli pozostałych akcjonariuszy Polenergii, którzy biorąc udział w ofercie będą mogli utrzymać swój procentowy udział w kapitale zakładowym spółki.

Przyjmowanie zapisów na akcje od uprawnionych inwestorów, Mansy i BIF odbędzie się w dniach 31 stycznia - 4 lutego. Od 10 do 14 lutego przyjmowane będą zapisy dodatkowe, a finalna liczba akcji w ofercie ma być opublikowana 17 lutego. Zakładany pierwszy dzień notowania praw do akcji na GPW to 2 marca.

Wpływy z oferty spółka zamierza przeznaczyć na realizacją strategii w latach 2021-2024. Środki trafią m.in. na dalszy rozwój morskich projektów wiatrowych, lądowe farmy wiatrowe, farmy fotowoltaiczne, projekty związane z elektromobilnością, akwizycje oraz spłatę kredytu w Deutsche Bank Polska. Polenergia szacuje, że środki zostaną wykorzystane w pełni w ciągu roku od ich pozyskania.

Firmą inwestycyjną pośredniczącą w ofercie jest Ipopema Securities.

W czerwcu 2021 r. walne zgromadzenie spółki zdecydowało o upoważnieniu zarządu do emisji maksymalnie 21,43 mln akcji po cenie 47 zł.

W czwartek na zamknięciu notowań na GPW kurs akcji spółki wyniósł 72 zł. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki