REKLAMA

KNF czeka na szczegóły propozycji banków ws. kredytów walutowych

2015-03-16 15:27
publikacja
2015-03-16 15:27
KNF czeka na szczegóły propozycji banków ws. kredytów walutowych
KNF czeka na szczegóły propozycji banków ws. kredytów walutowych
fot. Piotr Waniorek / / FORUM

Komisja Nadzoru Finansowego czeka na uszczegółowienie propozycji sektora bankowego dotyczącej restrukturyzacji portfeli kredytów walutowych - poinformował Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF.

"Miejsce na dyskusję jest, banki nadal pracują nad konkretyzacją swojej propozycji. Po to by rozmawiać musi być propozycja szczegółowa. Czekamy na szczegóły" - powiedział Jakubiak.

"Niezależnie od tego, która koncepcja byłaby wybrana, to mamy pewne obowiązki nadzorcze, które musimy wykonywać. Jeden z nich jest, by w sposób właściwy oceniać ryzyko" - dodał.

Forum Bankowe: Andrzej Jakubiak, Przewodniczący KNF

Start odtwarzacza ...

W ubiegłym tygodniu ZBP przedstawił swoje propozycje dotyczące restrukturyzacji portfeli kredytów w CHF. Sektor proponuje utworzenie funduszu wspierania restrukturyzacji kredytów hipotecznych dla osób mających problemy z ich spłatą oraz funduszu, którego celem byłoby stabilizowanie wysokości rat kredytu.

Bankowcy proponują też możliwość zmiany zabezpieczenia kredytów hipotecznych. (PAP)

seb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~olek
A ja wreszcie śpię spokojnie. Znalazłem doskonały kantor internetowy http://topfx.pl/, gdzie błyskawicznie i bezpiecznie wymieniam walutę. Do tego oszczędzam :) Czego chcieć więcej? Polecam wszystkim!
~mDziad
mBank stosuje klauzule zabronione żeby klienci płacili wyższe raty!
Możecie mnie minusować bankowi klakierzy, nie zmienia to faktu że mBank gra nie fair. Pamiętajcie o jednym, gdy pewnego dnia przestaniecie być bankowi potrzebni, bez mrugnięcia okiem wywali was na pysk! Dla nich liczy się tylko maksymalny zysk dla niemieckiej
mBank stosuje klauzule zabronione żeby klienci płacili wyższe raty!
Możecie mnie minusować bankowi klakierzy, nie zmienia to faktu że mBank gra nie fair. Pamiętajcie o jednym, gdy pewnego dnia przestaniecie być bankowi potrzebni, bez mrugnięcia okiem wywali was na pysk! Dla nich liczy się tylko maksymalny zysk dla niemieckiej matki a wy i ja jesteście tylko półśrodkiem!
~olx
Od 1990 roku do dziś są prawie tylko zagraniczne banki, galerie, biurowce, fabryki, kamienice, a nasze .... kredyty, mieszkania i ulice. Polska dziś przypomina wielki zagraniczny PGR z częscią "socjalno-mieszkalną dla robotników". Czy Polacy o taką polskę walczyli? Kiedy nadejdzie czas na to aby w końcu zacząć dbać O ROZWÓJ Od 1990 roku do dziś są prawie tylko zagraniczne banki, galerie, biurowce, fabryki, kamienice, a nasze .... kredyty, mieszkania i ulice. Polska dziś przypomina wielki zagraniczny PGR z częscią "socjalno-mieszkalną dla robotników". Czy Polacy o taką polskę walczyli? Kiedy nadejdzie czas na to aby w końcu zacząć dbać O ROZWÓJ POLSKICH OBYWATELI I BIZNESU SPOŁECZEŃSTWA, ALE POLSKIEGO - względem tego monopolistycznego zagranicznego, który próbuje w całości zawładnąć polskim rynkiem I OBYWATELEM. Jak długo rząd i KNF będą się cackali z zagranicznymi bankami, kiedy w umowach zawarły niedozwolone klauzule. Czy naprawdę w tym kraju ludzie na wysokich szczeblach widzą tylko "mamonę", czy tak trudno zobaczyć człowieka, polskiego obywatela i jego krzywdę!?
~dajekomornikowi3razy
Tez mam w CHF ale nie zgadzam sie na jakies wybiorcze przywileje.Jak rozwiazanie to dla wszystkich.Niech banki umorza dzis np odsetki za nastepne 10 lat i splacajmy tylko te pozostale albo niech oddadza polowe odsetek w CHF w walucie CHF na konto w CHF.
Wtedy kazdy z tego skorzysta a nie tylko wybiorczy klienci, ja musialem myslec
Tez mam w CHF ale nie zgadzam sie na jakies wybiorcze przywileje.Jak rozwiazanie to dla wszystkich.Niech banki umorza dzis np odsetki za nastepne 10 lat i splacajmy tylko te pozostale albo niech oddadza polowe odsetek w CHF w walucie CHF na konto w CHF.
Wtedy kazdy z tego skorzysta a nie tylko wybiorczy klienci, ja musialem myslec przed wzieciem kredytu zeby sie zabezpieczyc ze bede mogl placic CHF na konto a nie banksterzy beda sobie sami przeliczac po zlodziejskim kursie na PLN.
Po chu.ja rozwiazania dla czesci ludzi jezeli wszyscy nie skorzystaja? Co to za manipulacje?
Jak glaby braly kredyty to niech glaby placa a jak nie to niech ich banki licytuja a ja kupie pare tanich mieszkan od komornika lub banku.
~stach
po 3zł chcemy przewalutować panie Jakubiak
~jola
tylko ,czy banki się zgodzą?
~obywatel
Myslalem, ze pora zajac sie powazniejszymi sprawami, ale chyba to niemozliwe, bo jest temat zastepczy.Dokad bedziecie pozorowac?
~wfrankawrobiony
Czekamy my kredytobiorcy na Pański Pomysł Przewalutowania i podział na dwa kredyty kiedy Panie Jakubiak? są Narzędzia,którymi dysponujecie ile my biedni mamy jeszcze czekać?

Powiązane: Życie z frankiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki