REKLAMA
ZAGŁOSUJ

KNF bierze się za audytorów

2018-06-20 08:00
publikacja
2018-06-20 08:00

Nadzór ocenia, że jakość pracy rewidentów jest niska. Dlatego myśli o stworzeniu listy firm, które będą mogły funkcjonować na rynku - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" w artykule: "KNF bierze się za audytorów".

fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

"Afera GetBacku naruszyła wiarygodność wielu instytucji w Polsce, które przez kilka kwartałów nie dostrzegały nieprawidłowości w funkcjonowaniu spółki notowanej na giełdzie. Pod pręgierzem znalazły się instytucje publiczne, ale również podmioty związane z rynkiem kapitałowym. Sprawa uderzyła też w wiarygodność firm zajmujących się rewizją finansową. Deloitte audytował przez kilka lat GetBack i nie miał do spółki zastrzeżeń. Dzisiaj zaś jej byłe władze są podejrzewane o przestępstwa najcięższego kalibru, jak fałszowanie dokumentów czy sprawozdań finansowych" - czytamy.

"Niestety jest wiele przypadków świadczących o niskiej jakości rewizji finansowej prowadzonej przez audytorów i nie dotyczy to tylko mniejszych podmiotów, lecz także większych firm. To jest problem systemowy i musimy zastanowić się, jak go rozwiązać" - mówi "DGP" Marek Chrzanowski, przewodniczący KNF i wskazuje, że należy zaktualizować przepisy.

"Rozważamy zmiany legislacyjne zmierzające do wprowadzenia białej listy firm audytorskich oraz rzeczoznawców majątkowych" - dodaje.

je/ jbp/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
sel
Szczególnie niska jest jakość pracy KNF itp..
gerwazy-
Przypomne, ze Ganta tez audytowal Delloite, ktory nie wydal opinii dopiero jak juz wszystko w spolce bylo wyprowadzone
marekrz
KNF za siebie niech się weźmie.
Przymykanie oka na przekręty banków i spółek powiązanych z sektorem bankowym to prosta droga do katastrofy finansowej.
luceratan
a kiedy KNF skontroluje KNF?
_justus
KNF to się najpierw za siebie niech weźmie. Kamieni kupa.
grzechu_comeback
Ciekawe..... jak Knyf będzie badał audytorów.....w tak płytkiej kałuży jaką jest warszawka, gdzie każda żaba jest znajoma. Ba! Prawie każda jest byłą współpracowniczką. I teraz kolega dzwoni do kolegi. "Cześć Rysiu, na bank załatwimy.... znaczy się prześwietlimy, he he"
bmiara
Dodatkowe pytanie, dlaczego Deloitte tak zwleka z audytem rocznego sprawozdania za 2017 GetBacku? Sama spółka już go dawno opublikowała, ile to może dalej trwać?

Co mają do ukrycia? Za co się im płaci i jaką mają odpowiedzialność? Czy teraz akcjonariusze i obligatariusze mają możliwość żądania odszkodowania
Dodatkowe pytanie, dlaczego Deloitte tak zwleka z audytem rocznego sprawozdania za 2017 GetBacku? Sama spółka już go dawno opublikowała, ile to może dalej trwać?

Co mają do ukrycia? Za co się im płaci i jaką mają odpowiedzialność? Czy teraz akcjonariusze i obligatariusze mają możliwość żądania odszkodowania za ich niewłaściwą pracę? Do jakiej wysokości? Są ubezpieczeni na taką ewentualność? To wszystko powinno być uregulowane!

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki