REKLAMA

Izrael: 80 proc. zaszczepionych, którzy zakazili się wirusem, nie infekowało innych

2021-07-25 17:15
publikacja
2021-07-25 17:15
Izrael: 80 proc. zaszczepionych, którzy zakazili się wirusem, nie infekowało innych
Izrael: 80 proc. zaszczepionych, którzy zakazili się wirusem, nie infekowało innych
fot. Gil Cohen Magen / / Shutterstock

80 proc. zaszczepionych osób w Izraelu, które się zakaziły, nie zainfekowało nikogo w przestrzeni publicznej - głosi opublikowany w niedzielę raport portalu The Times of Israel.

Według danych izraelskiego ministerstwa zdrowia zaledwie 3 proc. zaszczepionych osób, które zachorowały na Covid-19, przenosi je na 2-3 inne osoby na koncertach, w restauracjach czy na siłowniach.

Z badań wynika, że zdecydowana większość (80 proc.) zaszczepionych, którzy zakazili się SARS-coV-2, nie przeniosła koronawirusa na nikogo innego podczas koncertów, w restauracji, siłowni lub w podczas imprez publicznych.

Kolejne 10 proc. przeniosło koronawirusa na jedną inną osobę w tych miejscach, a 3 proc. zainfekowało dwie lub trzy inne (dla pozostałych 7 proc. nie jest jasne, czy były odpowiedzialne za zainfekowanie innych). Raport nie zawierał szczegółowych informacji o tym, ile osób zostało zarażonych przez niezaszczepione osoby.

Dane opublikowano po tym, jak ministrowie zatwierdzili w czwartek przywrócenie tzw. zielonej przepustki, ograniczającej frekwencję na dużych imprezach do osób zaszczepionych, ozdrowieńców lub tych, którzy przedstawili ważny negatywny wynik testu.

Wznowione ograniczenia będą miały zastosowanie od 29 lipca zarówno do imprez w pomieszczeniach, jak i plenerowych z ponad 100 uczestnikami. Wymóg przedstawienia dowodu szczepienia, wyzdrowienia lub negatywnego testu z ostatnich 72 godzin będzie dotyczył tylko osób w wieku 12 lat i starszych. Poniżej tego wieku nie będzie żadnych ograniczeń, chociaż oczekuje się, że zasady dla osób poniżej 12 roku życia zostaną ogłoszone w przyszłości.

Władze podały, że zielona przepustka zostanie przywrócona również na imprezach sportowych, w siłowniach, restauracjach, konferencjach, atrakcjach turystycznych i w domach kultury, jednocześnie podkreślono, że na spotkaniach nie będzie limitów osobowych. (PAP)

jo/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Komentarze (29)

dodaj komentarz
anty12
Fajser nazwal Izrael banana republic. Mieli racje :D
endes
Wiadomość 100% propagandy, 0% merytorycznej i logicznej informacji!... wierzcie dalej szczepy w te brednie!
zenonn
Jude raus!
Nur für Deutsche!
zapomnieli?

Chazarstwo, antysemici nękający palestyńskich Semitów, stosuje te same metody, bredzi o zagładzie
3456
Co tu robi Niedzielski jego ojczyzną jest Izrael , nie będziemy niewolnikami Ameryki , niech biorą te czołgi i wynocha z Polski.
1984
"Raport nie zawierał szczegółowych informacji o tym, ile osób zostało zarażonych przez niezaszczepione osoby."

Brawo! Badanie godne orwelowskiego MInisterstwa Prawdy. Podajemy jakieś dane z hurraoptymistycznym kontekstem nie odnosząc sie do tego co było wczesniej. Tylko porównanie zaszczepionych z niezaszczepionymi
"Raport nie zawierał szczegółowych informacji o tym, ile osób zostało zarażonych przez niezaszczepione osoby."

Brawo! Badanie godne orwelowskiego MInisterstwa Prawdy. Podajemy jakieś dane z hurraoptymistycznym kontekstem nie odnosząc sie do tego co było wczesniej. Tylko porównanie zaszczepionych z niezaszczepionymi pozwala wyrobić opinie nt. skutecznosci szprycowania. Patrząc na ilość zakażeń w "wyszczepionych" państwach mam coraz większe podejrzenie, że to niewiele daje.
eagleeye
Bo tu nie chodzi o podanie preparatu medycznego tylko nadanie COV ID czyli kodu QR każdemu kto to przyjmie.
3456
TO BYŁ POMYSŁ ,ABY AMERYKA WYSZŁA Z KRYZYSU SZCZEPIONKA WIRUS --- kontynuacja trwa , czekamy na jesień , a jak te gnoje za oceanu wypuszczą coś nowego , to mogą się przejechać , chyba że chcą otwartej wojny i o to im chodzi , anulacja długów i budowa wszystkiego od nowa , elita ocaleje w schronach .
eagleeye
Co my byśmy poczeli bez Izraela i Pana Niedzielskiego.

Zginęli byśmy bez nich
ptokbentoniczny
Nie pisz tak, bo jeszcze się okaże, że podczas II wojny światowej żydzi ratowali Polaków.
zenonn odpowiada ptokbentoniczny
Jak nie, jak tak. :-)

https://obserwatorgospodarczy.pl/gospodarka/21-europa/1489-jak-amerykanski-biznes-sprawil-ze-hitler-doszedl-do-wladzy
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/10/21/zbrodnicze-niemieckie-korporacje-kto-sfinansowal-dojscie-hitlera-do-wladzy/

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki