REKLAMA

Ipopema Securities rekomenduje "kupuj" AC

2019-08-05 10:30
publikacja
2019-08-05 10:30

Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 5 sierpnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla AC od zalecenia "kupuj" i ustalili wartość godziwą jednej akcji tej spółki na 53 zł.

/ gpw.pl

Raport wydano przy kursie 46,60 zł.

"Nasze pozytywne nastawienie do AC opiera się na atrakcyjnym stosunku cen autogazu do benzyny/diesla, promocji LPG jako paliwa ekologicznego dającej solidne podstawy wzrostom popytu na systemy autogazu w poszczególnych krajach świata, ekspansji zagranicznej Ramedera oraz konkurencyjnej pozycji kosztowej spółki, zwłaszcza po uruchomieniu 25 proc. dodatkowych mocy produkcyjnych w 4Q19" - napisano w raporcie.

"Zakładamy, że automatyzacja ograniczy wzrost płac w spółce ze względu na zmniejszenie ilości nadgodzin ciążących w 2018 roku oraz potencjalnie ograniczy poziom zatrudnienia, a także pozwoli zoptymalizować koszty surowców poprzez częściowe przezbrojenie linii produkcyjnych" - dodano.

W ocenie analityków wysoka konwersja gotówkowa EBITDA pozwoli AC utrzymać politykę wypłaty 80 proc. zysku netto owocującej ponad 6-procentową coroczną stopą dywidendy.

Analitycy prognozują, że EBITDA AC wyniesie 56 mln zł w roku 2019 i 63 mln zł w 2020 r., a zysk netto 36 mln zł w 2019 r. oraz 42 mln zł w 2020 r.

Pierwsze rozpowszechnianie raportu, którego autorem jest Piotr Jusiński, nastąpiło 5 sierpnia o godzinie 9:00.

Rekomendacja została opracowana przez Ipopema Securities na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

33846289_analizy-ac-pl.pdfpdf
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki