InventionMed planuje przejście na rynek główny GPW w pierwszej połowie '19

2018-12-12 13:38
publikacja
2018-12-12 13:38
fot. Borys Skrzyński / Puls Biznesu

Technologiczna spółka InventionMed, notowana obecnie na NewConnect, chce w pierwszej połowie 2019 roku przenieść notowania na rynek główny GPW - podała spółka w komunikacie prasowym. Spółka nie zamierza jednak przeprowadzać emisji akcji.

"Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, planujemy przejście na główny rynek giełdy. Pozwoli to nam na dotarcie do szerszego grona inwestorów i zwiększenie naszej rozpoznawalności wśród potencjalnych parterów biznesowych zarówno z Polski, jak i z zagranicy" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Tomasz Kierul.

Jak podano, spółka pracuje nad udoskonaleniem swojego produktu TutorDerm, który ma umożliwić lekarzom, kosmetologom oraz studentom praktykowanie zabiegów dermatologicznych.

"Masowa komercjalizacja pierwszego urządzenia InventionMed zaplanowana jest na koniec I kwartału 2020 roku, a uzyskanie progu rentowności projektu TutorDerm najpóźniej w 2021 roku" - napisano.

Z komunikatu wynika, że spółka planuje osiągnięcie poziomu 30 proc. udziału przychodów ze sprzedaży zagranicznej na koniec 2020 roku, na takich rynkach jak Europa Zachodnia, Stany Zjednoczone oraz rynki azjatyckie m.in. Japonia, Chiny, Malezja, Tajwan. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
drval
... I mamy drugą połowę roku.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki