REKLAMA
WAŻNE

Interwencja poselska na fermie lisów. "Brudne poidła, chore zwierzęta"

2020-09-22 14:30
publikacja
2020-09-22 14:30
Twitter

Brudne, czasem puste poidła, chore zwierzęta, klatki stojące w polu bez żadnego ogrodzenia – to ocena posłanki Hanny Gill-Piątek po interwencji na fermie lisów pod Pabianicami (Łódzkie). Dodała, że właściciel zadeklarował zamknięcie hodowli jeszcze w tym roku.

Parlamentarzystka razem z aktywistami ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki oraz Powiatowym Lekarzem Weterynarii wizytowała we wtorek fermę lisów w Szynkielewie (gmina Pabianice, woj. łódzkie).

Jak tłumaczyła Monika Kościan z łódzkiego oddziału Otwartych Klatek, to miejsce hodowli zwierząt futerkowych posiada wiele zaniedbań infrastruktury, w tym brak niezbędnego ogrodzenia oraz inne nieprawidłowości, co było powodem podjęcia kontroli na fermie. W jej opinii, branża od lat jest w głębokim kryzysie i hodowcy nie inwestują w najprostsze - czasem jak w przypadku ogrodzenia - oraz najpotrzebniejsze rzeczy.

Gill-Piątek po interwencji wskazała, że braki w wyposażeniu fermy były widoczne już z zewnątrz. Sprawdzono także stan zwierząt, które żyją w złych warunkach.

"Brakująca infrastruktura jest widoczna już z zewnątrz - nie ma ogrodzenia, a +ścianę+ fermy stanowią same klatki. Również stan zwierząt pozostawia wiele do życzenia. Brudne, czasem puste poidła, zwierzęta z kończynami powyginanymi od stania na kracie" – napisała posłanka z Łodzi na swoim profilu na Fecebooku.

Dodała, że właściciel hodowli otrzymał zalecenia pokontrolne i zadeklarował zamknięcie fermy jeszcze w tym roku. "Będziemy monitorować, jak się z tego wywiąże"– zapewniła Gill-Piątek. (PAP)

Autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
samsza
"otrzymał zalecenia pokontrolne" - od kogo, otwartej klatki czy pani poseł ?

Jak na dłoni widać, że informowanie o stanie zwierząt przez onet czy posła to nie jest normalne, gdzie jest jakaś państwowa służba w dyktaturze Kaczyńskiego i innych zwierzolubów.

Powiązane: Ustawa futerkowa - zakaz hodowli zwierząt na futra

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki