REKLAMA

Indie chcą całkowitego zakazu kryptowalut i karania ich posiadaczy

2021-03-15 10:18
publikacja
2021-03-15 10:18

Indie chcą całkowitego zakazu kryptowalut i karania ich posiadaczy - informuje w poniedziałek agencja Reutera, powołując się na źródła w administracji rządowej. Najpopularniejsza kryptowaluta świata wyceniana była w miniony weekend wyceniana na 62 tys. dol. za token.

Indie chcą całkowitego zakazu kryptowalut i karania ich posiadaczy
Indie chcą całkowitego zakazu kryptowalut i karania ich posiadaczy
fot. Tschub / / Shutterstock

Proponowane rozwiązania prawne są według agencji jedną z najbardziej restrykcyjnych prób uregulowania kryptowalut. Regulacje, które - jak twierdzą źródła Reutera - planuje wprowadzić rząd premiera Narendry Modiego, wprowadzą penalizację obrotu kryptowalutami, ale także ich posiadania, jak i pozyskiwania oraz transferów.

Reuters przypomina, że Indie planują stworzenie własnej, oficjalnej cyfrowej waluty - stąd polityczna wola wprowadzenia całkowitego zakazu obrotu kryptowalutami prywatnymi, takimi jak bitcoin.

Bitcoin w miniony weekend uzyskał rekordową wycenę za jeden token sięgającą 62 tys. dolarów - pisze agencja. W poniedziałek cena tej kryptowaluty nieco spadła i obecnie osiąga ok. 57,7 tys. dolarów za token. Według Reutera informacje o planach rządu w Indiach wywarły wpływ na spadek ceny bitcoina.

Najpopularniejsza kryptowaluta świata w 2021 r. zwiększyła swoją wartość niemal dwukrotnie po tym, jak w 2020 r. wzrosła ona czterokrotnie. Według cytowanego przez agencję analityka rynku kryptowalutowego powodem wzrostu wyceny bitcoina jest rosnące zainteresowanie kryptowalutą ze strony inwestorów instytucjonalnych i korporacyjnych. (PAP)

mfr/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
abcx
Hmm to będzie pewnie analogicznie dobrze działać tak jak ustawa hazardowa w Polsce - jak gramy sobie ze znajomymi na przykład w pokera to zawsze oczywiście zgłaszamy do dyrektora najbliższego urzędu skarbowego.

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki