Ilu Amerykanów ma bitcoiny?

Kryptowaluty interesują przede wszystkim Amerykanów przed 35. rokiem życia, zwłaszcza mężczyzn, a bitcoiny posiada zaledwie 6,2 proc. dorosłej populacji. Takie wnioski przynosi badanie przeprowadzone przez serwis Cryptoradar, wskazujące, że ta klasa aktywów nadal zasługuje na miano niszy.

Niemal dwie trzecie dorosłych Amerykanów nie posiada bitcoinów i nie wyraża zainteresowania ich nabyciem - wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Cryptoradar we wrześniu 2019 r. Najbardziej obojętni wobec kryptowalut są najstarsi mieszkańcy USA – w grupie powyżej 65. roku życia 74,3 proc. deklaruje, że nie chce angażować się w tego rodzaju inwestycję.

(Pexels)

Do grona stroniących od kryptowalut należy dodać osoby, które w ogóle nie są świadome ich istnienia. Ponad 20 proc. respondentów nigdy nie słyszało o bitcoinie, a odsetek ten rośnie do niemal jednej czwartej w grupie kobiet.

7,3 proc. badanych wskazało, że nie posiada bitcoinów, ale nosi się z zamiarem kupna kryptowaluty w przyszłości. Najbardziej zainteresowana taką inwestycją warstwa to mężczyźni w wieku od 25 do 34 lat (11,6 proc. wskazań w grupie demograficznej).

6,2 proc. populacji posiada kryptowalutę, co oznaczałoby, że około 20 mln Amerykanów część swoich zasobów utrzymuje w postaci bitcoinów. 3,5 proc. badanych wskazało, że nie zamierza w przyszłości powiększać swojego stanu posiadania, a 2,7 proc. wyraziło zainteresowanie zakupem kryptowaluty w przyszłości.

Dane dotyczące popularności poszczególnych kryptowalut opierają się zazwyczaj na badaniach sondażowych. Tak było również w przypadku badania Cryptoradar. Szacunki przygotowano na podstawie 5000 ankiet wypełnionych przez internautów przy użyciu Google Surveys. Ankiety wyświetlane są w serwisach współpracujących z Google i uzupełniane przez odwiedzających. Uzyskane wyniki są ważone, by zniwelować efekty nadreprezentacji i niewystarczającej reprezentacji poszczególnych warstw (ze względu na wiek, płeć i region zamieszkania).

Przypomnijmy, że w badaniach przeprowadzonych w 2018 r. przez ING odsetek posiadających kryptowaluty Polaków szacowano na 10 proc. Deklaracje uzyskane w badaniach ankietowych były jednak podważane jako przeszacowane przez ekspertów.

MK

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 johny_kielbasiany

Bitcony sa dla bogaczy ktorzy nie boja sie stracic pare milionow w dwa dni a juz raz na rok sie komus trafi zarobek.

! Odpowiedz
23 15 sel

A cóż to są bitcoiny ? bez żadnej gwarancji wartości? śmieci...dla frajerów , na dodatek mogą wyczyścić komputery i znikną bez śladu, do tego kwantowe komputery rozpracują każdego w parę minut.

! Odpowiedz
7 7 czadfad

Fajne bajki piszesz. Proszę bardzo użyj sobie komputerka kwantowego 160mld$ jest do zgarnięcia. BTC zostawia ślad na zawsze. Jak sobie dasz wyczyścić komputer to gdzie tu wina bitcoina?? bo nie kumam.

! Odpowiedz
7 7 blind-oln

Jaką gwarancję wartości ma złotówka, która z każdym dniem na wartości traci?

! Odpowiedz
2 43 trooper

6,2% dorosłej populacji to jest tak mało? Nie znam się, ale w Polsce podejrzewam, że mniejszy odsetek posiada np udziały w spółkach notowanych na giełdzie.

! Odpowiedz
1 21 zygi44

Większość dorosłych, legalnie pracujących Polaków posiada akcje za sprawą takiego dziwnego tworu jakim jest OFE i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Choć tu rzeczywiście można się spierać, czy "posiadanie" to właściwy status prawny, bo jeden taki Premier udowodnił nam że nie bardzo tak jest. Ogłosił, że każdy kto uważa, że ma tam pieniądze to może je sobie wypłacić na żądanie. Niestety nikomu się to nie udało.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 9 nonnn

wyglada na to ze BTC, DOGE juz sa notowane na nasdaq :)... https://www.nasdaq.com/market-activity/cryptocurrency

! Odpowiedz
10 7 bentley66

Ja chyba bym inwestował w jakieś metale szlachetne:

https://webmagazyn.pl/zmienia-sie-sposob-inwestowania-w-metale-szlachetne/

! Odpowiedz
3 6 sel

ETFy na złoto są po to żeby zwalić kurs złota pieniędzmi kupujących te ETF-y i zarobić na frajerach co kupują PAPIERKI ZAMIAST ZŁOTA ,A ŻE OBRÓT PAPIERKAMI TO 97% OBROTU WYDOJĄ KAŻDEGO TAKIEGO INFESTORA. i kupują prawdziwe złoto dla siebie. Amber Gold przy tym to była uczciwa w 100% firma, tylko że miała za mało kapitału na linie lotnicze na dodatek wtedy drożało paliwo co tydzień. .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 silvio_gesell odpowiada sel

ETFy na złoto są oparte o kontrakty terminowe, gdzie na każdą długą pozycję przypada pozycja krótka. Jeśli ludzie kupują ETFy to gruby musi mieć pozycję krótką.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil