IKEA ostrzega przed oszustami

IKEA ostrzega swoich klientów przed fałszywymi e-mailami, których celem jest wyłudzenie danych osobowych. Treść wiadomości wskazuje, że osoba, do której kierowana jest nieprawdziwa informacja, wygrała na loterii bon do wykorzystania w sieci sklepów IKEA.

(FORUM)

Na polskiej stronie internetowej szwedzkiej firmy widnieje komunikat, w którym czytamy: "W związku z docierającymi do IKEA sygnałami dotyczącymi prób wyłudzenia danych osobowych, bardzo prosimy o ostrożność osoby, które otrzymały w ostatnim czasie wiadomość e-mail informującą o rzekomej wygranej w loterii w postaci bonu na zakupy w IKEA".

Przedsiębiorstwo przekonuje, że wszystkie konkursy ogłaszane są na stronach internetowych marki oraz na blogu www.tytuurzadzisz.pl. Ponadto informacje o aktualnych promocjach umieszczane są na Facebooku Ikea.pl, Kuchnia Spotkań, a także na profilu Instagram @ikeapolska oraz @kuchniaspotkan.

IKEA przestrzega: Nigdy nie prosimy o przesłanie jakichkolwiek wiadomości SMS w celu umożliwienia odebrania wygranych w naszych konkursach nagród. Przekazanie danych osobowych drogą mailową na prośbę naszych partnerów ma na celu umożliwienie przekazania nagrody i nigdy nie wiąże się z kosztem po stronie nagrodzonego.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~kw

"Drogi Krzysztof,
Ikea z okazji Świąt Bożego Narodzenia ma specjalna ofertę Bingo! Każdego tygodnia rozdajemy nagrody 100 naszym klientom.
Weź udział w bingo Ikea już teraz! "

To jakaś wiadomość otrzymana ostatnio na adres emailowy.


W ogóle to IKEA się wygłupia w Polsce z tymi szwedzkimi nazwami artykułów jakie usiłuje sprzedawać w Polsce. Wyglada to jak handel z głupkami z POLSKI.
Jeżeli JESTESCIE ZADOWOLENI Z SIEBIE -to dobrze.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~kyky

Trafil swoj na swego.

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 3 ~free

Do póki nie przestaną ścigać Julian Assange, nic u nich nie kupię.

! Odpowiedz
0 2 ~niepelnosprawny_org

tradycyjny phising

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl