Huawei pozywa rząd USA i pracuje nad własnym oprogramowaniem

Huawei nie zgadza się z zarzutami stawianymi firmie przez Departament Sprawiedliwości USA i pozywa amerykańskie władze. Równocześnie wciąż pracuje nad stworzeniem własnego systemu operacyjnego, który mógłby zastąpić Androida. 

(Materiały prasowe)

Po umieszczeniu Huaweia na czarnej liście podmiotów, z którymi amerykańskie firmy nie mogą współpracować, władze koncernu utrzymują, że stawiane im zarzuty są pomówieniami, a ostatecznie przez sankcje ucierpią konsumenci.

– Jesteśmy rozczarowani zarzutami skierowanymi przeciw Huawei przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zaprzeczamy, że my, nasze spółki zależne lub stowarzyszone, popełniliśmy którekolwiek z domniemanych naruszeń prawa USA określonych w każdym z aktów oskarżenia. Pierwszy zarzut dotyczy pozwu cywilnego między Huawei i T-Mobile z 2017 roku, który został rozstrzygnięty, gdy ława przysięgłych z Seattle uznała Huawei za niewinnego –  czytamy w oświadczeniu firmy.

Huawei wystąpił o uchylenie ustawy, która uniemożliwia amerykańskim agencjom rządowym kupowanie produktów od Huaweia i współpracę ze stronami trzecimi, które korzystają z ich produktów lub usług. 

–  Faktem jest, że rząd USA nie dostarczył żadnych dowodów na to, że Huawei jest zagrożeniem bezpieczeństwa. Nie ma broni, nie ma dymu. Tylko spekulacje –  twierdzi chiński gigant.

Czy Huawei wprowadzi własny system operacyjny?

Huawei, potwierdza, że planuje wprowadzenie własnego systemu operacyjnego. Jednak data jego premiery nie jest jeszcze znana. Własny system od Huawei ma zastąpić Androida i nosić nazwę HongMeng.

Firma informuje, że system operacyjny może być wypuszczony na chiński rynek pod koniec 2019 r. W innych krajach prawdopodobnie będzie miał premierę w 2020 r.

Nad alternatywą koncern pracuje już od dłuższego czasu, ale wprowadzi ją dopiero w momencie, kiedy dostanie całkowity zakaz korzystania z androida. Huawei ma przed sobą jeszcze niecałe 3 miesiące współpracy z Amerykanami. Nadal nie podano szczegółowych informacji dot. nowego rozwiązania.

Joanna Leja

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 6 open_mind

Szef Boeinga przyznał wczoraj że dotarły do niego informacje o nieprawidłowościach w procesie projektowania i produkcji „samolociku”. Ale Kuźwa nic nie zrobił ! On powinien resztę życia spędzić w więzieniu. A najlepszy był nasz Lot: Nie ma zagrożenia ze strony naszych samolotów, i za parę godzin uziemili pechowy model. !

! Odpowiedz
0 7 open_mind

Ośmielam się powiedzieć że : Ten świat jest popierpapier i ludzie na nim mieszkający bo np.
Obama skasował 600 000 $ za pojedyncze odczyt W Kolumbii. Kaźwa nać !

Link https://thebogotapost.com/barack-obama-coming-to-colombia-to-speak-at-the-exma-conference/38025/

! Odpowiedz
0 4 open_mind

Taka kasa pozwoli mu zapłacić za wielu nastoletnich chłopców !!

! Odpowiedz
6 3 open_mind

Mueller właśnie w TV zakopał głęboko sprawę o RussianCollusion. I przyklepał łopatą twierdząc że odchodzi do swego prywatnego życia biuro zostaje rozwiązane i to jest jego ostatni raz co słyszymy go (Muellera) publicznie.. Wreszcie koniec tego G…. ! Ale znając socjal demokratów to będą temat drążyć dalej.

! Odpowiedz
1 1 open_mind

To nie przypadek że się dzisiaj wychylił: Stara się oczyścić i oddalić od G….a, przed raportem IG który lada dzień ujrzy światło dzienne. (IG) Inspector General report on FBI and DOJ actions in the 2016 election.

! Odpowiedz
16 18 and00

Fajnie że stworzą, ale kto poza chinami to kupi?
No i jeszcze będą musieli stworzyć własne chipy, od podstaw tak żeby nie korzystały z amerykańskiej myśli technicznej.
Powodzenia

! Odpowiedz
4 6 roza_von_schweinkopf

ARM nie jest żadną amerykańską technologią. Wymyślony przez angoli i rozwijany na w Japonii i Tajwanie. Jak chinole się dogadają z Angolami to mogą dać bana na ten gównia.ny procek co jest w ajfonie.

! Odpowiedz
6 17 open_mind

I tym sposobem komuna pokonała kapitalizm. Ale poza tym Facebook jest tak niepewny rynków że wprowadza swoją krypto walutę. Świat jest dzisiaj jak dziecko na nocniku, wręcz woła mamo idzie k… ! Fakt, będzie smród. Pozdrawiam Indigo Kids.

! Odpowiedz
5 11 open_mind

Dodatkowo. Chińska firma twierdzi, że pojazd napędzany wodorem może podróżować 500 km, używając wyłącznie wody jako paliwa. I teraz nie jestem pewien czy to oznacza, że woda w Chinach jest tak zanieczyszczona, że można ją spalić jako paliwo. Czy stosują od dawna ukrywany patent przez zachód.

! Odpowiedz
2 3 open_mind odpowiada open_mind

Meh, no biggee. Zamierzałem się powstrzymać, zanim dzisiejszego wieczoru wydam własne oświadczenie, ale w tym przypadku nie ma sensu czekać. Cóż, oto jest. Opracowałem pojazd, który może pokonać ponad 800 km, wykorzystując tylko dym i lustra.

(Dym i lustra to klasyczna technika w magicznych iluzjach, która sprawia, że istota wydaje się unosić w pustej przestrzeni. Został udokumentowany już w 1770 roku i rozpowszechniony po jego użyciu przez szarlatana Johanna Georga Schröpfera, który twierdził, że objawienia są duchami wyczarowanymi.)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.