Panasonic zrywa współpracę z Huawei?

Kolejne firmy odwracają się od chińskiego producenta, Huawei stracił już Google’a, ARM, Intel’a i Microsoft, a teraz współpracę zawiesił Panasonic. To konsekwencja decyzji USA, uważającego Huawei to zagrożenie dla bezpieczeństwa.

(fot. Aly Song / Reuters)

Japoński Panasonic poinformował, że podjął decyzję odcięciu się od chińskiego koncernu. odizolowaniu się o chińskiego koncernu. Decyzja jest powiązana z oskarżeniem giganta telekomunikacyjnego o szpiegostwo na rzecz chińskiego rządu.

– Wstrzymaliśmy wszystkie transakcje i współpracę z firmą Huawei i z 68 związanymi z nią podmiotami, wobec których zostały zastosowane sankcje przez rząd Stanów Zjednoczonych. Nasza współpraca z firmą Huawei obejmowała między innymi dostawy części elektronicznych. – mówi rzecznik firmy Panasonic Joe Flynn.

Jednak kilka godzin później na chińskiej stronie Panasonica pojawiła się informacja, że japoński koncern nadal będzie dostarczał Huawei komponenty. 

Huawei w coraz gorszej sytuacji

Huawei traci coraz więcej dużych partnerów, co niewątpliwie zagraża przyszłości koncernu na rynku. Taka sytuacja jest efektem rozporządzenia o zakazie używania sprzętu telekomunikacyjnego, które jest wyprodukowane przez zagrażające bezpieczeństwu narodowemu USA firmy. Dokument został  podpisany 15 maja przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

Już teraz na chińskich urządzeniach nie będzie można instalować systemów operacyjnych i popularnych aplikacji, które są wyprodukowane przez amerykańskie firmy. Na zakończenie współpracy z Huawei jego amerykańscy partnerzy mają 90 dni.

Od czwartku, 23 maja, Panasonic nie będzie dostarczał elektronicznych komponentów dla Huawei. 

Problemy Huawei - co oznaczają dla użytkowników?

Konsumenci, którzy korzystają ze sprzętu wyprodukowanego wcześniej, mogą być spokojni. Zakaz korzystania przez koncern Huawei z aplikacji i rozwiązań stworzonych przez amerykańskie firmy nie obejmuje urządzeń, które już zostały wprowadzone na rynek. 

Joanna Leja

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 19 roza_von_schweinkopf

Bezpieczniej jest kupić ajfona z najnowszym MOSAD-OS'em v12.0

! Odpowiedz
3 19 donkojot

I w ten oto sposób eliminuje się konkurencję applea. Pewnie kolejną firmą zagrażającą bezpieczeństwu USA będzie Xiaomi

! Odpowiedz
2 8 zenonn

Samsung czeka w kolejce?

! Odpowiedz
4 5 zbyszek_ odpowiada zenonn

korea pd to praktycznie stan USA

! Odpowiedz
1 4 and00

Raczej Samsunga, sam przeszedłem z galaxy na P pro la aparatu, wątpię żeby fani ajfonów przechodzili na androida
Generalnie wydaje mi się że bardziej chodzi o 5G, żeby Chińczyki nie zdominowały technologii na której zaraz będzie chodził cały świat, łącznie z lodówkami, samochodami i fabrykami

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.