CD Projekt zapowiedział dodatek do „Gwinta”

2019-06-18 09:00
publikacja
2019-06-18 09:00

Chociaż oczy większości graczy i inwestorów zwrócone są na "Cyberpunka", CD Projekt nie zapomina o "Gwincie". Karcianka otrzyma kolejny dodatek.

„Novigrad”, bo tak nazywał się będzie dodatek, wprowadzi do gry karty inspirowane jednym z najbardziej znanych miast uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Do rąk graczy oddanych zostanie 90 nowych kart oraz 5 nowych przywódców. Dodatkowo twórcy gry zapowiadają także wprowadzenie nowych mechanik urozmaicających rozgrywkę. Premiera dodatku planowana jest na 28 czerwca.

Rozszerzenie „Novigrad” nie będzie osobno płatne. Chcąc zdobyć karty, gracze mogą jednak korzystać z oferty mikropłatności. Już teraz trwa sprzedaż pakietów przedpremierowych w cenach 69,99 zł i 139,99 zł.

Dodatek „Novigrad” będzie drugim rozszerzeniem do „Gwinta”, którego publiczna wersja beta zadebiutowała w maju 2017 r. W ubiegłym roku do rąk graczy trafiła „Klątwa Krwi”. Dodatkowo jesienią 2018 r. CD Projekt wypuścił „Wojnę Krwi”, samodzielny i osobno płatny tytuł bazujący na mechanice "Gwinta". Z kolei jesienią 2019 r. Gwint ma doczekać się wersji mobilnej – najpierw w postaci wersji na telefony Apple, a następnie na urządzenia z systemem Android.

Jak podkreśla sama spółka, rozwój "Gwinta" to także pole do zdobywania doświadczeń związanych z rozgrywką multiplayer.

- "Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana" jest pierwszą multiplayerową produkcją własną Grupy CD Projekt, w ramach której zarówno CD Projekt, jak i GOG tworzą nowe rozwiązania technologiczne, budując jednocześnie wiedzę i doświadczenie w operowaniu na żywo produktami sieciowymi. Posiadanie takiej technologii oraz know-how związanego z jej wykorzystaniem jest strategicznie istotne dla grupy i jej przyszłych możliwości produkcyjnych i wydawniczych – czytamy w ostatnim raporcie kwartalnym spółki.

MZ

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki