REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Grupowe zwolnienia w Levi'sie obejmą też modeli. Zastąpi ich AI

Agata Wojciechowska2023-03-27 09:27redaktor
publikacja
2023-03-27 09:27

Reklamy Levi'sa będą tworzone przez AI. Znany koncern odzieżowy zapewne wypowie umowy modelom i modelkom w ramach zapowiedzianych zwolnień grupowych. W tym samym czasie rozpoczął współpracę z firmą Lalaland.ai z Holandii. To ona ma dostarczyć sztucznie wygenerowane osoby do prezentacji produktów. Firma wyjaśnia, że zapewni to różnorodność.

Grupowe zwolnienia w Levi'sie obejmą też modeli. Zastąpi ich AI
Grupowe zwolnienia w Levi'sie obejmą też modeli. Zastąpi ich AI
fot. TY Lim / / Shutterstock

Jak podaje Spiderweb, dzięki AI można stworzyć wiele modeli o różnych sylwetkach, odcieniach skóry, budowie ciała czy cechach, zaznaczając przy tym, że "sztuczna inteligencja prawdopodobnie nigdy nie zastąpi u nas modeli". Jeśli nie zastąpi, to znacznie ograniczy. 

Jest jeszcze bardziej prozaiczny powód - AI jest tańsza niż żywi modele. 

Levi Straus w ostatnich miesiącach znacznie zaciska pasa. Firma zapowiedziała zwolnienia grupowe, które obejmą 800 pracowników, a więc około 20 proc. wszystkich zatrudnionych. To część planu restrukturyzacyjnego, który spowoduje, że firma będzie w stanie oszczędzić nawet 100 mln dolarów rocznie. 

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (14)

dodaj komentarz
andregru
Najlepiej zastąpić przez AI piłkarzy , gigantyczne oszczędności , frajda z oglądania ta sama .
bha
Cóż... Globalny sprytnie od dekad zakamuflowany w wielu, wielu krajach i to bez względu na ich systemy polityczne coraz niestety bezwzględniejszy............
Demo Kapitalizm!!!.
obywatel_monte_christo
Akurat świat tylko zyska jak znikną takie "zawody" jak:
- influencerka z Tik Toka
- influencer z Instagrama
- influencerka z Jutuba
mararok
Pensja minimalna rośnie, składki rosną, bo rząd pozwala na dodruk, subsydia dla słabych firm, socjale itp. To jasne, że taniej jest "zatrudnić" AI, bo nie trzeba im tyle płacić. Jakby tyle kasy nie było przepalane przez nieudolne rządy to ta transformacja inaczej by wyglądała też.
innowierca
modele na programistow! - pamietam jak 10 lat temu na jakims forum stwierdzilem, ze SI bedzie tworzyc nowe miejsca pracy, ale w stosunku 1:3, czyli na kazde nowe ktore "stworzy" to 3 pojdzie na bezrobocie - tak w uproszczeniu, to smieli sie ze mnie.
zwyczajny
Po prostu ich oniesmieliles:)
innowierca odpowiada zwyczajny
obawiam sie, ze nie byli oniesmieleni, tylko oglupieni. Wszedzie wtedy na portalach bylo o tym jak to SI stworzy mnostwo pracy, i jaki wspaniale urzadzi swiat.... itd.
jenak
Zupełne spoko.

AI tylko rodzi miejsca pracy.


Tak można wyczytać w okólniku rozprowadzonym prosto z Centrali? i przekazywanym dalej. Tym co to kupują.... Treści okólnika...
ravauw
czyli, przez AI do zwlonien są następujące zawody:
-modelki, aktorzy (deepfake), programisci, specjalisci od social mediow, dziennikarze, graficy, ehhh\

mechaników, elektryków, automatyków, murarzy szybko nikt nie zastąpi...
bizneszorro
Trzeba zwolnić sztuczna czyli durną inteligencję

Powiązane: Sztuczna inteligencja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki