REKLAMA

Grupa InPost planuje zwolnienia grupowe; pracę może stracić ok. 1257 osób

2016-07-06 19:21
publikacja
2016-07-06 19:21

W związku z prowadzoną w grupie InPost restrukturyzacją działalności w zakresie obsługi przesyłek listowych podjęto decyzję o likwidacji części stanowisk pracy. Zwolnienia mogą dotknąć maksymalnie około 1257 osób - podała spółka w komunikacie.

/ materiały dla mediów

"(...) Ostateczna decyzja w zakresie liczby pracowników objętych zwolnieniami grupowymi zostanie ustalona w toku zwolnień grupowych" - poinformowano.

Rozwiązanie umów o pracę może dotyczyć grupy pracowników zatrudnionych w spółkach InPost SA oraz Bezpieczny List sp. z o.o.

"Decyzja o wdrożeniu optymalizacji struktury zatrudnienia ma na celu dostosowanie posiadanego potencjału i kosztów spółki do realiów i perspektyw rynkowych. Podjęte działania powinny, zdaniem zarządu spółki, wpłynąć na ograniczenie nierentownej działalności w obszarze rynku przesyłek listowych i pozwolić na skupienie się na obszarach perspektywicznych, co w konsekwencji winno odnieść pozytywny rezultat w kontekście optymalizacji działalności prowadzonej przez spółki z grupy kapitałowej InPost" - podała spółka.

Dodano, że uzyskane oszczędności będą możliwe do oszacowania dopiero po zakończeniu procesu restrukturyzacji.

Integer sprzedaje InPost Express

1 lipca Integer.pl zawarł ze spółką Logistics Venture umowę sprzedaży wszystkich udziałów InPost Express oraz umowę cesji wierzytelności. Łączna kwota to 110 mln zł..

"Zgodnie z umową, cena sprzedaży udziałów wynosi 68 mln złotych, a cena cesji wierzytelności z tytułu pożyczek wynosi 42 mln zł" - napisano w raporcie. Płatności będą dokonywane w trzech transzach: do 31 sierpnia 2016 r. na konto sprzedającego trafi 50 mln zł, do końca grudnia 2016 r. 25 mln zł, a do 30 czerwca 2017 r. 35 mln zł. Czytaj więcej "Integer sprzedaje InPost Express".

Poczta przegrała. Paczkomaty tylko dla InPostu

Kolegium orzekające przy Urzędzie Patentowym odrzuciło wniosek Poczty Polskiej o unieważnienie znaku słowno-towarowego Paczkomat . T ym samym potwierdziło, że uprawnionym do korzystania z tego znaku jest firma InPost - poinformowała spółka.

Poczta Polska żądała unieważnienia znaku Paczkomat, gdyż twierdziła, że ten znak nie nadaje się na rejestrację w Urzędzie Patentowym. Według narodowego operatora pocztowego, słowo "paczkomat" nie miało zdolności odróżniających się - nie jest oryginalne - co jest wymagane przy rejestracji nowego znaku towarowego. Ponadto Poczta Polska podnosiła jako argument, że samo słowo Paczkomat określa wyłącznie cechy tego urządzenia i jako takie nie nadaje się do rejestracji. Urząd odrzucił taką argumentację i uznał, że słowo Paczkomat jest zarówno oryginalne, jak i unikalne, tym samym podtrzymał rejestrację tego znaku na rzecz jego dotychczasowych właścicieli. Czytaj więcej w artykule "Poczta przegrała. Paczkomaty tylko dla InPostu".

(PAP)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~Miruś
OK. In Post jest firmą rozwijającą się, niech może skupią się lepiej na paczkomatach, z których jestem zadowolony. Ale szok może budzić, jeśli międzynarodowa firma ubezpieczeniowa sponsoruje Małysza/ wydaje krocie na reklamę, że jest taka "Ą"i "Ę", a w biurach zatrudnia młodzież na umowę zlecenie OK. In Post jest firmą rozwijającą się, niech może skupią się lepiej na paczkomatach, z których jestem zadowolony. Ale szok może budzić, jeśli międzynarodowa firma ubezpieczeniowa sponsoruje Małysza/ wydaje krocie na reklamę, że jest taka "Ą"i "Ę", a w biurach zatrudnia młodzież na umowę zlecenie za malutkie pieniądze, choć ta faktycznie świadczą oni pracę..
~ale16
Wielka przegrana kapitał topnieje akcje dołują z zawrotną prędkością i za chwilę okaże się że pozostanie już tylko In a dla wszystkich nastanie ścisły post Żal tylko pracowników którzy poszli na bruk Jak widać w naszym kraju nastały prawdziwe zmiany dokładnie tak jak obiecywał rząd
~olo
super...dawno nie bylo podwyżki cen listów w PP.... to teraz w euforii, że jest się znowu monopolistą będzie murowana...
~jabok
Byli na umowach o pracę? Chyba nie.
~Flex
Przecież w wersji dla PIP i ZUS to nie żadni pracownicy, tylko samodzielni zleceniobiorcy!!! Teraz nagle lament, że trzeba zwalniać pracowników! Znaczna część krajowych biznesów została zbudowana na nieuczciwej przewadze konkurencyjnej czy jak zpchry na państwowych dotacjach i ulgach podatkowych. Cierpią na tym uczciwe Przecież w wersji dla PIP i ZUS to nie żadni pracownicy, tylko samodzielni zleceniobiorcy!!! Teraz nagle lament, że trzeba zwalniać pracowników! Znaczna część krajowych biznesów została zbudowana na nieuczciwej przewadze konkurencyjnej czy jak zpchry na państwowych dotacjach i ulgach podatkowych. Cierpią na tym uczciwe firmy i ich pracownicy. Ale kogo to obchodziło, na pewno nie smakoszy ośmiorniczek. Efekt tego jest taki, że w działalność na której nie da się nic "zachachmęcić" czy wyłudzić dotacji nikt nie chce inwestować.
~jacu
Byli na umowe o prace i zlecenie ale nawet kobiety w ciązy nie dostały zasiłków chorobowych a matki karmiące zasiłów macierzynskich tak inpost traktuje pracowników sprzedać zwolnić i niech z głodu zdychają taki jest inpost nie korzystajcie z ich usług bo wtedy popieracie złodziejstwo
~Hiob
Cóż bez państwowych zleceń ciężko na rynku przetrwać!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki