REKLAMA
DZIEŃ UE

Google zaniżał płace kobietom? 10,8 tys. pracownic złożyło pozew

2021-05-31 12:05
publikacja
2021-05-31 12:05

Cztery kobiety będą reprezentować 10800 innych w sprawie o równość płac w Google. Zarzuca się gigantowi, że za te same kwalifikacje i stanowiska kobiety otrzymują niższe wynagrodzenia. 

Google zaniżał płace kobietom? 10,8 tys. pracownic złożyło pozew
Google zaniżał płace kobietom? 10,8 tys. pracownic złożyło pozew
fot. REUTERS/Aly Song / / FORUM

Zdaniem kobiet, które wniosły pozew przeciwko Google, firma płaci mężczyznom więcej niż kobietom za tę samą pracę - donosi The Verge, powołując się na informacje Bloomberga. W obliczeniach przygotowanych przez pozywające podano, że Google płaci kobietom prawie 17 tys. dolarów mniej niż mężczyznom na tych samych stanowiskach. 

Kelly Dermody, prawniczka reprezentująca pracownice, powiedziała, że to ważny dzień dla kobiet zatrudnionych we wspomnianej firmie i dla całej branży technologicznej. "Ten pozew pokazuje, jak ważne jest, aby firmy traktowały priorytetowo sprawiedliwe płacenie kobietom, a nie wydawanie pieniędzy na walkę z nimi w postępowaniu sądowym", powiedziała w wiadomości przekazanej agencji Bloomberg. ,

Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, jak podaje The Verge, również pozwał Google w tym roku za wstrzymanie danych o wynagrodzeniach, a trzy miesiące później stwierdził, że Google jest odpowiedzialny za „systemowe różnice w wynagrodzeniach kobiet na całym rynku pracy”. Google  wówczas  zgodził się zapłacić 2,5 miliona dolarów pracownikom i kandydatom do pracy na początku tego roku w związku z rzekomą dyskryminacją płacową i zatrudniającą.

WS

Źródło:
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (15)

dodaj komentarz
damamad
Czekam na badania o dysproporcji płac ze względu na wzrost, urodę, kolor włosów i inne cechy fizyczne.
matpoz1
Jeśli chodzi o wzrost to są badania potwierdzające że osoby wyższe więcej zarabiają, ale nie chodzi tutaj o te same stanowiska tylko o całą gospodarkę.
bankster-kreator
Czekam tylko aż w tym całym feministycznym szaleństwie i innych lgbtlbt+*/- mężczyźni będą mieli ustawowo wszczepiani zbiornik i rodzili dzieci. Równość płci! Solidarnie i sprawiedliwie jak żona jedno dziecko to mąż drugie. Teraz się z tego śmieje ale jak medycyna na to pozwoli to pewnie jakiś bezmózg podpiszę taką ustawę i wtedy Czekam tylko aż w tym całym feministycznym szaleństwie i innych lgbtlbt+*/- mężczyźni będą mieli ustawowo wszczepiani zbiornik i rodzili dzieci. Równość płci! Solidarnie i sprawiedliwie jak żona jedno dziecko to mąż drugie. Teraz się z tego śmieje ale jak medycyna na to pozwoli to pewnie jakiś bezmózg podpiszę taką ustawę i wtedy wcale nie będzie to śmieszne.
dariuszpiasecki
Dobre! Google i inne firmy z doliny krzemowej mocno promują lewactwo, a teraz dostali lewackim obuchem w łeb.;) Pamiętam jak zaczynałem pracę jako programista na początku 2005 roku, wtedy młodzi programiści dostawali na starcie 1/4 tego co teraz. Chyba powininenem złożyć pozew o dyskryminację, wprawdzie zgodziłem się na tamte warunki,Dobre! Google i inne firmy z doliny krzemowej mocno promują lewactwo, a teraz dostali lewackim obuchem w łeb.;) Pamiętam jak zaczynałem pracę jako programista na początku 2005 roku, wtedy młodzi programiści dostawali na starcie 1/4 tego co teraz. Chyba powininenem złożyć pozew o dyskryminację, wprawdzie zgodziłem się na tamte warunki, ale to przecież nie ma znaczenia, jak szaleć to na całego!
tkn
Przeciez kobiety i mezczyzni roznia sie genetycznie, postepowcy nie moga przeciez tego tak po prostu zanegowac ! Chyba, ze dalismy sie zwariowac. Jezeli tak, to proponuje jeszcze obowiazkowe parytety na budowach, kopalniach i w przedszkolach. Oraz parytety przyjec na porodowkach.
januszcebulak
Przecież w 2019 wyszło, że to mężczyźni zarabiali mniej??

https://www.blog.google/inside-google/company-announcements/ensuring-we-pay-fairly-and-equitably/
mrbeast
Parytety = niesprawiedliwość. Zarabiasz tyle na ile Cię stać. Wprowadzanie sztucznych wysokości płac to działanie bezprawne i głupie. Kobieta, gej, transgender, hetero, to nie jest inny gatunek.
talmud
Трудно поверить, что в величайшей демократии процветает нечестность в оплате труда - когда отреагирует «свободный мир»?
LOL
pozhoga
Oj tam: złożą samokrytykę w mainstreamie, ocenzurują więcej prawicowych treści, zasponsorują hojniej Planned Genocide i będzie git.
websterdxb
A czy kobiety nie pracuja mniej wydajniej jesli sie wezmie pod uwage ze przez caly pracy pracuja krocej ze wzgledu na ciaze i wczesniejsza emeryture ?
Swoja droga czemu skoro kobiety zyja dluzej to krocej pracuja niz mezczyzni by osiagnac wiek emerytalny ?

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki