REKLAMA

Giełdowe odreagowanie w cieniu oferty Allegro

2020-09-22 17:10
publikacja
2020-09-22 17:10
fot. Robert Gardziński / FORUM

Po zmasowanej poniedziałkowej przecenie na warszawski parkiet zawitało odbicie. WIG20 posłusznie podążył za swoimi europejskimi odpowiednikami. Wydarzeniem dnia było jednak ogłoszenie prospektu emisyjnego przez Allegro.eu.

W ten schemat wpisał się nasz WIG20, który po wzroście o 0,64% zakończył dzień na poziomie 1693,09 pkt., odbijając się z najniższego poziomu od maja. Niewiele słabiej spisał się mWIG40, który zyskał 0,55%. Nieco żywiej reagowały mniejsze spółki zrzeszone w sWIG80, który to indeks poszedł w górę o 1,03%. Cały WIG zakończył sesję na wysokości 48 741,38 pkt., czyli o 0,61% wyżej niż dzień wcześniej.

/ Bankier.pl

Giełdowym wydarzeniem dnia była jednak publikacja prospektu emisyjnego Allegro. Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje: spółka idzie na giełdę po przeszło osiem miliardów złotych i z potencjalną wyceną powyżej 44 mld zł. Jeśli IPO się powiedzie, będzie to największa oferta pierwotna od dekady.

Tymczasem w gronie blue chipów dobrze radziły sobie walory CD Projektu, na których można było zarobić 4,05 %. Po ostatnich spadkach w grę szły akcje spółek energetycznych: kurs Tauronu wzrósł o 5,1%, a PGE o 2,5%. Osobnym przypadkiem były zwyżkujące o ponad 10% papiery Energi, co było efektem formalnego ogłoszenia wezwania przez PKN Orlen. Czerwoną latarnią w WIG-u 20 okazał się CCC, który ogłosił utworzenie rezerw na blisko 450 mln zł. Akcje CCC potaniały o 5,5% i były najtańsze od maja.

Wśród średnich spółek brylowały papiery Bioledu Lublin, których notowania wzrosły o 13% po informacji o zakończeniu wytwarzanie substancji czynnej z osocza ozdrowieńców. O prawie 7% podrożały akcje DataWalk po tym, jak dzień wcześniej przeceniono je aż o 15%.

Na szerokim rynku uwagę inwestorów przykuwały zwyżkujące o 33% walory Delko przy braku nowych informacji w kanale ESPI. Z kolei po wiadomości o planach wejścia na rynek fotowoltaiki akcje Dekpolu podrożały o 10%. Inwestorzy przeprosili się też z papierami Aquatechu, które zyskały 32% po podpisaniu umowy o współpracy z bliskowschodnim partnerem.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
daniel_1
Lentex dzisiaj obroty 23 313 zł.
Liczba transakcji: 25
PS
Co na takie dane "boss" ?

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki