CD Projekt pokazał nowy film z rozgrywką z "Cyberpunka 2077"

2019-08-30 19:53
publikacja
2019-08-30 19:53

CD Projekt zaprezentował w otwartym kanale film, który pokazywał na targach Gamescom. Gracze i inwestorzy poznali kolejne smaczki ze świata "Cyberpunka 2077".

W filmie zaprezentowano misję V dla Voodoo Boys

Prezentację filmu spółka zapowiedziała 22 sierpnia. Na filmie zatytułowanym "Deep Dive: zaprezentowano 15-minutową wersję tego, co CD Projekt pokazywał dziennikarzom i graczom na Gamescomie, targach które pod koniec sierpnia odbywały się w Kolonii. Następnie głos zabrali deweloperzy ze studia, którzy opowiadali o świecie, jego tworzeniu i możliwościach jakie gra daje graczom. 

Bohaterem nowego filmu CD Projektu jest Pacyfica, jedna z sześciu dzielnic cyberpunkowego Night City. - W Pacyfice mamy klimat niemal postapokaliptyczny. Miała to być dzielnica tętniąca od turystów, jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem i obecnie pełna jest niedokończonych budynków, płonących samochodów i cierpienia, przemocy i niebezpiecznych zakamarków - tłumaczył Mile Tost, projektant poziomów w CD Projekcie.

Narrator w filmie informuje nas, że nawet jak na standardy Night City Pacyfica jest bardzo niebezpiecznym miejscem. - Garnitur nie jest tu najlepszym pomysłem. Dużo lepszym wydaje się szybki motor lub samochód oraz pełny magazynek - słyszymy.

Do pokazania możliwości, jakie stoją przed graczem, CD Projekt szeroko omówił w filmie jedną z misji. Każda dzielnica ma gang, który w niej dominuje i w przypadku Pacyfiki są to Voodoo Boys.To nie jest typowy gang uliczny, który walczy na ulicy, lecz specjalizuje się w hakowaniu. Mają renomę najlepszych cybernetyków w całym Night City. Gang zatrudnia nas, by zinflirtować budynek, główne centrum handlowe dzielnicy, okupowany przez rywali Voodoo - Animalsów. 

Kilka sposobów na osiągnięcie celu

"Redzi", dzięki misji, zaprezentowali system budowy postaci. Gracz może dowolnie wybierać mocne strony, które chciałby widzieć u swojego bohatera. Różne umiejętności oznaczają także różne podejście do misji. Przykładowo w modelu solo zdobywamy budynek szturmem. Pomagają nam umiejętności strzeleckie oraz np. supersilne ręce, które umożliwiają otwieranie ciężkich drzwi. Możemy też wybrać opcję cichą. Zakradanie się i hakowanie członków Animalsów pozwala nam załatwić sprawę w zupełnie inny sposób. Wówczas przydatne są umiejętności cybernetyczne. W świecie Cyberpunka niemal wszystko może zostać zhakowane, od postaci, do automatów. 

Animalsi okupujący Grand Imperial Mall / CD Projekt

 - Możemy przekonać ochroniarza by nas wpuścił, możemy znokautować ochroniarza, możemy też zhakować sieć tak, by móc po prostu wejść jak do siebie — usłyszeliśmy z ust Mile'a Tosta. Gra nie ma jednak zdefiniowanych klas postaci, gracz może płynnie dopasowywać swoją postać do swojego stylu gry.

Nasze decyzje mają także wpływać na rozwój gry. - Wybór sposobu w jaki przejdziemy misję, to czy np. zhakujemy system czy zabijemy wszystkich, może powodować, że otworzą nam się zupełnie inne drogi. Gracz może czerpać przyjemność z tego, że misję może przejść na kilka sposobów i sposoby te będą miały dla niego różne konsekwencje - tłumaczy Philipp Weber, który w cyberpunkowym projekcie odpowiada za misje.

Mały zgrzyt

W dalszej dyskusji usłyszeliśmy nieco o różnych rodzajach broni i pojazdów, mechanice strzałów, czy sposobach kreowania postaci. Pracownicy CD Projektu podkreślali także różnorodność miasta, misji i dowolność, którą gra daje graczowi. Mike Pondsmith przybliżał także historię Voodoo Boys i Animalsów oraz ich motywacje.

Początkowo planowano, że rozgrywka będzie nadawana prosto z targów gier PAX West, ostatecznie zdecydowano jednak, że materiały udostępniane będą z Warszawy. Film zaprezentowano na oficjalnych kanałach CD Projekt RED Twitch i Mixer. Licznik na Twitchu po pierwszej godzinie pokazywał sumę ponad 13 mln wyświetleń.

Stream miał miejsce także na kanale IGN na Youtube i co ciekawe po pierwszej godzinie pod filmem było 10 tys. łapek w górę i aż 3,2 tys. łapek w dół. Wcześniej w przypadku filmów CD Projektu aż tak negatywnego feedbacku nie obserwowano. Na Twitterze zaroiło się od pozytywnych komentarzy, były jednak i takie, w których zwracano uwagę na to, że tym razem CD Projekt w filmie ujął zbyt wiele wątków, a jednocześnie nie pokazał nic specjalnie nowego. Pojawiły się też negatywne głosy o grafice, to jednak mogła być wina streama, a niekoniecznie gry. Być może zastosowano też umyślnie "downgrade", by gracze mający słabszy sprzęt nie rozczarowali się negatywnie grafiką po zakupie gry (jak to miało miejsce przy "Wiedźminie 3").

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
pkc
ja klikam lapki w dol zawodowo
tantael
Artykuł kiepskiej jakości przemycający Fake Newsy.
grab
Wzajemne unicestwianie a powinno być przetrwanie naszej cywilizacji!
Co jest fascynującego w zbrodniach, torturach i zabijaniu?
Opamiętajcie się ludzie!
januszbizensu
To tylko gra przewrażliwiony człowieku.
ivioner
https://www.youtube.com/watch?v=FknHjl7eQ6o
Blisko 1,2 mln wyświetleń, 88k pozytywnych i 1700 negatywnych ocen.
ivioner
2 dni. 2,1 mln, oceny 132k do 2,4k
ezpz
Zróbcie sprostowanie tego artykułu, bo w tej chwili jest to jawna manipulacja. Streamów było wiele, a wy pokazaliście oceny tylko jednego z wieloma łapkami w dół, które pojawiły się jeszcze przed ukazaniem nowego gameplaya, a było to spowodowane tym, że transmisja została uruchomiona 2 godziny za wcześnie i w tym czasie Zróbcie sprostowanie tego artykułu, bo w tej chwili jest to jawna manipulacja. Streamów było wiele, a wy pokazaliście oceny tylko jednego z wieloma łapkami w dół, które pojawiły się jeszcze przed ukazaniem nowego gameplaya, a było to spowodowane tym, że transmisja została uruchomiona 2 godziny za wcześnie i w tym czasie pokazywane były inne rzeczy niż to na co czekali widzowie.
leszczykowy
Ale nie rozsiewajcie fake newsów, transmisja na IGN była słabo oceniona przez błąd realizatora, bodajżę podali, że stream ropocznie się godzine wcześniej, to ludzie dali łapki w dół bo przyszli po gamepaly a był czarny ekran. Co do samego gaemplayas to grafika rozczarowuje, ale cudów od 8 letnich konsol spodziewać Ale nie rozsiewajcie fake newsów, transmisja na IGN była słabo oceniona przez błąd realizatora, bodajżę podali, że stream ropocznie się godzine wcześniej, to ludzie dali łapki w dół bo przyszli po gamepaly a był czarny ekran. Co do samego gaemplayas to grafika rozczarowuje, ale cudów od 8 letnich konsol spodziewać się nie można, Sama rozgrywka i rozbudowanie na plus, jest to czołówka, poziom Rockstara.
kimdzongtusk
Coś za dużo szumu w okół tej gry. Widziałem wiele super gameplay-ów a jak wyszła gra to rozczarowanie. Może chodzi o to, aby przed premierą jak najbardziej podbić kurs akcji ? Kapitalizacja 24 miliardy to trochę dużo ...:-)

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki