REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Frankowcy boją się riposty banków

2021-12-03 06:34
publikacja
2021-12-03 06:34
Frankowcy boją się riposty banków
Frankowcy boją się riposty banków
fot. marekusz / / Shutterstock

Klienci spłacający hipoteki frankowe alarmują, że bank żąda od nich przedstawienia decyzji o dopuszczeniu budynku do użytkowania - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

"Rz" zastanawia się, dlaczego akurat teraz, skoro kredyty frankowe były udzielane kilkanaście lat temu. "Kredytobiorcy boją się, że brak takiego dokumentu bank może potraktować jako pretekst do wypowiedzenia umowy" - podano w artykule.

Mec. Wojciech Bochenek z kancelarii Bochenek i Wspólnicy ocenił w rozmowie z "Rz", że "ma to wzbudzić strach i zniechęcić do procesowania się z bankiem".

"Frankowicze zachowują czujność, bo konflikt ostatnio eskaluje. Banki, narażone na wielkie straty z powodu unieważniania umów, zaczęły pozywać klientów i żądają od nich opłaty za korzystanie z kapitału. W ten sposób bronią się też przed przedawnieniem swoich roszczeń" - napisano. (PAP)

ksi/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (15)

dodaj komentarz
bankierkomentuje
Zgłaszać na policje oszustwo i chęć wyłudzenia przez banki pieniedzy i oszustwa art. 286 KK jeżeli chca kase z powrotem wraz z odsetkami za korzystanie z kapitału a wy WYGRALISCIE sprawę w sadzie i UMOWA jest NIEWAZNA.

Prokuratura wie co robić po zgłoszeniu z policji.

Policja odrazu angażuję po przesłuchaniu
Zgłaszać na policje oszustwo i chęć wyłudzenia przez banki pieniedzy i oszustwa art. 286 KK jeżeli chca kase z powrotem wraz z odsetkami za korzystanie z kapitału a wy WYGRALISCIE sprawę w sadzie i UMOWA jest NIEWAZNA.

Prokuratura wie co robić po zgłoszeniu z policji.

Policja odrazu angażuję po przesłuchaniu prokuraturę a ten wzywa na dywanik dyrektora oddziału, dostają potem zarzuty i zaczyna się zabawa. Po 3cim wezwaniu dyrektora zazwyczaj odechciewa mu się pracy i chodzenia na prokuraturę a jeżeli takich wniosków bedzie 5 czy 10 tys sztuk to dyrektor zanocuje w hotelu swojego komisariatu gdzie bedzie spędzał 8-10h dziennie na przesłuchaniach.

Każdy bank po przegranym procesie i UNIEWAZNIENIU waszej umowy jedyne co moze to moze odzyskać pieniądze tyle ile nalezy mu się wg. obecnego prawa bo ich PRZEDAWNIENIE jest inne niż konsumenta.

NIE DAC się zastraszyć i po wygranym procesie angażować KOMORNIKA jak bank nie oddaje pieniędzy a ten szybko zablokuje konta i kasa spłynie w pare dni na wasz rachunek.
interstellar
Haha, masz fantazję :)
bozen
Wezwania do zapłaty i pozwy w/s "korzystania z kapitału" są momentem gdy broniąc się musimy zgłosić na policję oszustwo art. 286 KK, którego winni są prawnik banku oraz zarząd.

Doskonale znają prawo i wiedzą, że nękanie nie ma podstawy prawnej.
Teraz można ich wsadzić do więzień.
bartosz_chf
Łaskawcy, po raz n-ty, widać do tych zakutych łbów nie dochodzi podstawowa informacja. Nikt nie brał ani nikt nie dostał FRANKÓW SZWAJCARSKICH, potocznie i błędnie nazywane tzw. kredyty frankowe to po pierwsze nie są kredyty, po drugie udostępniane były ZŁOTÓWKI a NIE franki szwajcarskie. Ile lat będziecie uczyć się Łaskawcy, po raz n-ty, widać do tych zakutych łbów nie dochodzi podstawowa informacja. Nikt nie brał ani nikt nie dostał FRANKÓW SZWAJCARSKICH, potocznie i błędnie nazywane tzw. kredyty frankowe to po pierwsze nie są kredyty, po drugie udostępniane były ZŁOTÓWKI a NIE franki szwajcarskie. Ile lat będziecie uczyć się podstaw? Ponad 6 lat to za mało aby przyswoić sobie podstawową wiedzę dlaczego dziesiątki tysięcy ludzi procesują się z bankami? Procesują się z bankami bo zostało złamane prawo, nikomu nie wypłacano franków tylko złotówki i przeliczano to na dodatek po swoim fantazyjnym kursie. Wszystko to wbrew prawu nawet wbrew prawu bankowemu art. 69. Co za młoty, dzbany i nieuki wszędzie, weźcie nauczcie się w końcu, że nie da się przewalutowac złotówek na złotówki i że to jesli już nazwac kredytem to był to kredyt złotówkowy denominowany lub indeksowany do waluty obcej. Tam nie było franka bo tych franków nie było, banki w Polsce nie mogły i nie mogą w kreacji pieniądza tworzyć innych walut, jedynie złotówki.
wtomek
widziałeś co brałeś i wiesz co za to masz. Odkuj swój pusty łeb i zrozum, że trzeba spłacić to co się wzięło. Weź kredyt we frankach w Szwajcarii i spłać tu. Spłacaj we frankach, ktoś ci broni?
frewoj
A tak w ogóle to żadnego kredytu nie było bo pieniędzy na oczy nie widziałeś więc jak coś to niech szukają tego któremu wypłacili...

Ehh, rozumiem że przez wahania kursów część kredytobiorców ponosi większe koszty obsługi, że może ma ciężko. Jednak narracja jak powyżej powoduje tylko że z tego robi
A tak w ogóle to żadnego kredytu nie było bo pieniędzy na oczy nie widziałeś więc jak coś to niech szukają tego któremu wypłacili...

Ehh, rozumiem że przez wahania kursów część kredytobiorców ponosi większe koszty obsługi, że może ma ciężko. Jednak narracja jak powyżej powoduje tylko że z tego robi się tragikomedia.
lorelie
myśleli że wszystko będzie za darmo bo w sprawach orzekają sędziowie którzy też mają kredyty frankowe :) A tu skucha
mba_tomy
Bankom w głowach się przewraca. Za takie zastraszanie i mataczenie są odpowiednie paragrafy. Niestety w tym kraju wciąż jeszcze uważa się Banki za nietykalne instytucje mogące działać ponad prawem.
rekin1986
Jeżeli ktoś budował dom w systemie gospodarczym bez prowadzenia dokumentacji technicznej przez kierownika budowy z uprawnieniami to będzie miał problem z oddaniem do użytku w przypadku kupna mieszkania od dewelopera powinien bez problemu dostać odpis oddania do użytku przez nadzór budowlany bo wtedy deweloper występuje Jeżeli ktoś budował dom w systemie gospodarczym bez prowadzenia dokumentacji technicznej przez kierownika budowy z uprawnieniami to będzie miał problem z oddaniem do użytku w przypadku kupna mieszkania od dewelopera powinien bez problemu dostać odpis oddania do użytku przez nadzór budowlany bo wtedy deweloper występuje o oddanie do użytku i powinien to dostać jako OT czyli odbiór techniczny

Najgorzej jak ktoś kupił mieszkanie z rynku wtónego nieważne czy mieszkanie w bloku czy czy dom w starszym budownictwie wtedy może mieć schody by się obronić jedyne co może uratować to odpis z księgi wieczystej gdzie powinny być wpisy o budynku kiedy został oddany do użytku i został naniesiony na ewidencję gruntów i budynków w danym samorządzie

Do takiej batalii trzeba się porządnie z papierami przygotować a to , że ktoś wziął we frankach jak nie miał zdolności w złotówkach z powodu zbyt niskich dochodów lub niskiego wkładu to trudno musi teraz jakoś przeżyć chyba , że przewalutuje po kursie z dnia umowy kredytowej na złotówki tylko , że dzisiaj przewlutowywać przed podwyżkami stóp procentowych to jak z deszcu pod rynne
maro11
Bałem się, zwlekałem, ale rosnące kosmicznie raty kredytów nie pozostawiły mi wyboru i oddałem wnioosek do analizie w replan.pl Dla mnie wygrywają, tym że nie ponoszę kosztów początkowych

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki