REKLAMA

Forever Entertainment i Ultimate Games chcą utworzyć spółkę zajmującą się portowaniem gier

2018-06-17 19:44
publikacja
2018-06-17 19:44

Forever Entertainment i Ultimate Games, dwaj producenci gier notowani na rynku NewConnect, rozpoczęli negocjacje w sprawie utworzenia wspólnej spółki zajmującej się portowaniem gier - poinformowały spółki w oddzielnych komunikatach.

Przedmiotem działalności nowotworzonego podmiotu będzie portowanie gier z portfolio partnera na konsole: Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One oraz ich wydawnictwo. Spółka będzie też zajmować się portowaniem gier z portfolio grupy kapitałowej PlayWay oraz podmiotów trzecich. Podstawową platformą docelową w nowej spółce będzie Nintendo Switch.

Forever Entertainment i Ultimate Games będą mieli po 50 proc. udziałów w kapitale zakładowym nowej spółki.

Zamiarem spółek jest zakończenie negocjacji najpóźniej do 30 lipca 2018 roku, przy czym niewykluczone jest, iż ich zakończenie nastąpi wcześniej bądź termin ulegnie przedłużeniu.

W ocenie spółek utworzenie nowego podmiotu jest korzystne z uwagi na obecną sytuacją rynkową i perspektywy, jakie niesie rynek konsolowy, w tym w szczególności Nintendo Switch.

Forever Entertainment wydał dotychczas 14 gier na konsoli Nintendo Switch oraz przygotowuje wydanie kolejnych 10 gier na tej konsoli i jest największym polskim wydawcą gier na tej konsoli. Forever Entertainment zakłada, że inwestycja w nową spółkę pozwoli na szybkie poszerzenie oferty gier wydawanych na konsoli Nintendo Switch oraz innych konsolach.

Strony zakładają wykonanie kilku portów i wprowadzenie ich do sprzedaży jeszcze w 2018 r. Zamiarem stron jest, aby pierwszą gra wprowadzoną do sprzedaży na konsoli Nintendo Switch był tytuł "Agony". (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki