Fiskus zgadza się na samozatrudnienie

Premier odwołał test przedsiębiorcy, skarbówka wydaje korzystne interpretacje o prowadzących jednoosobową działalność, na kontrolach też mają spokój. Czy to koniec straszenia małych firm? - pyta w środę "Rzeczpospolita".

(YAY Foto)

"Rz" pisze, że ma dobre wiadomości dla samozatrudnionych, czyli osób, które prowadzą działalność gospodarczą, ale są ściśle związane z jednym kontrahentem. "Oprócz tego, że nie będzie nowych przepisów pozwalających fiskusowi weryfikować, kto jest przedsiębiorcą, skarbówka w interpretacjach potwierdza, że dotychczasowe rozliczenia są w porządku" - wskazuje dziennik.

Według gazety nawet po odwołaniu testu przedsiębiorcy przez premiera Mateusza Morawieckiego samozatrudnieni nie mieli pewności, co z dotychczasowymi rozliczeniami. "Najbardziej obawiali się ci, którzy współpracują z jednym kontrahentem i świadczą usługi w jego siedzibie, podporządkowując się panującym w niej regułom" - czytamy.

"Okazuje się jednak, że fiskus nie ma nic przeciwko takim zasadom prowadzenia biznesu. Kilka dni temu opublikował interpretację potwierdzającą, że współpracujący z dużą spółką specjaliści mogą się rozliczać jak przedsiębiorcy" - podaje "Rz".

agzi/ mhr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
34 22 glos_rozsadku

za późno. Jak mogli coś takiego zapowiedzieć. Spowodowali strach przedsięiobioców i juztego nie odbuduja. PIS = PRL.

! Odpowiedz
44 61 loosac

Aaa.... no tak, kampania wyborcza...

! Odpowiedz
45 34 karbinadel

Teraz to niewiele pomoże, przedsiębiorcy nie ufają tej władzy. W sumie żadna ekipa nie była przychylna dla przedsiębiorców, ale ta jest wyjątkowo uciążliwa. Zabiera czas, szarpie nerwy i bije po kieszeni

! Odpowiedz
31 22 zenonn odpowiada karbinadel

Mitoman mateuszek kłamczuszek kolejny raz ....
Tabuny działaczy gospodarczych i ich rodziny nie zagłosują na PIS.
kartoffel, krokodyl, bulterier,... do pierdla a nie do rządzenia.

! Odpowiedz
0 1 loosac odpowiada karbinadel

Nie w pełni się z Tobą zgodzę, ale po części na pewno: Podatek liniowy to jedyny powód dla którego płacę w Polsce podatki.

! Odpowiedz
0 3 loosac odpowiada karbinadel

W sensie, że za poprzedników wcale nie było jakoś lepiej. Generalnie obie partie należało by wyrzucić na zbity pysk i powsadzać do więzień. Majątki znacjonalizować na pocztet strat jakie wywołali.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil