REKLAMA

Fiskus zgadza się na samozatrudnienie

2019-05-22 00:23
publikacja
2019-05-22 00:23

Premier odwołał test przedsiębiorcy, skarbówka wydaje korzystne interpretacje o prowadzących jednoosobową działalność, na kontrolach też mają spokój. Czy to koniec straszenia małych firm? - pyta w środę "Rzeczpospolita".

fot. / / YAY Foto

"Rz" pisze, że ma dobre wiadomości dla samozatrudnionych, czyli osób, które prowadzą działalność gospodarczą, ale są ściśle związane z jednym kontrahentem. "Oprócz tego, że nie będzie nowych przepisów pozwalających fiskusowi weryfikować, kto jest przedsiębiorcą, skarbówka w interpretacjach potwierdza, że dotychczasowe rozliczenia są w porządku" - wskazuje dziennik.

Według gazety nawet po odwołaniu testu przedsiębiorcy przez premiera Mateusza Morawieckiego samozatrudnieni nie mieli pewności, co z dotychczasowymi rozliczeniami. "Najbardziej obawiali się ci, którzy współpracują z jednym kontrahentem i świadczą usługi w jego siedzibie, podporządkowując się panującym w niej regułom" - czytamy.

"Okazuje się jednak, że fiskus nie ma nic przeciwko takim zasadom prowadzenia biznesu. Kilka dni temu opublikował interpretację potwierdzającą, że współpracujący z dużą spółką specjaliści mogą się rozliczać jak przedsiębiorcy" - podaje "Rz".

agzi/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
glos_rozsadku
za późno. Jak mogli coś takiego zapowiedzieć. Spowodowali strach przedsięiobioców i juztego nie odbuduja. PIS = PRL.
loosac
Aaa.... no tak, kampania wyborcza...
karbinadel
Teraz to niewiele pomoże, przedsiębiorcy nie ufają tej władzy. W sumie żadna ekipa nie była przychylna dla przedsiębiorców, ale ta jest wyjątkowo uciążliwa. Zabiera czas, szarpie nerwy i bije po kieszeni
zenonn odpowiada karbinadel
Mitoman mateuszek kłamczuszek kolejny raz ....
Tabuny działaczy gospodarczych i ich rodziny nie zagłosują na PIS.
kartoffel, krokodyl, bulterier,... do pierdla a nie do rządzenia.
loosac odpowiada karbinadel
Nie w pełni się z Tobą zgodzę, ale po części na pewno: Podatek liniowy to jedyny powód dla którego płacę w Polsce podatki.
loosac odpowiada karbinadel
W sensie, że za poprzedników wcale nie było jakoś lepiej. Generalnie obie partie należało by wyrzucić na zbity pysk i powsadzać do więzień. Majątki znacjonalizować na pocztet strat jakie wywołali.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki