REKLAMA

FBI wznowiło dochodzenie w sprawie służbowej poczty Hillary Clinton

2016-10-31 18:17
publikacja
2016-10-31 18:17

Amerykańska FBI z powrotem zajmie się kwestią służbowych maili, które Hillary Clinton wysyłała, korzystając z prywatnej skrzynki pocztowej.

fot. Lucas Jackson / / Reuters

Szef Federalnego Biura Śledczego James Comey wyjaśnił, że powodem wznowienia śledztwa jest elektroniczna korespondencja, odnaleziona na na komputerze męża doradczyni demokratycznej kandydatki na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Humy Abedin. W liście do Kongresu szef FBI poinformował, że jego biuro bada też, czy ze sprawą konta Hillary Clinton mogły mieć związek maile z nieprzyzwoitymi zdjęciami, jakie kongresmen Anthony Weiner miał wysyłać do osoby nieletniej.

Dwa dni temu Hillary Clinton zaapelowała do dyrektora FBI o ujawnienie wszelkich możliwych informacji na temat maili znalezionych na jej prywatnym serwerze. Komentatorzy zwracają uwagę, że kolejna afera może zaszkodzić wizerunkowi kandydatki i wpłynąć na wynik wyborów.

Skandal wokół elektronicznej korespondencji Hillary Clinton wybuchł w marcu ubiegłego roku. FBI przeprowadziło dochodzenie, czy używanie przez nią prywatnej skrzynki i serwera do celów służbowych w czasie, gdy była sekretarzem stanu w latach 2009-2013, naraziło na szwank tajemnice państwowe. W lipcu dyrektor FBI ostatecznie zakończył postępowanie, argumentując, że jej zachowanie było "skrajnie niefrasobliwe", ale nie naraziło na szwank interesów kraju .

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/ThewshingtonPost/mt/Siekaj

Źródło:IAR
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~plutarch
Assange cynicznie broni swoich 4 liter. Na to mi wygląda :( I tak blond lubieżnik przegra.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~niepelnosprawny_org
mnóstwo miała afer, więc jak to na nia głosują?
~plutarch
mniej, niż właściciel kasyna
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki