REKLAMA

Eurodolar: wilk syty, owca cała

2014-09-05 12:09
publikacja
2014-09-05 12:09
fot. iStockphoto / Thinkstock

Mocne uderzenie EBC i osłabienie wspólnej waluty wspiera eksport - niemieccy producenci muszą być szczęśliwi - komentuje Tomasz Wiśniewski, analityk Admiral Markets.

Eurodolar: wilk syty, owca cała

Start odtwarzacza ...

Udało się powstrzymać recesję, acz nadal brak ożywienia. Widmo deflacji i rekordowe bezrobocie nie pomagają - poprzeczka postawiona jest dość nisko, więc decyzje EBC mogą tylko pomóc. Pytanie, jak bardzo.

W USA widzimy grę na umocnienie dolara - inaczej nie byłoby spekulacji odnośnie do szybszego podniesienia stóp procentowych. W tym sensie - wilk syty, a owca - w postaci europejskich eksporterów - cała. Gorzej ze złotym - ciągle pod górę. Na parze USD/PLN już prawie siódmy wzrostowy tydzień z rzędu - a piąty w przypadku EUR/PLN i CHF/PLN. Sygnału do odwrotu nie widać.

Pewną pomocą było utrzymanie stóp przez RPP: mogło zawieść oczekiwania inwestorów, którzy wrócą do kupowania złotówki. Niestety szkodzi geopolityka - i obecność w przecenianym koszyku walut. Dobra forma złotego do euro wyniknie z osłabienia wspólnej waluty, jednak na franku i dolarze czeka nas drogie zimowanie.

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~jasnowidz
Extra. Właśnie jestem turystycznie w USA i zauważyłem że wystawili przed bankami beczki na złoto aby wrzucać z powodu gwałtownie spadającej wartości - ekologicznie do końca miesiąca za darmo a później wprowadzą opłatę recyklingową. Walą tłumy aby uniknąć opłat po wygaśnięciu darmowej zbiórki. W następnym Extra. Właśnie jestem turystycznie w USA i zauważyłem że wystawili przed bankami beczki na złoto aby wrzucać z powodu gwałtownie spadającej wartości - ekologicznie do końca miesiąca za darmo a później wprowadzą opłatę recyklingową. Walą tłumy aby uniknąć opłat po wygaśnięciu darmowej zbiórki. W następnym miesiącu będą zbierać srebro, ale nie wiadomo jak długo będą to robić bezpłatnie. PS. Chciałem trochę podebrać, ale to mógłby być straszny obciach i trochę wstyd. Polecam wygoglować wpisując i iśc tym tropem ” Jeśli problem staje się poważny, to musisz kłamać (powiedział znany bankier) ”

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki