REKLAMA

Dwa banki sfinalizowały fuzję. Powstał Raiffeisen Polbank

2013-01-02 11:52
publikacja
2013-01-02 11:52

31 grudnia 2012 r. nastąpiła fuzja prawna Raiffeisen Bank Polska S.A. i Polbank EFG S.A.; Raiffeisen Bank Polska S.A. będzie działać pod marką handlową Raiffeisen Polbank. Bank będzie obsługiwał ok. 900 tys. klientów w sieci prawie 400 placówek. Klienci banku powstałego w wyniku połączenia nie będą musieli zawierać nowych umów, ani ich aneksować.

31 grudnia 2012 roku została sfinalizowana fuzja prawna Raiffeisen Bank Polska S.A. i Polbank EFG S.A. Cały majątek Polbank EFG został przeniesiony na Raiffeisen Bank Polska. Bank będzie działał na rynku pod marką handlową Raiffeisen Polbank, która odzwierciedla wyjątkową reputację marki Raiffeisen w skali międzynarodowej i wysoką rozpoznawalność Polbanku na rynku lokalnym. Połączenie to stanowi solidną bazę do rozwijania zdywersyfikowanego biznesu m.in. dzięki silnej pozycji Polbanku w segmencie detalicznym oraz mocnej pozycji Raiffeisena w bankowości korporacyjnej i sektorze MSP.

płatne bankomaty» Wypłaty z bankomatów będą dodatkowo płatne?

Prezesem Zarządu Banku został Piotr Czarnecki, dotychczasowy Prezes Zarządu Raiffeisen Bank Polska, natomiast Kazimierz Stańczak, który do tej pory zajmował stanowisko Prezesa Zarządu Polbank EFG, został Pierwszym Wiceprezesem. Bank będzie obsługiwał ok. 900 tys. klientów przez sieć niemal 400 placówek.

Klienci banku powstałego w wyniku połączenia nie będą musieli zawierać nowych umów, ani ich aneksować. W przypadku dotychczasowych klientów Raiffeisena od strony formalno-prawnej nie zachodzą żadne zmiany. Jeśli natomiast chodzi o klientów Polbank EFG, to Raiffeisen Bank Polska jest pełnym sukcesorem praw i obowiązków Polbank EFG, w tym także zawartych już umów z klientami.

opłaty w bankach » Od nowego roku drożej w bankach

Fuzja prawna Raiffeisen Bank Polska S.A. i Polbank EFG S.A. jest kolejnym etapem integracji obu instytucji, która została zapoczątkowana w 2011 roku wraz z decyzją austriackiego Raiffeisen Bank International o zakupie udziałów w Polbanku od ówczesnego właściciela - greckiego Eurobank Ergasias S.A. Transakcję zakupu sfinalizowano 30 kwietnia 2012 r. W jej wyniku Raiffeisen Bank Polska S.A. stał się właścicielem 100% udziałów w Polbank EFG S.A. 4 grudnia 2012 roku Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na fuzję obu banków. Decyzja nadzoru umożliwiła podjęcie kolejnych działań, zmierzających do pełnego zintegrowania obu instytucji. Fuzja operacyjna powinna zakończyć się w I połowie 2014 r.

Marcin Jedliński, rzecznik prasowy Raiffeisen Bank Polska S.A.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~MarcinW
Austriacki bank wiejski którego nie lubię kupił mój bank to trzeba się wynosić.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki