REKLAMA

Drogi w Polsce w coraz gorszym stanie. Potrzeba 4,5 mld zł na remonty

2021-04-30 06:35
publikacja
2021-04-30 06:35
Drogi w Polsce w coraz gorszym stanie. Potrzeba 4,5 mld zł na remonty
Drogi w Polsce w coraz gorszym stanie. Potrzeba 4,5 mld zł na remonty
fot. Piotr Mecik / / FORUM

Przeszło jedna trzecia arterii krajowych jest w kiepskim stanie. Na najpilniejsze remonty potrzeba aż 4,5 mld zł – podaje w piątek "Rzeczpospolita".

"Rzeczpospolita" dotarła do raportu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), po badaniach na zarządzanej przez nią, liczącej prawie 17,8 tys. km sieci dróg krajowych. Jak podaje gazeta, z raportu wynika, że na koniec 2020 r. aż 24 proc. jezdni miało nawierzchnię w stanie niezadowalającym, a 13,4 proc. – w złym lub krytycznym. W sumie to ponad 8,4 tys. km, z których na prawie 3,1 tys. km jeździ się fatalnie. Dobrą jakość potwierdzono na 59,6 proc. długości dróg.

"Problem w tym, że sytuacja się pogorszyła. Na koniec 2019 r. pozytywną ocenę miało 61,7 proc. sieci dróg krajowych. A to znaczy, że przybyło ponad 450 km odcinków dróg w kiepskim stanie" - informuje "Rz".

Gazeta dodaje, że szacuje się, że wszystkie roboty przy nawierzchniach w stanie niezadowalającym lub złym pochłonęłyby 11,5 mld zł. Tylko na najpilniejsze remonty potrzeba aż 4,5 mld zł – natychmiastowej naprawy wymaga ponad 3 tys. km. (PAP)

ozk/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
jas2
"Drogi w Polsce w coraz gorszym stanie."

Jasne... Kiedyś to były super... Teraz niedobry PiS je popsuł.
przedsiebiorca30
Niestety za PiS poziom środków na drogi spadł mimo, że nie zbudowaliśmy jeszcze podstawowej siatki dróg szybkiego ruchu, a środki były większe niż w poprzednich perspektywach UE. Co gorsza, nawet w tak priorytetowej dziedzinie dla gospodarki jak drogi, PiS działa według klucza politycznego, a nie ekonomicznego. Od kilku Niestety za PiS poziom środków na drogi spadł mimo, że nie zbudowaliśmy jeszcze podstawowej siatki dróg szybkiego ruchu, a środki były większe niż w poprzednich perspektywach UE. Co gorsza, nawet w tak priorytetowej dziedzinie dla gospodarki jak drogi, PiS działa według klucza politycznego, a nie ekonomicznego. Od kilku lat są ogłaszane programy typu sto obwodnic dla małych miast i miasteczek lub fundusze na drogi lokalne, które trzeba oczywiście budować, ale dla kraju który nie ma dróg o znaczeniu ponadregionalnym i ponadnarodowym takie drogi mają dużo mniejsze znaczenie w szybkim rozwoju ekonomicznym, za to świetnie się sprzedają w regionach gdzie obecni uzurpatorzy z PiS mają swój elektorat. Dla mnie ich sposób działania dawno przekroczył himalaje absurdu, ale suweren ze swoją ograniczoną wiedzą, nawet nie wie jak bardzo jest sterowany i ulega propagandzie. Przy takiej polityce ekonomicznej we wcześniejszych 25 latach mogliby zapomnieć o 500+ lub trzynastkach. Polska w 25 lat zrobiła skok gospodarczy o którym zdecydowana większość państw może tylko pomarzyć, ale jak się nie ma odpowiedniego odniesienia i wiedzy, to się oczekuje, że w jedno pokolenie z totalnej biedy staniemy się jednym z najbogatszych państw świata. Kolejny absurd zasiany w głowach suwerena.
ameba1
Wystarczy 2 lata nie finansować propagandowej tvp i mamy drogi jak marzenie :) A ile by się na mechanikach zaoszczędziło!
barysza51
Ale dzięki 500+ mogę zatankować do pełna. Kiedy 700+ bo na browara mi brakuje.
marxs
bzdura mój ulubieniec Pan Sasiun mówi wespół z Panią Holecką i Panem Rachoniem z TVPis że jeszcze tylko kilka lat i przegonimy dobrobytem i infrastrukturą Szwajcarię
michalb7
ale przecież wspaniały i wielki pis buduje oraz remontuje drogi. Podobno z Niemiec tu przyjeżdżają tylko żeby zobaczyć te wspaniałe drogi. Wszechmocny pis wzorem dla całego świata.
anty12
Mati kasuj ten socjal i dawaj na sprawy pilne, jak medycyna, edukacja, infrastruktura. Juz przestan pisdolic o tych plusach bo mnie mdli. Moze teraz czas na normalnosc + gdzie normalnosc to godna placa za prace a nie socjal.
jkl777
Po co 500+ drogi, szpitale, edukacja? Ich egzystencja to zaglosowac na dojna zmiane i odebrac piniadze ukradzione gorszemu sortowi. Platforma budowala drogi i stadiony i to byl jej blad. W Polsce juz nikt nigdy nic dobrego nie zrobi, bo przegra wybory.
michalb7
oni nic innego nie potrafią.

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki