REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Dorota Sierakowska dla Bankier.pl: Inflacja może podtrzymać wzrost cen złota

Michał Żuławiński2020-09-14 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2020-09-14 06:00
Dorota Sierakowska dla Bankier.pl: Inflacja może podtrzymać wzrost cen złota
Dorota Sierakowska dla Bankier.pl: Inflacja może podtrzymać wzrost cen złota
/ Bankier.pl

– Podwyższona inflacja może podtrzymywać wzrost notowań złota, na rynku którego wciąż mamy do czynienia z hossą – mówi w rozmowie z Bankier.pl Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ.

"20 wyzwań na 20-lecie Bankier.pl" to specjalny program, w ramach którego redakcja razem z zaproszonymi gośćmi rozmawia o przyszłości 20 gorących obszarów gospodarki. W tym odcinku rozmawiamy o złocie, które od zawsze rozpala emocje, a w 2020 r. okazało się jednym z inwestycyjnych hitów.

– Przez wiele lat złoto przede wszystkim było ochroną przed inflacją. Mówimy tu o nowożytnej historii, kiedy złoto podlegało mechanizmom rynkowym. Obecnie inflacja w wielu regionach świata prawdopodobnie będzie podwyższona – ostatnio nawet amerykańska Rezerwa Federalna mówiła, że będzie tolerować taki stan. To będzie czynnik, który może długoterminowo podtrzymywać wzrost notowań złota – mówi analityk DM BOŚ.

Z Dorotą Sierakowską rozmawiamy też o różnicach między złotem fizycznym i „papierowym” oraz roli banków centralnych, które niezmiennie są istotnymi graczami na rynku złota.

 » Zobacz też inne odcinki z serii "20 wyzwań na 20-lecie Bankier.pl"

Źródło:
Michał Żuławiński
Michał Żuławiński
analityk Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Wraz z zespołem śledzi bieżące wydarzenia na polskiej giełdzie i globalnych rynkach finansowych, analizuje dane gospodarcze z kraju i ze świata, monitoruje politykę banków centralnych itp. Miłośnik nowych technologii, zarówno w obszarze mediów, jak i szeroko pojętego inwestowania. Laureat nagrody specjalnej w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabskiego. Tel: 604 678 518

Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Powiązane: 20 wyzwań na 20-lecie Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki