Dolar najmocniejszy od dwóch lat

Amerykańska waluta osiągnęła najwyższe notowania od niemal dwóch lat. Dolar jest relatywnie silny dzięki słabości innych głównych walut.

Indeks dolara wspiął się w czwartek na najwyższy poziom od maja 2017 roku, wspinając się na wysokość niemal 98 punktów. Siła dolara to w znacznej mierze efekt słabości euro. Kurs EUR/USD notuje trzeci dzień spadków, obniżając się do najniższego poziomu od niemal dwóch lat. W czwartek o 12:47 euro było notowane po 1,1132 USD, a więc o 0,2% niżej niż dzień wcześniej.

(Bankier.pl)

Analitycy sądzą, że do umocnienia dolara przyczyniają się rozczarowujące dane makroekonomiczne z Azji i Europy. Wczoraj wyraźnie poniżej oczekiwań wypadł wskaźnik Ifo mierzący nastroje niemieckich menedżerów. A dziś rano ekonomistów zszokowały dane z Korei Płd., której produkt krajowy brutto odnotował najsilniejszy spadek od dekady. W I kw. koreański PKB zmalał o 0,3% kdk, podczas gdy rynkowy konsensus zakładał jego wzrost o 0,3% kdk.

(Bankier.pl)

Względna siła dolara widoczna jest także na polskim rynku walutowym. W czwartek przed południem za amerykańską walutę trzeba było zapłacić ponad 3,86 zł – czyli najwięcej od maja 2017 roku. Złoty początkowo tracił też względem zniżkującego euro. Cena europejskiej waluty rano powróciła do 4,30 zł, ale wczesnym popołudniem powróciła w okolice 4,2940 zł.

KK

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 wektorwg

Opem ale USA to Donald Trump a lobby noaftoqe to Republikanie

! Odpowiedz
0 4 open_mind

Wkleję tylko wycinek z mojego komentarza jeszcze raz bo sytuacja świata niepostrzeżenie zaczyna się dramatycznie naprężać:

USA uważają, że mają prawo zablokować eksport ropy innego narodu bez blowback. Jak słodko.
USA wiedzą że Iran bez eksportu ropy upadnie, jednak wiedzą że Iran się nie może poddać i wybuchnie wojna. Tego chcą!
Rząd USA to naprawdę pacjenci szpitala dla psychicznie chorych pod nadzorem Izraela.

Administracja stwierdziła, że ​​Departament Stanu będzie nakładać sankcje na każdy kraj który po 2 maja nadal będzie importować irańską ropę lub kondensat, ultralekką formę ropy naftowej. Jeśli prezydent Trump odniesie sukces, wyeliminuje około miliona baryłek ropy dziennie z rynku globalnego.

To wielka sprawa. I to w czasie, gdy ceny ropy stale rosną. Niestety, Iran ma inny plan,a jego reakcja może potencjalnie wywołać kryzys naftowy. Według Bloomberga, Iran rzeczywiście grozi zamknięciem Cieśniny Ormuz dla całego handlu…

Iran zamknie Cieśninę Ormuz, drogę wodną niezbędną do światowych dostaw ropy, jeśli kraj nie będzie mógł jej użyć, starszy urzędnik wojskowy powiedział w poniedziałek, co wydaje się być odpowiedzią na amerykański plan zniesienia zwolnień z eksportu irańskiej ropy naftowej .

„Jeśli nie będziemy mogli z niego korzystać, zamkniemy go”, poinformowała państwowa agencja prasowa Fars, powołując się na Alirezę Tangsiri, szefową sił morskich Korpusu Strażników Rewolucji. „W przypadku jakichkolwiek zagrożeń nie będziemy mieli najmniejszego wahania w ochronie i obronie irańskiej drogi wodnej”.

Gdyby Iran zrobił coś takiego, spowodowałoby to że globalne rynki ropy znalazły by się w stanie ogromnego zamieszania i znacznie bliżej wojny z Iranem.

W ostatnich dniach Irańczycy i administracja Trumpa wymieniali bardzo gniewne słowa i na pewno nie pomaga to, że Irańczycy właśnie mianowali certyfikowanego pasjonata jako przywódca Republikańskiej Straży…

Salami często ślubował zniszczenie Izraela i „złamanie Ameryki”. Iran „planował rozbić Amerykę, Izrael i ich partnerów i sojuszników. Nasze siły naziemne powinny oczyścić planetę z brudu ich istnienia ”, powiedział Salami w lutym. W poprzednim miesiącu obiecał zetrzeć Izrael z „globalnej mapy politycznej” i uwolnić od „piekła” państwa żydowskiego.

Powiedział też: „Iran ostrzegł syjonistyczny reżim, by nie bawił się ogniem, ponieważ zostaną zniszczone, zanim USA im pomogą”. Każda nowa wojna, powiedział, „spowoduje klęskę Izraela w ciągu trzech dni, w sposób, w jaki nie znajdzie wystarczająco grobów, aby pogrzebać swoich zmarłych. ”

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 leotdi

Raczej należy obserwować parę USD/JPY vs Gold (odwrotna relacja) !

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 8 open_mind

Tak naprawdę to nie wiadomo jakie reperkusje wywoła całkowite embargo USA na sprzedaż Irańskiej ropy wchodzące drugiego maja. Niektórzy twierdzą ze to początek nowego porządku światowego. Jedno jest pewne Politycy USA wydaja się być pacjentami szpitala psychiatrycznego pod nadzorem Izraela oraz bankierów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 terrainahead

Mylicie się obydwaj. dzieci we mgle.

! Odpowiedz
10 8 mith21

Euro/Dolar jest na takim samym poziomie jak rok temu. Mimo luzowania ilościowego w strefie euro. Dolar/Złoty szybuje do wcześniej nieznanych poziomów mimo braku luzowania ilościowego w Polsce...Powód? Nieudolność w polityce finansowej PiS? Finansowanie 'rozwoju' tanim pieniądzem?

! Odpowiedz
4 7 grzegorzkubik

Na razie zakończyła się korelacja USD złoto. Dziś złoto wzrosło wraz z dolarem choć powinno być na odwrót. Jednak lecą indeksy takie jak DAX i S&P500. Złoto odbija się o ok 2 tygodniach spadków.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
EUR/USD -0,14% 1,1108
2019-10-23 13:00:00
USD/PLN 0,37% 3,8522
2019-10-23 13:00:00
EUR/PLN 0,21% 4,2791
2019-10-23 13:00:00
CHF/PLN 0,28% 3,8895
2019-10-23 13:00:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil