REKLAMA

Dietl, Zaorski, Kostecki o bitcoinie [Podcast]

2021-05-29 08:00
publikacja
2021-05-29 08:00
Dietl, Zaorski, Kostecki o bitcoinie [Podcast]
Dietl, Zaorski, Kostecki o bitcoinie [Podcast]
fot. phanurak rubpol / / Shutterstock

Na rynku kryptowalut, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone, trwa zielono-czerwony rollercoaster. Do wagonika nie powinny jednak wsiadać osoby o słabych nerwach.

Rynek kryptowalut liczy ponad 10 lat i około 8 tys. coinów. Nieustannie króluje na nim bitcoin (około 42-procentowy udział). Na drugim miejscu plasuje się ethereum (około 18-procentowy). Jeśli któraś z kryptowalut w przyszłości mogłaby pokonać BTC, to zdaniem rynku może to być właśnie ETH. W kryptowaluty inwestują głównie inwestorzy indywidualni — szacuje się, że jest ich około 100 milionów. Do tego grona dołączają gracze instytucjonalni, którzy odpowiadają za tegoroczny wzrost na rynku. Przed nami wciąż najważniejsze wydarzenia — jak np. utworzenie ETF-ów na rynku amerykańskim, co może przyciągnąć sporo nowego kapitału na rynek. Co najważniejsze, kryptowaluty to rynek bardzo wysokiego ryzyka i dynamicznych zmian. Najlepiej świadczy o tym fakt, że od chwili nagrania podcastu do momentu publikacji wartości padające w rozmowach mogły diametralnie się zmienić. Z dnia na dzień można zaobserwować 30-40-procentowy spadek cen, a następnego gigantyczny wzrost wywołany np. tweetem Elona Muska.

O trendach, strategiach inwestycyjnych oraz o tym, co zrobić, gdy bańka pęknie, mówi Daniel Kostecki, analityki Conotoxii. Przypomina o ryzyku kursowym i regulacyjnym, a także wyjaśnia, czym różni się tegoroczna hossa od tej z 2017 r.

Czy na warszawskim parkiecie pojawią się instrumenty oparte na kryptowalutach — o to pytamy Marka Dietla, prezesa warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Wyjaśnia on również, dlaczego publicznie broni idei cyfrowego złotego, podczas gdy bank centralny przygląda się mu z boku i nie nosi z zamiarem emisji.

Jan Ziomek z Departamentu Innowacji Finansowych FinTech w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, która nie nadzoruje rynku kryptowalut, ale edukuje i uczula inwestorów na ryzyko, mówi o tym, czy należy uregulować kryptowaluty i dlaczego w Polsce jeszcze tego nie zrobiono.

Regulacje regulacjami tymczasem na wolnym rynku biznes kryptowalutowy rozwija się w najlepsze. Gdy na rynek kapitał płynie szerokim strumieniem, to giełdy mają żniwa i chociaż nie chwalą się wynikami, to mają do zaoferowania wiele innych ciekawych danych. Opowiada o nich Katarzyna Wabik, odpowiedzialna za komunikację w Binance, największej na świecie giełdzie kryptowalut.

W podcaście o inwestowaniu w kryptowaluty nie mogło zabraknąć osoby, która ze spekulacji uczyniła sposób na życie. Mowa o Rafale Zaorskim, kontrowersyjnej postaci polskiej sceny inwestycyjnej, która nieraz przewróciła się na rynku. Posłuchajcie, co ma do powiedzenia na temat świata krypto.

Serdecznie zapraszam!

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Podcast

Komentarze (3)

dodaj komentarz
zbyszek_
Zorski Mega Kozak! Złosic go do Słupeusza Marovitzky'ego na Ministra Spekulacji.
Niech NBP drukuje mu Lewar a on daje na foreksie . Bedzie na picnet sto dziewincet plus+
demeryt_69
Wabik, Dietl ... czy to są prawdziwe nazwiska?
prs
O wszystkim, i o niczym..

Czarodzieje.. zaklinacze..

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki