Deutsche Bank rozdaje pieniądze na premie pomimo kolejnej straty

2018-01-30 08:41
publikacja
2018-01-30 08:41

Niemiecki kolos bankowy – Deutsche Bank zwiększył pulę premii do wynagrodzeń za 2017 rok do 1,2 mld dolarów. Decyzja nie jest do końca zrozumiała dla inwestorów, którzy kolejny rok z rzędu widzą stratę w sprawozdaniach pożyczkodawcy – pisze portal CNBC.

/ fot. Luke MacGregor /

2017 rok dla Deutsche Banku był trzecim z rzędu, w którym odnotowano stratę. Spółka tłumaczy jednak bycie pod kreską reformą podatkową w Stanach Zjednoczonych – w innym wypadku udałoby się wypracować niewielki zysk. Rzecznik DB broni przyznanych pomimo strat premii – mówi, że są one uzasadnione i pomimo źle brzmiących nagłówków w mediach, sytuacja banku jest zdrowa.

– Ponieważ byliśmy na dobrej drodze do osiągnięcia zysku netto za ubiegły rok, postanowiliśmy nie karać naszych pracowników za reformę podatkową, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych – tłumaczył Joerg Egendorf, rzecznik Deutsche Banku.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Deutsche Bank postanowił obciąć premie 25 000 pracownikom kadry zarządzającej z powodu zbyt dużych obciążeń karami finansowymi dla spółki. Rok 2016 największy pożyczkodawca w Niemczech zamknął ze stratą 1,4 mld euro.

MG

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
prs
Dajcie na glowna jak zamknac konto w niemieckim Deutsche Banku.
hdrvn
Za pieniądze frajerów baluj!
marekrz
W bankowości tak jest, że wydaje się pieniądze nie swoje i nawet wtedy jak się ich nie ma. Kosztem klientów, akcjonariuszy i obywateli. Chyba czas wreszcie z tym skończyć.
kimdzongtusk
co w tym dziwnego ? przecież wiadomo, że straty są publiczne a zyski prywatne; tak działa gankstersko bankowy system wspierany przez banki centralne i polityków

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki