REKLAMA

Deutsche Bank nadal jedzie na stracie

2017-02-02 08:15
publikacja
2017-02-02 08:15
fot. Kai Pfaffenbach / FORUM

Deutsche Bank ponownie zamyka rok ze stratą. Chociaż wyniki finansowe banku się poprawiają, to analitycy wciąż nie są usatysfakcjonowani.

W 2016 r. Deutsche Bank odnotował 30 mld euro przychodów, o 10% mniej niż w 2015 r. Jak tłumaczy bank w dzisiejszym komunikacie, to efekt „trudnych warunków rynkowych, niskich stóp procentowych i realizowania przyjętej strategii”.

Największy bank w Niemczech zamknął miniony rok stratą w wysokości 1,4 mld euro. To wyraźnie mniej od rekordowej straty z 2015 r. (6,8 mld euro), na którą wpłynęły potężne odpisy aktualizujące wartość aktywów spółki, a także rezerwa na koszty prawne związane m.in. z karami finansowymi.

W samym czwartym kwartale Detusche Bank odnotował 7,1 mld euro przychodów (+6% r/r) i stratę w wysokości 1,9 mld euro. Analitycy spodziewali się tymczasem  straty rocznej na poziomie 910 mln euro oraz 1,6 mld euro w czwartym kwartale.

Warto podkreślić, że niemiecki bank nieco poprawił swoją pozycję kapitałową. Wskaźnik Tier 1 na koniec 2016 r. wyniósł 11,9% wobec 11,1% na koniec 2015 r. To najlepszy wynik od 3 lat.

Miniony rok był dla Deutsche Banku kolejnym rokiem „sprzątania” nadzorowanego przez prezesa Johna Cryana, który w czerwcu 2015 r. zastąpił współprezesów odchodzących w cieniu procesów sądowych i niezadowalających wyników finansowych. Jednym z kluczowych momentów dla niemieckiego banku było zawarcie ugody z amerykańskimi władzami dotyczącej kary za „toksyczne” produkty finansowe. 7,2 mld dolarów, które Niemcy muszą zapłacić Amerykanom, wydaje się kwotą dużą, lecz jeszcze kilka miesięcy wcześniej Departament Sprawiedliwości domagał się dwa razy większej kary.

/ Bloomberg

Akcje Deutsche Banku wyceniane są obecnie na 19,03 euro. To o 10,31% więcej niż na koniec 2015 r. oraz blisko dwukrotnie więcej od wrześniowego dołka.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (39)

dodaj komentarz
~as
Kara za toksyczne produkty...hmmm, czy nie zaliczają się do tego kredyty pseudowalutowe, polisolokaty itp. "cuda" wciśnięte POlakom przez banki? Czy ktoś zapłacił jakąś karę?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~lolopindolo
Ciekawe ile jeszcze trupów wypadnie z niemieckiego obozu... znaczy szafy...
~prawda_boli
a w Polszcze banki zapłaciły podatek bankowy i zrobiły najlepsze wyniki w historii... i wg pani premier ten zysk to nie zarobek na Polakach-klientach.... pytam się zatem kogo ogoliły banki w Polsce z tej kasy?

kto mądry to jednak wie kogo...a pani broszka dalej będzie wciskać kit ciemnocie...
piterro1980
No to faktycznie prawda cię boli. Chyba oprócz podwyżki prowizji i prowadzenia konta dostałeś list od komornika który siadł ci na konto. Kto mądry ten inwestuje a nie kisi pieniądze na ,,lokacie'' 2%. Ponarzekaj jeszcze , pewnie coś ci przybędzie.
~lolopindolo
Mnie tam żaden bank niczego nie podniósł przez cały rok, więc wynika z tego, że zapłaciłeś również za mnie.
~Tencowie
Arabstwo trzyma duże pakiety akcji DBi tym samym trzyma w garści Merkel.
~ALFONS
I ty tez ja mozesz chwycic kupujac akcje tego banku oczywiscie nie teraz ale np.po 14euro albo 16. Wybor nalezy do ciebie kiedy zamiezasz ja pelna garscia przytulic.Widac araby przytula kazda nawet Merkel
~Dżejms
Można zaorać stocznie, PGRy czy cukrownie a nie można banku? Nic dobrego tam nie wytwarzają. To ja już wolę cukier z cukrowni, ziemniaki z PGRu czy popływać promem ze stoczni niż toksyczne aktywa.
~RICO
Polacy to bardzo bogaty naród,chętnie zapłacą za straty tego molocha !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki