REKLAMA

Deutsche Bank ściga się z czasem

2016-10-03 09:47
publikacja
2016-10-03 09:47
Deutsche Bank ściga się z czasem
Deutsche Bank ściga się z czasem
fot. REUTERS/Kai Pfaffenbach / / FORUM

Deutsche Bank dokłada wszelkich starań, aby zakończyć negocjacje z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości do końca miesiąca. W tym tygodniu kierownictwo DB wybiera się do Waszyngtonu.

fot. Kai Pfaffenbach / / FORUM

Największy niemiecki bank ściga się z czasem i chce rozstrzygnąć kwestię ugody z amerykańskim rządem jeszcze przed listopadowymi wyborami prezydenckimi – donosi agencja Reuters.  W połowie września Deutsche Bank ogłosił, że nie zamierza zapłacić 14 mld USD kary nałożonej przez Departament Sprawiedliwości za sprzedaż „toksycznych” papierów hipotecznych.

To oświadczenie wywołało popłoch na rynku. W dwa tygodnie akcje DB potaniały o jedną czwartą, osiągając najniższy kurs od przynajmniej 30 lat. Ale w piątek po południu pojawiła się nieoficjalna informacja, jakoby niemiecki bank osiągnął wstępne porozumienie z Amerykanami, redukując karę do 5,4 mld USD. Dzięki temu akcje Deutsche Banku podrożały o ponad 16%.

„Deutsche Bank nie ma zamiaru zawarcia ugody w sprawie potencjalnych roszczeń cywilnych dotyczących papierów wartościowych zabezpieczonych hipotekami na nieruchomościach mieszkalnych na poziomie nawet zbliżonym do wyjściowego stanowiska DS, wynoszącego 14 mld USD. Jeśli chodzi o sprawy sporne, jesteśmy pewni, że w najbliższej przyszłości uda nam się zamknąć kilka istotnych postępowań” – tak brzmi oficjalne stanowisko Deutsche Banku.

W niedzielę „The Wall Street Journal” informował, że DB nadal prowadzi negocjacje z Departamentem Sprawiedliwości i że po obu stronach nie zapadły jeszcze wiążące decyzje.

W tym tygodniu do Waszyngtonu wybiera się prezes Deutsche Banku John Cryan, który ma uczestniczyć w corocznym spotkaniu Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Niemiecka prasa podaje, że będzie mu towarzyszyć kilku dyrektorów wykonawczych. Spekuluje się, że w programie amerykańskiej wycieczki kierownictwa DB znajdą się rozmowy z przedstawicielami Departamentu Sprawiedliwości.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 8 listopada. Niezależnie od tego, kto je wygra, w Waszyngtonie nastąpi zmiana administracji, co może odwlec osiągnięcie porozumienia na wiele miesięcy.

Deutsche Bank i instrument finansowej apokalipsy

Deutsche Bank i instrument finansowej apokalipsy

W XXI wieku nad światem zawisło śmiertelne niebezpieczeństwo. W podziemiach banków wykuto „finansową broń masowego rażenia”. Ewentualny wybuch w jednym z arsenałów owego oręża grozi końcem światowego systemu bankowego.

Kierownictwo polskiej filii DB uspokaja swoich klientów: „Wyniki Deutsche Bank Polska odzwierciedlają bardzo dobrą, stabilną sytuację finansową naszego Banku w Polsce. Według sprawozdawczości lokalnej zysk brutto Deutsche Bank Polska na koniec I połowy roku 2016 wyniósł 118 mln zł, (…) a fundusze własne Banku na koniec czerwca br. przekroczyły 5,44 mld zł. Nasz współczynnik wypłacalności na dzień 30.06.2016 r. był bardzo wysoki i wyniósł 19,46%”

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Komentarze (44)

dodaj komentarz
~Reporter
Tak ciekawostka o DB: Podczas 2 wojny światowej DB kupił z reichsbamku 4.4 tony złota, w tym 744 kg złotych plomb z obozów koncentracyjnych w Polsce, złotych obrączek i biżuterii zgromadzonych przez SSmana Bruno Melmera. Tak że w pełni zasługuje na upadek.
~Reporter
Tak ciekawostka o DB: Podczas 2 wojny światowej DB kupił z reichsbamku 4.4 tony złota, w tym 744 kg złotych plomb z obozów koncentracyjnych w Polsce, złotych obrączek i biżuterii zgromadzonych przez SS-mana Bruno Melmera. Tak że w pełni zasługuje na upadek.
~wsadzic_banksterow
Kurde, ciekawe co by ze mna komornik zrobil jakbym to ja mial bardzo wysoki wspolczynnik wyplacalnosci.. na poziomie 19% :P ?!
~Michał_
Bfg odda tepozyty do 100tys euro pod warunkiem że w Bfg będzie kasa z tego co wiem skoki pochłonęły większość wiec lepiej nie czekać i się nie przekonać czy wypłaca tylko kasę przelać do innego banku bo Bfg ma kasę ze składek wiec trzeba długo czekać aby skarbonka została napełniania oddadza ale moze uplynac Bfg odda tepozyty do 100tys euro pod warunkiem że w Bfg będzie kasa z tego co wiem skoki pochłonęły większość wiec lepiej nie czekać i się nie przekonać czy wypłaca tylko kasę przelać do innego banku bo Bfg ma kasę ze składek wiec trzeba długo czekać aby skarbonka została napełniania oddadza ale moze uplynac kilja lat info od sąsiada z pekao
~Putin_online
Spasiba Michaił, kopiejka przelana!
~Reporter
A tymczasem Włoskie bondy wystrzeliły do góry jak ogłosili że rząd wypuszcza 50 letnie obligacje. Ludzie widzicie jak to łatwo. Ja proponuje na 100 lat na 500 lat na 1000 lat a pożyczki na samochody na 50 do 75 lat. Kurka wodna to jest pomysł ale by było odbicie! DB powinien wypuścić na 50 milionów lat, od razu by wyszli A tymczasem Włoskie bondy wystrzeliły do góry jak ogłosili że rząd wypuszcza 50 letnie obligacje. Ludzie widzicie jak to łatwo. Ja proponuje na 100 lat na 500 lat na 1000 lat a pożyczki na samochody na 50 do 75 lat. Kurka wodna to jest pomysł ale by było odbicie! DB powinien wypuścić na 50 milionów lat, od razu by wyszli na prostą. Ekonomia jakie to proste!
~Reporter
A tymczasem skolonizowany rząd Grecji przez DB wesoło walczy z emerytami. Jest postęp. Jest odbicie, ale nerki!
http://www.zerohedge.com/news/2016-10-03/greek-police-fire-tear-gas-use-pepper-spray-protesting-pensioners
~Reporter
FED USA mogło by iść tym tropem i podnieść procent bankowy na 10 % na 20% na 110% ale by się wszystko ożywiło. Ze też oni na to nie wpadną. I jeszcze QE 4 QE5 QE 25 i tak dalej. Czy to nie jest budujące?
~Olol
Podziwiam ludzi, ktorzy maja kase w deutsche banku. Jak to mowi doda, szacunek za odwage i wspolczucie za glupote.
~Zonk
@Pytanie: gotówka na maklerskim nie podlega zwrotowi. Załóż bezpłatne konto bez karty płatniczej i tam trzymaj kasę w DB przelewając na rach. makl. w miarę potrzeb.

Powiązane: Problemy europejskich banków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki