REKLAMA

DM PKO BP podwyższa rekomendację dla Grupy Azoty do "trzymaj"

2016-06-28 08:39
publikacja
2016-06-28 08:39

DM PKO BP, w raporcie z 21 czerwca, podwyższył rekomendację dla Grupy Azoty do "trzymaj" ze "sprzedaj" w związku z przeceną akcji spółki w ostatnim okresie. Papiery firmy wyceniono na 74,18 zł.

Raport wydano przy kursie 71,69 zł. W poniedziałek na zamknięciu sesji za akcje Grupy Azoty płacono 69,30 zł.

"Podwyższamy rekomendację (...) w związku z niską wyceną spółki i przeceną akcji w ostatnim okresie" - wyjaśniają analitycy.

"Uważamy, iż pogorszenie wyników w br. w segmencie nawozowym zostanie zniwelowane silniejszą EBITDA w segmencie chemia, skutkując wypłaszczeniem wyników rdr. Mimo przejściowego spowolnienia dynamiki poprawy wyników uważamy, iż w średnim terminie po zakończeniu procesu inwestycyjnego wyniki grupy ulegną poprawie" - czytamy w raporcie.

Według DM PKO BP, 2016 rok dla segmentu nawozowego będzie trudny w związku z rosnącą presją na ceny oraz ryzykiem wzrostu cen gazu w drugiej połowie 2016 r. Inne czynniki niesprzyjające to wzrost konkurencji na rynku polskim i brak perspektyw odnośnie wzrostu notowań zbóż.

Sytuacja w segmencie tworzyw pozostanie natomiast bez zmian.

"W segmencie tworzyw nadal dominuje nadpodaż produktów związana ze wzrostem mocy produkcyjnych na świecie zarówno kaprolaktamu, jak i poliamidu. Ukończenie inwestycji Poliamid II w Tarnowie daje szansę na poprawę wyników od 2017 r. w związku z odejściem od sprzedaży kaprolaktamu na rzecz wzrostu sprzedaży poliamidów (o 80 tys. ton)" - napisano w raporcie.

Segment chemia będzie wsparty notowaniami melaminy - jej notowania nadal są w trendzie wzrostowym.

Analitycy zwracają jednocześnie uwagę, że wysokie wydatki kapitałowe w perspektywie najbliższych lat, przy relatywnie stabilnym poziomie EBITDA, niosą ryzyko negatywnych wolnych przepływów pieniężnych oraz uzależnienie wypłaty dywidendy od stanu realizacji rozpoczętych inwestycji. (PAP)

morb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki