Czy warto refinansować kredyt hipoteczny?

Kredyt mieszkaniowy to zadłużenie się i odpowiedzialność na długie lata. Stąd także wiele wątpliwości, co do momentu dobrego na refinansowanie. Minął kryzys w kredytach hipotecznych, ale banki z kolei podchodzą bardziej restrykcyjnie do klienta. Skąd wiedzieć, że jesteśmy w dobrym momencie do refinansowania?

Właściwie każdy momenty jest dobry, aby zadać sobie pytanie o zasadność refinansowania kredytu.

Refinansowanie

Refinansowanie to nic innego jak spłata starego, droższego kredytu poprzez środki zaciągnięte w ramach nowego, z założenia tańszego kredytu hipotecznego. Zmiana na ofertę z niższą marżą to oszczędności odczuwalne zarówno w miesięcznej racie, jak i w skali całego kredytu. W perspektywie długoterminowej może to przynieść kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności na odsetkach, z kolei maksymalne wydłużenie okresu spłaty zmniejszy obciążenie miesięczne w postaci raty. Sytuacja każdego kredytobiorcy powinna być rozpatrywana indywidualnie, ponieważ ogólne stwierdzeni, że dziś już warto refinansować lub też nie, po prostu nie przekładają się na rzeczywistą sytuację klientów. Ile kredytobiorców, tyle sytuacji, którym warto się dokładnie przyjrzeć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Liczba kredytów refinansowanych jest w Polsce jest niska w porównaniu z krajami Zachodniej Europy. Wynika to często z obaw i braku wiedzy klientów. Zaciągnięcie kredytu na 30 lat w jednym banku nie oznacza, że musimy tkwić w nim do ostatniego dnia trwania umowy kredytowej.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~adamek

Witam!
Doradźcie!!
Otrzymałem zgodę na refinansowanie kredytu hipotecznego z PLN na CHF/ marża 2.55/
Kilka tygodni temu bym się nie zastanawiał, ale po związaniu franka z euro mam coraz więcej wątpliwości. Kredyt na 20 lat, ale planuję spłacić szybciej.
Brać teraz w CHF?

! Odpowiedz
0 0 ~Majk

Tak, warto, Powiem od razu ze trzeba unikac doradcow z OpenFinance! i wtedy bedzie dobrze.
Ludzie, chcecie kredyt, sami sie zainteresujcie i skladajecie dokumenty do bankow. Nie przez doradcow. Unikajcie OpenFinance i getibanku ! COS najgorszego !

! Odpowiedz
0 0 ~oliwia

tylko jakich doradcow teraz warto wybrac, tyle tych fimr na rynku ostatnio sie pojawilo?

! Odpowiedz
0 0 ~~m

Poproś kolegę ze swojej firmy żeby Ci odpowiedział, albo sam(a) zmień IP i napisz...

! Odpowiedz
0 0 ~rafio

najlepiej poszukać pierwszego porządnego, póki co chyba i tak najlepiej nie szukać i nie decydować się samemu a z doradcą

! Odpowiedz
0 0 enzolorenzo

zalezy, jakie kto ma pojecie o finansach. ale rzeczywiscie czasami warto sie wspomoc porada, szczegolnie, ze po to doradcy sa wlasnie

! Odpowiedz
0 0 ~Robert

Niezły pomysł dla kogoś kto zaciągnął kredyt na gorszych warunkach ale trochę się trzeba połapać w temacie, żeby nie wyjść jeszcze gorzej. Ale te wyliczenia w tabelce mówią same za siebie. Warto to zrobić żeby zaoszczędzić kilka groszy.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil

Znajdź nas na Facebooku