REKLAMA

Czy sprzedane mieszkanie w razie upadłości dewelopera zostanie obciążone?

Malwina Wrotniak2013-05-13 06:00redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2013-05-13 06:00

MW, Bankier.pl: W przypadku niewypłacalności dewelopera, kłopotów spodziewają się również ci, którzy są już właścicielami kupionych od niego lokali. Czy ich mieszkania mogą zostać obciążone?

upadłość dewelopera
Image licensed by Ingram Image

W tym zakresie odpowiedź uzależniona jest od tego, na co nabywca wyrazi zgodę w umowie deweloperskiej i umowie przenoszącej własność. Nabywca powinien zadbać o to, aby umowy te zastrzegały, że prawo własności przeniesione na nabywcę wolne będzie od wszelkich obciążeń, praw i roszczeń osób trzecich. Przed podpisaniem takiej umowy zawsze warto jest skonsultować jej brzmienie z prawnikiem.

Po nabyciu mieszkania wolnego od obciążeń co do zasady to już od jego właściciela, a nie upadłego dewelopera, będzie zależało, czy mieszkanie to zostanie obciążone, na przykład jako zabezpieczenie kredytu.

Powrót do artykułu głównego: Co robić, gdy upada deweloper

Na pytania Bankier.pl odpowiada kancelaria prawna Schoenherr.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki