BELKA ZA 2022 ROK

Czy nadszedł czas rynków wschodzących? "Zdania ekspertów są podzielone" - odcinek 4

autorzyKrzysztof KolanyMaciej Kalwasiński2023-01-24 06:00
publikacja
2023-01-24 06:00

Bankier.pl

W czwartym odcinku nowego programu Bankier.pl "Zdania ekspertów są podzielone" rozmawiamy o rynkach wschodzących.

"Zdania ekspertów są podzielone" to nowy program Bankier.pl, w którym Krzysztof Kolany i Maciej Kalwasiński omawiają najważniejsze bieżące wydarzenia gospodarcze w Polsce i na świecie. Czym żyją rynki? Jaki wpływ na nasze portfele mają trendy i procesy makro? W pierwszym odcinku dyskutowaliśmy o prognozach makroekonomicznych na 2023 r., w drugim o bieżącej sytuacji na rynkach finansowych i perspektywach na nowy rok, a w trzecim zastanawialiśmy się, czy Chińczycy wywrócą dezinflacyjny stolik.

Na kolejny odcinek zapraszamy we wtorek 31 stycznia.

Krzysztof Kolany i Maciej Kalwasiński

Źródło:
Krzysztof Kolany
Krzysztof Kolany
główny analityk Bankier.pl

Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Analityk rynków finansowych i gospodarki. Analizuje trendy makroekonomiczne i bada ich przełożenie na rynki finansowe. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Inwestor giełdowy z 20-letnim stażem. Jest trzykrotnym laureatem prestiżowego konkursu Narodowego Banku Polskiego dla dziennikarzy ekonomicznych. W 2016 roku otrzymał także tytuł Herosa Rynku Kapitałowego przyznawany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Tematy
Maciej Kalwasiński
Maciej Kalwasiński
analityk Bankier.pl

Analityk i redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Zajmuje się międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi, ze szczególną uwagą analizuje sytuację gospodarczą Chin. Dba, by Bankier.pl pozostawał źródłem najważniejszych i najbardziej interesujących informacji ze świata i Polski, przedstawionych w przystępny i zrozumiały sposób. Tel.: +48 71 748 95 07

MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
kch002
1 lutego wyjdzie prezes FED, postraszy "stopami", zrobi kwasna mine i wszystkie wzrosty na gieldach wyparuja a USD pojdzie znow w gore. Analizujcie dalej, zycze powodzenia.
marok
Na rynkach nadal krążą biliony pustych pieniędzy, które w coś trzeba włożyć. Inflacja uderzyła w najbiedniejszych, a bogaci są nadal bogaci.
bha
Rynkowa gra pozorów dopóki się da i uda.
simonsoft8
odbicie giełd wydaje się być sterowane, być może po raz ostatni za pół godziny

Powiązane: Zdania ekspertów są podzielone

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki