ZAPISZ SIĘ

"Jak rośnie, to spada. Jak spada, to rośnie". "Zdania ekspertów są podzielone" - odcinek 2

autorzyKrzysztof KolanyMaciej Kalwasiński2023-01-10 09:00
publikacja
2023-01-10 09:00

W drugim odcinku nowego programu Bankier.pl "Zdania ekspertów są podzielone" rozmawiamy o bieżącej sytuacji na rynkach finansowych i perspektywach na nowy rok.

"Jak rośnie, to spada. Jak spada, to rośnie". "Zdania ekspertów są podzielone" - odcinek 2
"Jak rośnie, to spada. Jak spada, to rośnie". "Zdania ekspertów są podzielone" - odcinek 2
/ Bankier.pl

Dlaczego drożeje polski dług? Czy na giełdach czeka nas dalsza podróż na północ? Co dalej z cenami surowców? Dyskutujemy o rynkach obligacji, akcji i surowców.

"Zdania ekspertów są podzielone" to nowy program Bankier.pl, w którym Krzysztof Kolany i Maciej Kalwasiński omawiają najważniejsze bieżące wydarzenia gospodarcze w Polsce i na świecie. Czym żyją rynki? Jaki wpływ na nasze portfele mają trendy i procesy makro? W pierwszym odcinku rozmawialiśmy o perspektywach makroekonomicznych na 2023 r.

Na kolejny odcinek zapraszamy we wtorek 17 stycznia.

Krzysztof Kolany i Maciej Kalwasiński

Bankier.pl
Źródło:
Krzysztof Kolany
Krzysztof Kolany
główny analityk Bankier.pl

Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Analityk rynków finansowych i gospodarki. Analizuje trendy makroekonomiczne i bada ich przełożenie na rynki finansowe. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Inwestor giełdowy z 20-letnim stażem. Jest trzykrotnym laureatem prestiżowego konkursu Narodowego Banku Polskiego dla dziennikarzy ekonomicznych. W 2016 roku otrzymał także tytuł Herosa Rynku Kapitałowego przyznawany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Tematy
Maciej Kalwasiński
Maciej Kalwasiński
analityk Bankier.pl

Analityk i redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Zajmuje się międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi, ze szczególną uwagą analizuje sytuację gospodarczą Chin. Dba, by Bankier.pl pozostawał źródłem najważniejszych i najbardziej interesujących informacji ze świata i Polski, przedstawionych w przystępny i zrozumiały sposób. Tel.: +48 71 748 95 07

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (20)

dodaj komentarz
milky_on
Wszyscy już zapakowani pod kurek w PiS-owskie obligi ???????


No to lecimy ! :)
zenonn
Giełdy to szulernia, kasyno.
Wzrośnie albo spadnie chyba żeby się nie zmieniło.
Nie ma co analizować
bha
Cóż... Przecież jest na świecie niby coraz lepiej, długi krajów, społeczeństw niby nie grożne niby nie rosną codziennie coraz mocniej i mocniej ludzie niby coraz godniej niby wszędzie zarabiają we wszystkich niby zawodach, brak przecież wyzysku i żerowania najtaniej jak się tylko da w ogromie zawodów na pracy innych na świecie, do Cóż... Przecież jest na świecie niby coraz lepiej, długi krajów, społeczeństw niby nie grożne niby nie rosną codziennie coraz mocniej i mocniej ludzie niby coraz godniej niby wszędzie zarabiają we wszystkich niby zawodach, brak przecież wyzysku i żerowania najtaniej jak się tylko da w ogromie zawodów na pracy innych na świecie, do tego brak rynkowej i nie tylko nienasyconej bez umiaru od dekad już zachłanności na Mamonę i przepadziste zyski. A to ogólnie to brak obłudy, krótkowidztwa, rosnącego znieczulenia i udawania jarząbka i tak jest już Niby od szczytów i wierzołków gór same + gospodarcze, rynkowe, finansowe nic tylko dynamiczny rozwój stoji otworem przed całym światem. Brak więcej słów.
bha
https://commodity.com/data/debt-clock/
bha odpowiada bha
Ps. Panuje niby globalny spokój i harmonia do dalszego dynamicznego niby dla wszystkich perspektywicznego i przewidywalnego rozwoju. Niby.
forfun
eksperci to osoby znające się na danym zagadnieniu i często mówiące to samo i idące w tym samym kierunku.

Tutaj to jest wróżbita maciej
hfjdj
To ja może wytłumaczę czym jest ekspert na przykładzie piłkarza. Piłkarzem jest Leo Messi. Natomiast ekspertem jest osoba która zna wymiary boiska, wymiary piłki, którą stroną kopać piłkę, przeczytała stosy książek o piłce itd... i jednocześnie grać w piłkę nie umie. Tak samo z ekspertami odnośnie biznesu. Jest ktoś taki jak Warren To ja może wytłumaczę czym jest ekspert na przykładzie piłkarza. Piłkarzem jest Leo Messi. Natomiast ekspertem jest osoba która zna wymiary boiska, wymiary piłki, którą stroną kopać piłkę, przeczytała stosy książek o piłce itd... i jednocześnie grać w piłkę nie umie. Tak samo z ekspertami odnośnie biznesu. Jest ktoś taki jak Warren Buffet, Richard Branson, i są tacy którzy wiedzą co to jest % składany, którzy znają wszystkie formacje wykresu typu "podwójne dno" i "odwrócona głowa z ramionami", i którzy zaczytują się w książkach Sradera21 wierząc że ta wiedza zrobi z nich inwestorów. I ci drudzy to są właśnie eksperci. Ekspert na pytanie "jak zostać rentierem?" udzieli ci odpowiedzi w stylu: "Najpierw należy policzyć ile potrzebujesz pieniędzy miesięcznie na życie. Dajmy na to że mieszkanie 2tys. jedzenie 1tys i pozostałe 1tys. Daje to 4tys miesięcznie czyli 48tys. rocznie, potrzebujesz zatem mieć dochód pasywny 48tys. rocznie... bla bla bla". Czyż to nie głupie?
bha
Raczej... Jak im od szczytów wiatr zawieje, za gra tak z reguły jednostronnie tańczą.
simonsoft8
jarząbek interweniuje czytając ten artykuł
hfjdj
Giełda będzie piąć się w górę a nasza gospodarka będzie coraz bardziej konkurencyjna ze względu na relacje gospodarcze Rosji z zachodem. Najgorszy układa gospodarczy jaki można sobie wyobrazić już był.

Powiązane: Zdania ekspertów są podzielone

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki