W trzynastym i ostatnim odcinku programu "Zdania ekspertów są podzielone" rozmawiamy o kryzysie bankowym.


Tym razem weekend nie przyniósł upadku kolejnego banku, mimo że pod koniec minionego tygodnia inwestorzy wzięli na radar symbol niemieckiej bankowości - Deutsche Bank. Po gwałtownym wzroście kosztu ubezpieczenia od niewypłacalności (CDS) cena akcji spółki zanurkowała. Niepokój rozlała się również po innych rynkach. Analitycy zapewniają, że Deutsche Bank "nie jest kolejnym Credit Suisse", a kanclerz Niemiec przekonuje, że "nie ma powodów do niepokoju".
Tymczasem władze najważniejszych banków centralnych świata w ostatnich dniach nadal podnosiły stopy procentowe. Ale cykl podwyżek dobiega końca i inwestorzy widzą już na horyzoncie upragnione luzowanie. Szczególnie że problemy sektora prowadzą do zacieśnienia warunków monetarnych.
Jak w takim otoczeniu radzą sobie polskie banki? Czy są zagrożone? Co trapi sektor? O tym rozmawiamy w trzynastym odcinku programu "Zdania ekspertów są podzielone".
"Zdania ekspertów są podzielone" to program Bankier.pl, w którym Krzysztof Kolany i Maciej Kalwasiński omawiają najważniejsze bieżące wydarzenia gospodarcze w Polsce i na świecie. Czym żyją rynki? Jaki wpływ na nasze portfele mają trendy i procesy makro? Wszystkie poprzednie odcinki można zobaczyć tutaj.