REKLAMA

Czy na polskim rynku mieszkaniowym narasta bańka cenowa?

2020-01-23 15:00
publikacja
2020-01-23 15:00
fot. FORUM / FORUM

164. seminarium mBank – CASE pt. "Czy na polskim rynku mieszkaniowym narasta bańka cenowa?" Prelegenci: dr Adam Czerniak - Polityka Insight, SGH; prof. Jacek Łaszek - SGH; Stefan Kawalec - Capital Strategy. Start transmisji: 15:00.

MK

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (13)

dodaj komentarz
crank
Są ludzie którzy wierzą ze będzie rosło w nieskończoność. Cykl koniunkturalny trwa 7 lat. Zostały jeszcze 2- 3 lata jak pukanie w dół
kzabor
Cykle nie mają stałe długości.
draktyl odpowiada kzabor
Cykl
1. «szereg czynności, procesów lub zjawisk powtarzających się w takich samych odstępach czasu i w tej samej kolejności

Więc z definicji cykle maja długość.
sebastian_successful_investor
Zgadza sie, a co zaskakuje mnie, to ze cykle sa powtarzalne od setek lat, (w Polsce to 2 w mieszkaniowce w systemie kapitalistycznym), a jednak zaskakuja wszystkich...
zbyszek_
jeden gosc zapytał o zaniskie stopy, to go zignorowali...

køłko wzajemnej adoracji...
bt5
Są dwie rzeczy na polskim rynku mieszkan : 1. ucieczka bogaczy z lokat w mieszkania z nadzieją dobrego zarobienia na wynajmie , 2. Stadny szał zakupów modnych lokalizacji bez względu na cenę - wynik taniego kredytu i chęci pokazania się w towarzystwie. Co do pierwszej sprawy tzn. mieszkan na wynajem to może w dużych miastach Są dwie rzeczy na polskim rynku mieszkan : 1. ucieczka bogaczy z lokat w mieszkania z nadzieją dobrego zarobienia na wynajmie , 2. Stadny szał zakupów modnych lokalizacji bez względu na cenę - wynik taniego kredytu i chęci pokazania się w towarzystwie. Co do pierwszej sprawy tzn. mieszkan na wynajem to może w dużych miastach jest to jakiś biznes, osobiście uwazam że kto jest przy forsie to stać go zwiąć krechę, a ci co wypluwają sobie płuca aby najmowac to się wykruszą , już z pewnością kiedy pogłebi się stagnacja płac i rynku pracy. System housing benefir, wohngeld, czy hurtowego najmu całych bloków przez agencje rzadowe ds. imigrantów w Polsce te rzeczy nie istnieją. Jak ktoś się lubi użerać z bidikami to jego sprawa , sam osobiście jakbym miał miliony to bym nie wszedł w mieszkania na wynajem dopóki by nie było systemowego państowo - gminnego sytemu wysokich dopłat i opłat za najem mieszkan dla biedniejszej ludności. Co do przepłacania dla siebie za modne lokalizacje, no cóż nikt nikomu nie zabrania przepłacac za cokolwiek. A ogólnie to uważam że w sensie zachodnim to wcale bańki na mieszkanianiach w Polsce nie ma gdyż tam widziałem w warunkach bańki dosłownie wyrywanie sobie przez pośredników po 1-3 mieszkan od deweloperów i rzucanie tego na licytacje gdzie przebijano ceny ofertowe. Podobnie z najmem to nawet dziś na zachodzie są castingi na najemcę mieszkania a nie wydziwianie i szukanie taniego mieszkania do wynajęcia.
grzegorzkubik
80% tych co mogą kupić robi sobie przerwę na rok i ceny jadą do 3000 zł za metr. Ludzie są niewolnikami.
open_mind
Bańka to jest w głowach zdesperowanych ciułaczy, których postawiono pod ścianą inflacji i niskich stóp procentowych. Zrozumcie, nie gońcie ze „stadem” to zawsze kończy się tragicznie nad urwiskiem. Zbierając opinie zachodnich znawców tematu -to oni odradzają inwestowanie w nieruchomości bo jak buchnie inflacja to Bańka to jest w głowach zdesperowanych ciułaczy, których postawiono pod ścianą inflacji i niskich stóp procentowych. Zrozumcie, nie gońcie ze „stadem” to zawsze kończy się tragicznie nad urwiskiem. Zbierając opinie zachodnich znawców tematu -to oni odradzają inwestowanie w nieruchomości bo jak buchnie inflacja to rządy wprowadzą kontrolowane czynsze i oczywiście zwielokrotnią podatki od wynajmowanych przestrzeni. Natomiast jako bezpieczna przystań doradzają AU znużone gdzieś głęboko w „porcie” Ps ja właśnie się pozbywam nieruchomości.
jasiek2017
Uwielbiam jak teoretycy próbują wmawiać społeczeństwu kiedy ceny są wysokie a kiedy nie. Jeśli będą zbyt wysokie to nie będą się sprzedawać takie mieszkania. Proste jak drut. Rynek jest najlepszym samoregulatorem cen.
kmierz
Brakuje epitetu - 'wolny' rynek. Z tym jak bardzo jest on 'wolny' w Polsce w tej chwili można dyskutować...

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki