REKLAMA

Czerwone otwarcie giełd w Europie

Krzysztof Kolany2015-09-01 10:11główny analityk Bankier.pl
publikacja
2015-09-01 10:11
Czerwone otwarcie giełd w Europie
Czerwone otwarcie giełd w Europie

Wtorkowy poranek przyniósł wyraźne spadki na głównych giełdach Europy. Po godzinie handlu WIG20 zniżkował o 2%, a indeksy we Frankfurcie, Paryżu i Londynie traciły ponad 2%.

O 10:05 WIG20 spadał o równe 2%, osuwając się do poziomu 2.120 punktów. Wśród blue chipów najgorzej spisywały się akcje Synthosu, Cyfrowego Polsatu i Pekao SA, które traciły po blisko 3%. Wyraźnie lepiej radziły sobie małe spółki – sWIG80 tracił niespełna pół procent.

Gorzej niż GPW prezentowały się największe rynki europejskie. DAX zniżkował o 2,7%, przełamując psychologiczną barierę 10.000 punktów. Paryski CAC410 tracił 2,2%, londyński FTSE100 spadał o 2,3%, a w Madrycie, Zurychu i Amsterdamie spadki przekraczały 2,3%.

Presję na spadek cen akcji wzmogły rozczarowujące dane z przemysłu. Gorzej od oczekiwań zaprezentowały się indeksy PMI z Chin, Polski i Francji. Sierpniowy odczyt dla całej strefy euro (52,3 pkt.) był nieznacznie niższy niż miesiąc wcześniej i niż raportowane pierwotnie 52,4 pkt.  Taki wynik wciąż sygnalizuje umiarkowane ożywienie w europejskim przemyśle.

Źródło:
Krzysztof Kolany
Krzysztof Kolany
główny analityk Bankier.pl

Analityk rynków finansowych i gospodarki. W zakresie jego zainteresowań leżą zarówno Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i rynki zagraniczne: Nowy Jork, Londyn i Frankfurt. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Analizuje wpływ sytuacji gospodarczej na notowania akcji, kursy par walutowych i ceny surowców. Jest trzykrotnym laureatem organizowanego przez NBP prestiżowego konkursu im. W. Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych w kategoriach dziennikarstwo internetowe (2010) oraz polityka pieniężna i stabilność finansowa (2018 i 2019). Otrzymał także tytuł Herosa Rynku Kapitałowego 2016 przyznawany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Tel.: 697 660 684

Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~trzeźwy
Wszystko to upały, panie, upały.
~Autor
Czemu jeśli na giełdzie występuje kapitał spekulacyjny czyli nieuczciwy jest to wszystko dopuszczone do działania.
Normalny człowiek nie weźmie w tym udziału bo te wszystkie wzrosty i upadki sa sterowane, to jak trzy karty.
To kogo tu żałować jak ludzie sami w nielegalne rzeczy wchodzą te wszystkie SA są nielegalne
Czemu jeśli na giełdzie występuje kapitał spekulacyjny czyli nieuczciwy jest to wszystko dopuszczone do działania.
Normalny człowiek nie weźmie w tym udziału bo te wszystkie wzrosty i upadki sa sterowane, to jak trzy karty.
To kogo tu żałować jak ludzie sami w nielegalne rzeczy wchodzą te wszystkie SA są nielegalne bo operują na rynkach spekulacyjnych, czyli ci co maja akcje świadomie dołączają do spekulującej machiny.
To chory system który należy naprawić.
~Paweł
Pewnie dołączyłeś do 'machiny' i straciłeś, stąd komentarz pełen goryczy i teorii spiskowych...
~młody
Słabsze dane makroekonomiczne to nie są żadne spekulacje... Ja chociażby dzisiejszy poranny spadek wykorzystałem do zakupu akcji, w piątek zamykałem inwestycje, wczoraj się wstrzymałem i dzisiaj kupiłem... Normalny handel.
~qwe odpowiada ~Paweł
Częściowo popieram choć dużo przesadził "Autor"
Nie straciłem nie zarobiłem ,Ale czytam z bardzo dużym zainteresowaniem od dawna

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki